Collaborative Translation Project for Maps Marker Pro - en to sl_SI translation catalogue (1161 entries)

en: #1 mapping plugin for WordPress
sl_SI: #1 WordPress vtičnik za zemljevide

en: %1$s markers added, %2$s markers updated, %3$s markers skipped, %4$s errors
sl_SI: %1$s oznak dodanih, %2$s oznak posodobljenih, %3$s oznak preskočenih, %4$s napak

en: (no name)
sl_SI: (brez imena)

en: (no title)
sl_SI: (brez naslova)

en: <a href="%1$s">Please renew your access to updates and support to keep your plugin up-to-date and safe</a>.
sl_SI: <a href="%1$s">Prosimo, obnovite dostop do podpore in posodobitev, da bo vaša različica vtičnika ažurna in varna</a>.

en: A map with ID %1$s does not exist.
sl_SI: Zemljevid z ID %1$s ne obstaja.

en: A marker with ID %1$s does not exist.
sl_SI: Oznaka z ID %1$s ne obstaja.

en: AJAX request
sl_SI: AJAX-poizvedba

en: API endpoint
sl_SI: API končna točka

en: API key missing
sl_SI: Manjka API ključ

en: API key required
sl_SI: zahteva API ključ

en: Access to updates and support valid until
sl_SI: Dostop so posodobitev in podpore veljaven do

en: Action
sl_SI: Opravilo

en: Activate
sl_SI: Aktiviraj

en: Add
sl_SI: Dodaj

en: Add Map
sl_SI: Dodaj zemljevid

en: Add basemap
sl_SI: Dodaj osnovni zemljevid

en: Add close button
sl_SI: Dodaj gumb Zapri

en: Add filter
sl_SI: Dodaj filter

en: Add from GeoJSON
sl_SI: Dodajanje iz GeoJSON

en: Add map
sl_SI: Dodaj zemljevid

en: Add maps
sl_SI: Dodajanje zemljevidov

en: Add marker
sl_SI: Dodaj oznako

en: Add markers
sl_SI: Dodaj oznake

en: Add new layer
sl_SI: Dodaj novo plast

en: Add new map
sl_SI: Dodaj zemljevid

en: Add new marker
sl_SI: Dodaj oznako

en: Add or edit map
sl_SI: Dodajanje ali urejanje zemljevida

en: Add or edit marker
sl_SI: Dodajanje ali urejanje oznak

en: Add overlay
sl_SI: Dodaj sloj

en: Add popup to track
sl_SI: Dodaj pojavno okno k sledi

en: Add/edit custom layer
sl_SI: Dodaj/uredi sloj po meri

en: Added shapes
sl_SI: Dodani liki

en: Adding a new translation or updating an existing one is quite easy - please visit %s for more information.
sl_SI: Dodajanje novega ali posodabljanje obstoječega prevoda je enostavno - obiščite %s za več informacij!

en: Address
sl_SI: Naslov

en: Adds a map shortcode.
sl_SI: Dodajanje kratke kode zemljevida.

en: Admin area
sl_SI: Skrbniške strani

en: Advanced
sl_SI: Napredno

en: Affiliate ID
sl_SI: Partnerski ID

en: Affiliates
sl_SI: Partnerji

en: Afrikaans
sl_SI: Afrikanščina

en: Albanian
sl_SI: Albanščina

en: All maps
sl_SI: Vsi zemljevidi

en: All markers
sl_SI: Vse oznake

en: All markers except from these maps
sl_SI: Vse oznake, razen oznak s teh zemljevidov

en: Allowed file types
sl_SI: Dovoljene vrste datotek

en: Also load shapes for added filters
sl_SI: Prikaži tudi like za dodane filtre

en: Always
sl_SI: Vedno

en: Amharic
sl_SI: Amharščina

en: An API key is required if you want to use Bing Maps. For more information on how to get an API key, please visit %1$s.
sl_SI: Če želite uporabljati Bing Maps, potrebujete API ključ. Pogoje uporabe, cene, omejitve uporabe in drugo si oglejte na %1$s.

en: An installation of Maps Marker Pro %1$s was detected.
sl_SI: Nameščena je različica Maps Marker Pro %1$s.

en: An older installation of Maps Marker Pro was detected.
sl_SI: Nameščena je starejša različica Maps Marker Pro.

en: An unknown error has occured
sl_SI: Prišlo je do neznane napake

en: App Code
sl_SI: App koda

en: App icon URL
sl_SI: URL ikone aplikacije

en: Apply
sl_SI: Uporabi

en: Apply settings to all maps
sl_SI: Uporabi nastavitve na vseh zemljevidih

en: Apply settings to all markers
sl_SI: Uporabi nastavitve za vse oznake

en: Apply settings to all markers assigned to these maps (will not apply to markers added via filters)
sl_SI: Uporabi nastavitve za vse oznake, razporejene na te zemljevide (ne bo uporabljeno za oznake, dodane s filtri)

en: Apply settings to these maps
sl_SI: Uporabi nastavitve na izbranih zemljevidih

en: Apply settings to these markers
sl_SI: Uporabi nastavitve pri teh oznakah

en: Arabic
sl_SI: Arabščina

en: Arabic (Saudi Arabia)
sl_SI: Arabščina (Savdska Arabija)

en: Arcs
sl_SI: Lok

en: Are you sure you want to apply the chosen layers to the selected maps? This cannot be undone.
sl_SI: Ste prepričani, da želite uporabiti te sloje na izbranih zemljevidih? Tega opravila ni mogoče preklicati.

en: Are you sure you want to apply the chosen settings to the selected maps? This cannot be undone.
sl_SI: Ste prepričani, da želite uporabiti te nastavitve na izbranih zemljevidih? Tega opravila po izvršitvi ne morete preklicati.

en: Are you sure you want to apply the chosen settings to the selected markers? This cannot be undone.
sl_SI: Ste prepričani, da želite uporabiti te nastavitve za izbrane oznake? Tega ni mogoče preklicati.

en: Are you sure you want to delete the map with ID %1$s?
sl_SI: Ste prepričani, da želite izbrisati zemljevid z ID %1$s?

en: Are you sure you want to delete the marker with ID %1$s
sl_SI: Ste prepričani, da želite izbrisati oznako z ID %1$s ?

en: Are you sure you want to delete the selected icons? This cannot be undone!
sl_SI: Ste prepričani, da želite izbrisati izbrane ikone? Tega ni mogoče preklicati.

en: Are you sure you want to delete this marker?
sl_SI: Ste prepričani, da želite izbrisati to oznako?

en: Are you sure you want to replace these icons? This cannot be undone.
sl_SI: Ste prepričani, da želite zamenjati te ikone? Tega opravila po izvršitvi ni mogoče preklicati.

en: Are you sure you want to reset the settings to their defaults? This cannot be undone!
sl_SI: Ste prepričani, da želite ponastaviti nastavitve na privzete vrednosti? Tega ni mogoče preklicati!

en: Are you sure?
sl_SI: Ali ste prepričani?

en: Armenian
sl_SI: Armenščina

en: Ascending
sl_SI: Naraščajoče

en: Assamese
sl_SI: Asamščina

en: Assign all unassigned markers to a map
sl_SI: Razporedi vse nerazporejene oznake na zemljevid

en: Assign markers
sl_SI: Razporejanje oznak

en: Assign markers to this map
sl_SI: Uporabi izbrane oznake na zemljevidu

en: Assign the selected markers to the map with ID %1$s
sl_SI: Razporedim izbrane oznake na zemljevid z ID %1$s

en: Assigned to map
sl_SI: Uporaba na zemljevidu

en: Assignment mode
sl_SI: Način razporejanja oznak

en: Assignments
sl_SI: Razporeditev

en: Attention: if you change the shortcode after having embedded shortcodes into content, the shortcode on these pages has to be changed manually. Otherwise, these maps will not be show!
sl_SI: Pozor! Če spremenite kratko kodo potem, ko ste jo že uporabili v posameznih vsebinah, bo treba kratko kodo na teh straneh spremeniti ročno. V nasprotnem primeru se zemljevidi ne bodo več prikazali.

en: Attribution
sl_SI: Navedba vira

en: Attribution text to show on the map when the layer is active
sl_SI: Navedba vira, ki se prikaže na zemljevidu, ko je sloj aktiven

en: Authentication for Google Maps APIs Premium Plan customers
sl_SI: Avtentikacija za Google Maps APIs Premium Plan uporabnike

en: Authentication method
sl_SI: Način avtentikacije

en: Auto
sl_SI: Samodejno

en: Auto close
sl_SI: Samodejno zapiranje

en: Automatic (use WordPress default)
sl_SI: samodejno (uporaba privzete Wordpress nastavitve)

en: Automatic (use the WordPress language setting)
sl_SI: Samodejno (uporabi nastavitev v WordPress vmesniku)

en: Automatic (use the browser language setting)
sl_SI: Samodejno (uporabi nastavitev v brskalniku)

en: Autostart
sl_SI: Avtostart

en: Available placeholders
sl_SI: Prostórniki (placehoder) na izbiro

en: Available providers
sl_SI: Ponudniki

en: Avoid highways
sl_SI: Izogibanje avtocestam

en: Avoid tolls
sl_SI: Izogibanje cestninam

en: Azerbaijani (Latin)
sl_SI: Azerbajdžanščina (latinica)

en: Background color
sl_SI: Barva ozadja

en: Backup and restore
sl_SI: Varnostno kopiranje in obnovitev podatkov

en: Backup completed successfully
sl_SI: Varnostno kopiranje uspešno zaključeno

en: Backup or restore database
sl_SI: Varnostno kopiranje ali obnovitev podatkov

en: Backup or restore settings
sl_SI: Varnostno kopiranje in obnavljanje nastavitev

en: Backup, restore & reset
sl_SI: Varnostno kopiranje, obnavljanje in ponastavitev

en: Bangla (Bangladesh)
sl_SI: Bengalščina (Bangladeš)

en: Bangla (India)
sl_SI: Bengalščina (Indija)

en: Basemap
sl_SI: Osnovni zemljevid

en: Basemaps
sl_SI: Osnovni zemljevid

en: Basque
sl_SI: Baskovščina

en: Batch update layers
sl_SI: Paketno posodabljanje slojev

en: Batch update map settings
sl_SI: Paketno posodabljanje nastavitev zemljevidov

en: Batch update markers
sl_SI: Paketno posodabljanje oznak

en: Before you post a new support ticket, please follow the instructions on %1$s for a guideline on how to deal with the most common issues.
sl_SI: Preden odprete nov podporni listek, preberite napotke na %1$s kako ravnati v primeru najpogostejših težav.

en: Belarusian
sl_SI: Beloruščina

en: Below
sl_SI: Spodaj

en: Below are your current settings, encoded in JSON. Use copy and paste to create or restore a backup.
sl_SI: Spodaj so vaše trenutne nastavitve, kodirane v JSON. Uporabite kopiranje in lepljenje za varnostno kopiranje ali obnovo nastavitev.

en: Bengali
sl_SI: Bengalščina

en: Beta testing
sl_SI: Beta testiranje

en: Beta testing is enabled - updates will be downloaded from the beta release channel. Use these versions at your own risk, as they might be unstable, and please use the <a href="%1$s" target="_blank">helpdesk</a> for feedback.
sl_SI: Vključeno je beta testiranje, zato bo za posodobitve uporabljen kanal za beta izdaje. Te različice uporabljate na lastno odgovornost, saj utegnejo biti nestabilne. Povratne informacije nam lahko posredujete na <a href="%1$s" target="_blank">Helpdesk</a>.

en: Bevel
sl_SI: Prisekan

en: Bicycle
sl_SI: Kolo

en: Bing Maps (worldwide)
sl_SI: Bing Maps (po vsem svetu)

en: Bing Maps API key
sl_SI: Bing Maps API ključ

en: Bosnian
sl_SI: Bosanščina

en: Bosnian (Latin)
sl_SI: Bosanščina (latinica)

en: Bottom
sl_SI: Spodaj

en: Bounce at zoom limits
sl_SI: Odboj pri mejah stopnje približanja

en: Bounds
sl_SI: Mejniki

en: Bounds will be in pixels with a top-left origin
sl_SI: Mejniki v točkah (pikslih) z začetno točko levo zgoraj

en: Bounty Hunters wanted - find security bugs to earn cash and licenses!
sl_SI: Delo za lovce na glave! Poiščite varnostne luknje za denarno nagrado in licence!

en: Box zoom
sl_SI: Približevanje z okvirjem

en: Breakpoint
sl_SI: Prelom

en: Bulgarian
sl_SI: Bolgarščina

en: Burmese
sl_SI: Burmanščina

en: Butt
sl_SI: Brez

en: Buttons
sl_SI: Gumbi

en: Cancel
sl_SI: Prekliči

en: Capabilities
sl_SI: Zmožnosti

en: Car
sl_SI: Avtomobil

en: Catalan
sl_SI: Katalonščina

en: Catalan Spanish
sl_SI: Katalonščina

en: Center
sl_SI: Sredina

en: Center on map
sl_SI: Centriraj na zemljevid

en: Central Curdish
sl_SI: Centralna kurdščina

en: Change
sl_SI: Spremeni

en: Change icon
sl_SI: Spremeni

en: Change marker icon
sl_SI: Spremeni ikono oznake

en: Change settings
sl_SI: Spreminjanje nastavitev

en: Change units
sl_SI: Sprememba merske enote

en: Changelog
sl_SI: Spremembe

en: Changelog could not be loaded, please try again later.
sl_SI: Dnevnika sprememb ni bilo mogoče prenesti, poskusite kasneje.

en: Changes the countries to search in. You can pass a comma-separated list of two-letter country codes (%1$s).
sl_SI: Sprememba seznama držav, v katerih bo opravljena poizvedba. Posredujete lahko z vejico ločen seznam dvočrkovnih kod za države (%1$s).

en: Changes the countries to search in. You can pass a comma-separated list of two-letter or three-letter country codes (%1$s).
sl_SI: Sprememba seznama držav, v katerih bo opravljena poizvedba. Posredujete lahko z vejico ločen seznam dvo- ali tričrkovnih kod za države (%1$s).

en: Changes the language of the results. You can pass a two-letter country code (%1$s).
sl_SI: Sprememba jezika za prikaz rezultatov poizvedbe. Posredujete lahko dvočrkovno kodo države (%1$s).

en: Changes the language of the results. You can pass an IETF language tag (<a href="%1$s" target="_blank">supported tags</a>).
sl_SI: Sprememba jezika za prikaz rezultatov poizvedbe. Posredujete lahko IETF-kodo za jezik (<a href="%1$s" target="_blank">podprte kode</a>).

en: Check migration
sl_SI: Preverjanje migracije

en: Chinese
sl_SI: Kitajščina

en: Chinese (Simplified)
sl_SI: Kitajščina (poenostavljena)

en: Chinese (Traditional)
sl_SI: Kitajščina (tradicionalna)

en: Chinese (simplified)
sl_SI: Kitajščina (poenostavljena)

en: Chinese (traditional)
sl_SI: Kitajščina (tradicionalna)

en: Choose
sl_SI: Izberi

en: Circle
sl_SI: Krog

en: Clear measurements
sl_SI: Brisanje meritev

en: Clear measurements on stop
sl_SI: Izbriši meritve ob zaključku

en: Click and drag to <b>move point</b>
sl_SI: Klknite in povlecite za <b>premik točke</b>

en: Click behavior in view
sl_SI: Klik v vidnem polju

en: Click behavior out of view
sl_SI: Klik zunaj vidnega polja

en: Click here for more info
sl_SI: Kliknite za več informacij

en: Click to <b>finish line</b>
sl_SI: Kliknite za <b>zaključek črte</b>

en: Close
sl_SI: Zapri

en: Clustering
sl_SI: Prikaz v gručah

en: Collapsed
sl_SI: Skrčeno

en: Collapsed height
sl_SI: Skrčena višina

en: Collapsed on mobile
sl_SI: Skrčeno na mobilni napravi

en: Collapsed width
sl_SI: Skrčena širina

en: Color
sl_SI: barva

en: Columns
sl_SI: Stolpci

en: Comma-separated list of bounds
sl_SI: Z vejicami ločen seznam mejnikov

en: Comma-separated list of layers to show
sl_SI: Z vejicami ločen seznam slojev za prikaz

en: Comma-separated list of styles
sl_SI: Z vejicami ločen seznam slogov

en: Components
sl_SI: Komponente

en: Condensed
sl_SI: Skrčeno

en: Controls
sl_SI: Kontrole

en: Coordinates
sl_SI: Koordinate

en: Could not parse settings
sl_SI: Nastavitev ni bilo mogoče razčleniti

en: Could not retrieve file
sl_SI: Datoteke ni bilo mogoče prenesti

en: Count
sl_SI: Število

en: Countries
sl_SI: Države

en: Created
sl_SI: Ustvarjeno

en: Created by
sl_SI: Avtor

en: Created on
sl_SI: Ustvarjeno

en: Created on %1$s by %2$s
sl_SI: Ustvaril %2$s (%1$s)

en: Credentials missing or incomplete
sl_SI: Poverila za dostop nepopolna ali manjkajoča

en: Croatian
sl_SI: Hrvaščina

en: Culture parameter
sl_SI: Nastavitev kulture

en: Current page
sl_SI: Trenutna stran

en: Custom
sl_SI: Po meri

en: Custom JavaScript
sl_SI: JavaScript po meri

en: Custom layers
sl_SI: Plasti po meri

en: Custom marker shadow URL
sl_SI: URL sence po meri

en: Czech
sl_SI: Češčina

en: Daily
sl_SI: Dnevno

en: Danish
sl_SI: Danščina

en: Data by
sl_SI: Podatki

en: Data migration
sl_SI: Migracija podatkov

en: Data migration completed successfully
sl_SI: Migracija podatkov uspešno zaključena

en: Database API
sl_SI: API za podatkovno zbirko

en: Database error
sl_SI: Napaka v podatkovni zbirki

en: Database reset successfully
sl_SI: Podatkovna zbirka uspešno ponastavljena

en: Default culture
sl_SI: Privzeta nastavitev kulture

en: Default language
sl_SI: Privzeti jezik

en: Default order by
sl_SI: Privzeta razvrstitev:

en: Default sort order
sl_SI: Privzet vrstni red

en: Default sorting
sl_SI: Privzeta razvrstitev

en: Delay in milliseconds between character inputs before a request to the geocoding provider is sent.
sl_SI: Zamik v milisekundah med vnosom znakov in pošiljanjem zahtevka ponudniku geokodiranja.

en: Delete
sl_SI: Izbriši

en: Delete all maps
sl_SI: Izbriši vse zemljevide

en: Delete all markers
sl_SI: Izbriši vse oznake

en: Delete map
sl_SI: Brisanje zemljevida

en: Delete maps and assign markers to this map
sl_SI: Izbriši izbrane zemljevide in razporedi oznake na zemljevid

en: Delete maps and assigned markers
sl_SI: Izbriši izbrane zemljevide in na njih razporejene oznake

en: Delete maps and unassign markers
sl_SI: Izbriši izbrane zemljevide in razporeditev oznak

en: Delete marker
sl_SI: Brisanje oznake

en: Delete markers
sl_SI: Izbriši izbrane oznake

en: Delete other maps
sl_SI: Brisanje zemljevidov drugih

en: Delete other markers
sl_SI: Brisanje oznak drugih

en: Delete selected
sl_SI: Izbriši izbrane

en: Delete the selected maps and assign all their markers to the map with ID %1$s
sl_SI: Izbrišem izbrane zemljevide in prerazporedim oznake z njih na zemljevid z ID %1$s

en: Delete the selected maps and their markers?
sl_SI: Izbrišem izbrane zemljevide in oznake na njih?

en: Delete the selected maps and unassign their markers?
sl_SI: Izbrišem izbrane zemljevide in razporeditev oznak nanje?

en: Delete the selected markers?
sl_SI: Izbrišem izbrane oznake?

en: Descending
sl_SI: Padajoče

en: Description
sl_SI: opis

en: Direction
sl_SI: Položaj

en: Directions
sl_SI: Usmerjanje

en: Directions provider
sl_SI: Ponudnik usmerjanja

en: Disable at zoom
sl_SI: Izključi ob stopnji približanja

en: Disabling this option allows you to display unfiltered popups and is only recommended if special HTML tags are needed.
sl_SI: Izključitev te možnosti vam omogoča prikaz nefiltriranega besedila v pojavnem oknu. To vam priporočamo le, če morate uporabiti posebne HTML oznake.

en: Distance
sl_SI: Oddaljenost

en: Distance precision
sl_SI: Natančnost dolžinskih enot

en: Distance unit
sl_SI: Dolžinske enote

en: Distance units
sl_SI: Enote dolžine

en: Distribute the license key to all subsites
sl_SI: Posreduj licenčni ključ vsem podspletiščem

en: Double click zoom
sl_SI: Približanje z dvoklikom

en: Download
sl_SI: Povezava za prenos datoteke

en: Dragging
sl_SI: Povleci

en: Draw
sl_SI: Risanje

en: Draw circle
sl_SI: Prikaži krog

en: Draw marker
sl_SI: Prikaži oznako

en: Draw radius
sl_SI: Nariši polmer

en: Duplicate maps
sl_SI: Podvoji izbrane zemljevide

en: Duplicate maps and assign the same markers
sl_SI: Podvoji zemljevide in razporedi iste oznake

en: Duplicate markers
sl_SI: Podvoji izbrane oznake

en: Duplicate the selected maps and assign their respective markers?
sl_SI: Podvojim izbrane zemljevide in nanje razporedim ustrezne oznake?

en: Duplicate the selected maps?
sl_SI: Podvojim izbrane zemljevide?

en: Duplicate the selected markers?
sl_SI: Podvojim izbrane oznake?

en: Duration
sl_SI: Trajanje

en: Dutch
sl_SI: Nizozemščina

en: Dutch (Netherlands)
sl_SI: Nizozemščina (Nizozemska)

en: Edge buffer tiles
sl_SI: Ploščice zunaj roba zemljevida

en: Edit
sl_SI: Urejanje

en: Edit map
sl_SI: Urejanje zemljevida

en: Edit marker
sl_SI: Urejanje oznake

en: Edit other maps
sl_SI: Urejanje zemljevidov drugih

en: Edit other markers
sl_SI: Urejanje oznak drugih

en: Edit post
sl_SI: Urejanje objave

en: Elevation
sl_SI: Višina

en: Elevation chart
sl_SI: Graf višine

en: Email
sl_SI: E-naslov

en: Embedded map - show in fullscreen mode
sl_SI: Vdelan zemljevid - prikaži v celozaslonskem načinu

en: Enable
sl_SI: Vključeno

en: Enable / disable
sl_SI: Vključeno / Izključeno

en: End
sl_SI: Konec

en: End icon
sl_SI: Ikona za konec

en: English
sl_SI: Angleščina

en: English (Australian)
sl_SI: Angleščina (Avstralija)

en: English (Great Britain)
sl_SI: Angleščina (Velika Britanija)

en: English (United Kingdom)
sl_SI: Angleščina (Velika Britanija)

en: English (United States)
sl_SI: Angleščina (ZDA)

en: Enter your affiliate ID to replace the default MapsMarker.com backlink on all maps with your personal affiliate link - enabling you to receive commissions up to 50% from sales of the pro version.
sl_SI: Vnesite svoj partnerski ID, da se bo privzeta povezava na MapsMarker.com na vseh zemljevidih zamenjala z vašo partnersko povezavo. To vam bo omogočilo do 50 % provizije pri prodaji različice Pro.

en: Error
sl_SI: Napaka

en: Error: The local key is invalid for this license.
sl_SI: Napaka: lokalni ključ je neveljaven za to licenco.

en: Error: The local license key has been tampered with or is invalid.
sl_SI: Napaka: lokalni licenčni ključ je bil naknadno spremenjen ali je neveljaven.

en: Error: The local license key is invalid for this location.
sl_SI: Napaka: lokalni licenčni ključ za to lokacijo je neveljaven.

en: Error: This license has an invalid status.
sl_SI: Napaka: neveljavna licenca.

en: Error: This license has been suspended. This usually happens when someone tries to register a second trial license for the same domain. <a href="%1s" target="_blank">Please click here to get a non-expiring license for this domain.</a>
sl_SI: Napaka: ta licenca je bila preklicana. To se običajno zgodi, če kdo poskusi registrirati še eno preizkusno licenco za isto domeno. <a href="%1s" target="_blank">Kliknite tukaj za licenco, ki ne poteče, za to domeno</a>.

en: Error: This license is pending review.
sl_SI: Napaka: ta licenca čaka na pregled.

en: Error: This version of the plugin was released after your download access expired. Please <a href="%1$s" target="_blank">renew your download and support access</a> or <a href="%2$s" target="_blank">downgrade to version %3$s or older</a>.
sl_SI: Napaka: ta različica vtičnika je bila objavljena po tem, ko vam je potekel dostop do datotek za prenos. 
    <a href="%1$s" target="_blank">Obnovite dostop do posodobitev in podpore</a> ali <a href="%2$s" target="_blank">namestite %3$s ali starejšo različico</a>.

en: Error: a new local license key could not be obtained. Please see %s for more information
sl_SI: Napaka: ni bilo mogoče pridobiti novega licenčnega ključa. Več informacij o tem poiščite na %s

en: Error: map could not be loaded - a map with ID %1$s does not exist. Please contact the site owner.
sl_SI: Napaka: zemljevida ni bilo mogoče prikazati - zemljevid z ID %1$s ne obstaja. Obrnite se na lastnika spletišča.

en: Error: map could not be loaded - a marker with ID %1$s does not exist. Please contact the site owner.
sl_SI: Napaka: zemljevida ni bilo mogoče prenesti - oznaka z ID %1$s ne obstaja. Prosimo, navežite stik z lastnikom spletišča.

en: Error: map could not be loaded - invalid shortcode. Please contact the site owner.
sl_SI: Napaka: zemljevida ni bilo mogoče prikazati - neveljavna kratka koda. Obrnite se na lastnika spletišča.

en: Error: map could not be loaded - invalid type. Please contact the site owner.
sl_SI: Napaka: zemljevida ni bilo mogoče prikazati - neveljaven tip. Kontaktirajte lastnika spletišča.

en: Estonian
sl_SI: Estonščina

en: Example
sl_SI: Primer

en: Example link for map with ID 1: %1$s
sl_SI: Primer povezave za zemljevid z ID 1: %1$s

en: Example link to fullscreen map with ID 1: %1$s
sl_SI: Primer povezave na celozaslonski zemljevid z ID 1: %1$s

en: Example links for map with ID 1: %1$s, %2$s, %3$s
sl_SI: Primeri povezav za zemljevid z ID 1: %1$s, %2$s, %3$s

en: Exclude specific maps
sl_SI: Izvzemi posamezne zemljevide

en: Exit fullscreen
sl_SI: Zapusti celozaslonski prikaz

en: Expanded
sl_SI: Razširjeno

en: Export as GeoJSON
sl_SI: Izvoz v GeoJSON

en: Export as GeoRSS
sl_SI: Izvoz v GeoRSS

en: Export as KML
sl_SI: Izvoz v KML

en: Export completed successfully
sl_SI: Izvoz podatkov uspešno zaključen

en: Export endpoint
sl_SI: Izvoz

en: Export markers
sl_SI: Izvoz oznak

en: External URLs require an "allow origin" header
sl_SI: Zunanji spletni naslov mora imeti "allow origin" zaglavje

en: Failed to send request
sl_SI: Zahtevka ni bilo mogoče poslati

en: Farsi
sl_SI: Perzijščina

en: Feed could not be retrieved, please try again later or read the latest blog posts at %1$s.
sl_SI: Objav ni bilo mogoče prenesti. Poskusite znova kasneje ali preberite zadnjo objavo na blogu %1$s.

en: File (all markers will be assigned according to their assignment info in the file)
sl_SI: Datoteka (oznake bodo razporejene glede na informacijo v datoteki)

en: File could not be parsed
sl_SI: Datoteke ni bilo mogoče razčleniti

en: File could not be read
sl_SI: Datoteka je neberljiva

en: File could not be written
sl_SI: Datoteke ni bilo mogoče zapisati

en: File missing
sl_SI: Datoteke ni mogoče najti

en: File not found
sl_SI: Datoteke ni bilo mogoče najti

en: File type
sl_SI: Vrsta datoteke

en: Filename missing
sl_SI: Manjka ime datoteke

en: Filipino
sl_SI: Filipinščina

en: Fill
sl_SI: Polnilo

en: Fill color
sl_SI: Barva polnila

en: Fill opacity
sl_SI: Prosojnost polnila

en: Fill rule
sl_SI: Pravila za polnjenje

en: Filter mode
sl_SI: Filtriranje

en: Filters
sl_SI: Filtri

en: Filters control
sl_SI: Izbira filtrov

en: Find a location
sl_SI: Iskanje lokacije

en: Finnish
sl_SI: Finščina

en: First name
sl_SI: Ime

en: Fit all markers
sl_SI: Prikaz vseh oznak vidnem polju

en: Fixed (all markers will be assigned to the selected maps, even if they have assignment info in the file)
sl_SI: Fiksno (vse oznake bodo razporejene na izbrane zemljevide ne glede na podatek o razporeditvi v datoteki)

en: Fixed zoom level
sl_SI: Fiksno približanje

en: Follow @MapsMarker on Twitter
sl_SI: Sledite @MapsMarker na Twitterju

en: Follow MapsMarker on Facebook
sl_SI: Sledite MapsMarker na Facebooku

en: For a community-curated list of custom layers and WMS services, please visit %1$s.
sl_SI: Sezname slojev po meri in WMS storitev, ki jih vzdržuje skupnost, poiščite na %1$s.

en: For a comparison of supported geocoding providers, please visit %1$s.
sl_SI: Primerjavo med podprtimi ponudniki geokodiranja si oglejte na %1$s.

en: For a tutorial on how to get your free LocationIQ Geocoding API key, please visit %1$s.
sl_SI: Za napotek, kako pridobiti brezplačen LocationIQ Geocoding API ključ, preberite %1$s.

en: For a tutorial on how to get your free MapQuest Geocoding API key, please visit %1$s.
sl_SI: Navodila, kako pridobiti brezplačen MapQuest Geocoding API ključ, si oglejte na %1$s.

en: For a tutorial on how to get your free TomTom Geocoding API key, please visit %1$s.
sl_SI: Napotke, kako pridobiti brezplačen TomTom Geocoding API, poiščite na %1$s.

en: For full documentation and usage examples, please visit %1$s.
sl_SI: Vsa dokumentacija s primeri uporabe je na voljo na %1$s.

en: For more details about the export feature and a tutorial on how to convert the output file into other formats, please visit %1$s.
sl_SI: Več informacij o izvozu in zahtevah glede strukture datotek ter napotke za konverzijo med posameznimi formati lahko najdete na %1$s.

en: For more details about the import feature, file requirements and a tutorial on how to convert between formats, please visit %1$s.
sl_SI: Več informacij o uvozu in zahtevah glede strukture datotek ter napotke za konverzijo med posameznimi formati lahko najdete na %1$s.

en: For more info on the Maps Marker affiliate program and how to get your affiliate ID, please visit %1$s.
sl_SI: Več informacij o Maps Marker partnerskem programu in napotke, kako pridobiti partnerski ID, preberite na %1$s.

en: For terms of services, pricing, usage limits and a tutorial on how to register a Google Geocoding API key, please visit %1$s.
sl_SI: Pogoje uporabe, cene, omejitve uporabe in napotke, kako se registrirati za Google Geocoding API ključ, si oglejte na %1$s.

en: For terms of services, pricing, usage limits and more please visit %1$s.
sl_SI: Pogoje uporabe, cene, omejitve uporabe in drugo si oglejte na %1$s

en: Free trial license valid until
sl_SI: Brezplačna preizkusna licenca velja do

en: French
sl_SI: Francoščina

en: French (Canada)
sl_SI: Francoščina (Kanada)

en: French (France)
sl_SI: Francoščina (Francija)

en: From
sl_SI: Od

en: Frontend
sl_SI: Obličje (javne strani)

en: Fullscreen
sl_SI: Celozaslonski način

en: Fullscreen button
sl_SI: Celozaslonski način

en: Fullscreen endpoint
sl_SI: Celozaslonski način

en: Fullscreen map
sl_SI: Celozaslonski zemljevid

en: GPX URL
sl_SI: URL datoteke GPX

en: GPX control
sl_SI: GPX nastavitve

en: GPX download
sl_SI: Prenos GPX

en: GPX download button
sl_SI: Gumb za prenos GPX

en: GPX track <span class="count">(%s)</span> | GPX tracks <span class="count">(%s)</span>
sl_SI[0]: GPX sled <span class="count">(%s)</span>
sl_SI[1]: GPX sledi <span class="count">(%s)</span>
sl_SI[2]: GPX sledi <span class="count">(%s)</span>
sl_SI[3]: GPX sledi <span class="count">(%s)</span>

en: GPX tracks
sl_SI: GPX sledi

en: Galician
sl_SI: Galicijščina

en: General
sl_SI: Splošne nastavitve

en: Geo sitemap endpoint
sl_SI: Načrt spletišča

en: GeoJSON button
sl_SI: GeoJSON gumb

en: GeoJSON export
sl_SI: Izvoz GeoJSON

en: GeoRSS export
sl_SI: Izvoz GeoRSS

en: GeoRss button
sl_SI: GeoRss gumb

en: Geocoding
sl_SI: Geokodiranje

en: Geocoding bounds
sl_SI: Meje geokodiranja

en: Geocoding control
sl_SI: Nastavitve geokodiranja

en: Geocoding error
sl_SI: Napaka pri geokodiranju

en: Geocoding is the process of transforming a description of a location - like an address, name or place - to a location on the earth's surface.
sl_SI: Geokodiranje je postopek pretvorbe opisa lokacije, kot sta naslov ali ime, v točko na površini Zemlje.

en: Geocoding provider
sl_SI: Ponudnik geokodiranja

en: Geocoding settings
sl_SI: Nastavitve geokodiranja

en: Geolocation error
sl_SI: Napaka pri geolociranju

en: Georgian
sl_SI: Gruzijščina

en: German
sl_SI: Nemščina

en: German (Germany)
sl_SI: Nemščina (Nemčija)

en: Gesture handling
sl_SI: Upravljanje s potezami

en: Get a non-expiring license key
sl_SI: Pridobite licenčni ključ, ki ne poteče

en: Get an unexpiring license key at %1$s and activate the license key below.
sl_SI: Pridobite licenčni ključ, ki ne poteče, na %1$s in aktivirajte licenčni ključ spodaj.

en: Get directions
sl_SI: Navodila za pot

en: Globally enables or disables the GeoJSON, KML and GeoRSS export endpoints for all maps.
sl_SI: Globalna vključitev ali izključitev izvoza v GeoJSON, KML in GeoRSS za vse zemljevide.

en: Globally enables or disables the fullscreen endpoint for all maps.
sl_SI: Globalna vključitev ali izključitev celozaslonskega načina za vse zemljevide.

en: Globally enables or disables the geo sitemap endpoint %1$s
sl_SI: Globalno vključi ali izključi načrt spletišča %1$s

en: Google Maps (worldwide)
sl_SI: Google Maps (po vsem svetu)

en: Google Maps APIs Premium Plan customers only
sl_SI: Samo za Google Maps APIs Premium Plan uporabnike

en: Google Maps JavaScript API key
sl_SI: Google Maps JavaScript API ključ

en: Google styles
sl_SI: Google slog

en: Greek
sl_SI: Grščina

en: Grid lines color
sl_SI: Barva črt v mreži

en: Gujarati
sl_SI: Gudžaratščina

en: HERE Maps API key
sl_SI: HERE Maps API ključ

en: HTML filter for popups
sl_SI: HTML filter za besedilo v pojavnem oknu

en: Hausa (Latin)
sl_SI: Havščina (latinica)

en: Header and data size mismatch at row %1$u
sl_SI: Velikost zaglavja in podatkeov se ne ujemata v vrstici %1$u

en: Health check
sl_SI: Zdravje vtičnika

en: Heart rate
sl_SI: Srčni utrip

en: HeavyVehicle
sl_SI: Tovorno vozilo

en: Hebrew
sl_SI: Hebrejščina

en: Height
sl_SI: Višina

en: Height of the icons in pixels.
sl_SI: Višina ikone v točkah.

en: Height of the shadow icon in pixels.
sl_SI: Višina sence ikone v točkah.

en: Help & Support
sl_SI: Pomoč in podpora

en: Help translate Maps Marker Pro
sl_SI: Pomagajte pri prevodu Maps Marker Pro

en: Helpdesk
sl_SI: Pomoč uporabnikom

en: Here you can set the backend capabilities for each user role. Administrators always have all capabilities.
sl_SI: Tukaj lahko nastavite zmožnosti za različne vloge uporabnikov. Skrbnik (administrator) ima vedno vse zmožnosti.

en: Hide changelog
sl_SI: Skrij dnevnik sprememb

en: Hide fields with no value
sl_SI: Skrij polja brez vrednosti

en: Hide minimap
sl_SI: Skrij mini-zemljevid

en: Hindi
sl_SI: Hindujščina

en: Hourly
sl_SI: Vsako uro

en: How frequently the maps are likely to change. This value provides general information to search engines and may not correlate exactly to how often they crawl the page. Additional information available at %1$s.
sl_SI: Kako pogosto se utegnejo spreminjati zemljevidi. Ta vrednost posreduje splošno informacijo iskalnikom in ni nujno natančno sorazmerna s pogostnostjo indeksiranja vaše strani. Dodatne informacije preberite na %1$s.

en: Hungarian
sl_SI: Madžarščina

en: Hybrid
sl_SI: Hibridni

en: I have read the <a href="%1$s" target="_blank">Terms of Service</a> and <a href="%2$s" target="_blank">Privacy Policy</a>.
sl_SI: Prebral sem <a href="%1$s" target="_blank">Pogoje uporabe</a> in <a href="%2$s" target="_blank">Politiko zasebnosti</a>.

en: Icelandic
sl_SI: Islandščina

en: Icon
sl_SI: Ikona

en: Icon anchor
sl_SI: Sidro ikone

en: Icon replaced successfully
sl_SI: Ikona uspešno zamenjana

en: Icon size
sl_SI: Velikost ikone

en: Icon to replace
sl_SI: Izvirna ikona

en: Icons
sl_SI: Ikone

en: If a popup text is set, it will appear here
sl_SI: Če je besedilo za pojavno okno nastavljeno, se bo pojavilo tukaj

en: If empty, "WordPress Address (URL)" - %1$s - will be used.
sl_SI: Če je to polje prazno, bo uporabljena nastavitev iz "Naslov za WordPress (URL)" - %1$s.

en: If empty, the entire planet will be searched.
sl_SI: Če je to polje prazno, bo iskanje opravljeno po celem svetu.

en: If empty, the language set in WordPress will be used.
sl_SI: Če je to polje prazno, bo uporabljen jezik, nastavljen v WordPress vmesniku.

en: If enabled, an "Insert map" button gets added above the TinyMCE editor on post and page edit screens for easily searching and inserting maps.
sl_SI: Če je ta možnost vključena, se bo nad TinyMCE urejevalnikom pri urejanju objav in strani prikazal gumb za preprosto iskanje in vstavljanje zemljevidov v besedilo.

en: If enabled, and the %1$s plugin is active, KML links will automatically be added to the sitemap.
sl_SI: Če je ta možnost vključena in je vtičnik %1$s aktiven, bodo KML povezave samodejno dodane v vaš načrt spletišča.

en: If enabled, and the %1$s plugin is active, the geo sitemap will automatically be added to the sitemap index.
sl_SI: Če je vključeno in je vtičnik %1$s aktiven, bo geo načrt samodejno dodan v načrt spletišča.

en: If enabled, maps will only be loaded after they become visible in the viewport.
sl_SI: Če je vključen, se bodo zemljevidi prenesli šele, ko pridejo v vidno polje brskalnika.

en: If enabled, popups will only be loaded when needed.
sl_SI: Če je vključeno, se bodo pojavna okna odprla le po potrebi.

en: If enabled, show a dropdown menu in the Wordpress Admin Bar.
sl_SI: Če je ta možnost vključena, bo prikazan spustni meni v WordPress skrbniški vrstici.

en: If enabled, shows a widget on the admin dashboard which displays latest markers and blog posts from mapsmarker.com.
sl_SI: Če je ta možnost vključena, bo na Nadzorni plošči prikazan gradnik s seznamom najnovejših oznak in novih objav na mapsmarker.com blogu.

en: If enabled, unsupported code tags are stripped from popups to prevent injection of malicious code.
sl_SI: Če je ta možnost vključena, bodo nepodprte HTML oznake odstranjene iz besedila v pojavnem oknu zaradi preprečevanja injekcije zlonamerne kode.

en: If set, only tiles inside these bounds will be loaded
sl_SI: Če je izbrano, bodo prikazane le ploščice znotraj teh mejnikov

en: If the download does not start automatically, please <a href="%1$s">click here</a>
sl_SI: Če se prenos ne začne samodejno, kliknite <a href="%1$s">tukaj</a>

en: If the list is set to right or left and the width of the map falls below this value, the list will be shown below the map instead
sl_SI: Če je seznam poravnan levo ali desno in se širina zemljevida zmanjša pod to vrednost, bo seznam prikazan pod zemljevidom.

en: If you are a Google Maps APIs Premium Plan customer, please change the authentication method above to "%1$s" and fill in the credentials below, which you received in the welcome email from Google.
sl_SI: Če ste Google Maps APIs Premium Plan uporabnik, spremenite način avtentikacije zgoraj v "%1$s" in izpolnite polja s podatki za dostop spodaj. Prejeli ste jih v pozdravnem sporočilu od Googla.

en: If you have any issues with your license, please <a href="%1$s" target="_blank">open a support ticket</a>.
sl_SI: Če imate kakršne koli težave s svojo licenco <a href="%1$s" target="_blank">odprite podporni listek</a>.

en: If you have any questions or experience issues, please use one of the following support channels.
sl_SI: Če imate vprašanja ali naletite na težave, uporabite spodaj naštete možnosti podpore.

en: If you want to copy your existing maps to this version, you need to update the old Maps Marker Pro installation to version %1$s first.
sl_SI: Če želite kopirati obstoječe zemljevide v to različico, morate najprej posodobiti staro namestitev vtičnika Maps Marker Pro v različico %1$s.

en: If you want to copy your existing maps to this version, you need to update the old Maps Marker Pro installation to version %1$s first. For more information, please see the <a href="%2$s">data migration tool</a>.
sl_SI: Če želite kopirati obstoječe zemljevide v to različico, morate najprej posodobiti staro namestitev vtičnika Maps Marker Pro v različico %1$s. Za več informacij si oglejte <a href="%2$s">orodje za migracijo podatkov</a>.

en: If you want to use Google Maps, you have to register a personal Google Maps JavaScript API key. For terms of services, pricing, usage limits and more, please visit %1$s.
sl_SI: Če želite uporabljati Google Maps, se morate registrirati in pridobiti Google Maps JavaScript API ključ. Pogoje uporabe, cene, omejitve uporabe in drugo si oglejte na %1$s.

en: If you want to use HERE Maps, you have to register a personal HERE account. For a tutorial, terms of services, pricing, usage limits and more, please visit %1$s.
sl_SI: Če želite uporabljati zemljevide HERE, si morate odpreti osebni HERE račun. Navodila, pogoje uporabe, cene, omejitve uporabe in drugo si oglejte na %1$s.

en: If you want to use TomTom Maps, you have to register a personal TomTom account. For a tutorial, terms of services, pricing, usage limits and more, please visit %1$s.
sl_SI: Če želite uporabljati zemljevide TomTom Maps, morate odpreti osebni TomTom račun. Napotke, pogoje uporabe, cenik, omejitve uporabe in druge informacije poiščite na %1$s.

en: If you would prefer to have no location bias, set the location to 0,0 and radius to 20000000 (20 thousand kilometers), to encompass the entire world.
sl_SI: Če ne želite prednostnega prikaza v okolici določene lokacije, nastavite koordinate lokacije na 0,0 in polmer na 20000000 (dvajset tisoč km). S tem boste zajeli ves svet.

en: If your language is missing or not fully translated yet, you are invited to help on the web-based translation plattform:
sl_SI: Če vašega jezika ni na seznamu ali vtičnik ni v celoti preveden, vas vabimo, da nam pomagate pri prevajanju na spletni prevajalski platformi:

en: Igbo
sl_SI: Igbojščina

en: Image format
sl_SI: Format slike

en: Imperial
sl_SI: Imperialne

en: Imperial (metric)
sl_SI: Imperialne (metrične)

en: Import markers
sl_SI: Uvoz oznak

en: Important: please click the update button next to the license key after purchasing a renewal to finish your order.
sl_SI: Pomembno: po obnovitvi kliknite na gumb za posodobitev zraven licenčnega ključa in zaključite svoj nakup.

en: In case of any issues, you can always <a href="%1$s">reset the plugin settings</a>.
sl_SI: Če se pojavijo težave, lahko vedno <a href="%1$s"> ponastavite nastavitve</a> vtičnika.

en: Inactive (API key required)
sl_SI: Neaktivno (zahteva API ključ)

en: Include specific maps
sl_SI: Vključi posamezne zemljevide

en: Indicator line color
sl_SI: Barva označevalne črte

en: Indicator line width
sl_SI: Širina označevalne črte

en: Indonesian
sl_SI: Indonezijščina

en: Inertia
sl_SI: Vztrajnost

en: Inertia deceleration
sl_SI: Pojemek vztrajnosti

en: Inertia max speed
sl_SI: Največja hitrost

en: Initial view
sl_SI: Začetni pogled

en: Insert map
sl_SI: Nov zemljevid

en: Installation finished - you can now start creating maps!
sl_SI: Namestitev je končana - zdaj lahko začnete ustvarjati zemljevide!

en: Integration
sl_SI: Integracija

en: Interaction
sl_SI: Interaktivno

en: Interface language
sl_SI: Jezik vmesnika

en: Invalid GeoJSON
sl_SI: Neveljaven GeoJSON

en: Invalid JSON
sl_SI: Neveljaven JSON format

en: Invalid URL
sl_SI: Neveljaven URL

en: Invalid filename
sl_SI: Neveljavno ime datoteke

en: Invalid format
sl_SI: Neveljaven format

en: Invalid header row
sl_SI: Neveljavna vrstica z zaglavjem

en: Invalid license key. The license key must start with %1$s
sl_SI: Neveljaven licenčni ključ. Začeti se mora z nizom %1$s

en: Invalid map ID
sl_SI: Neveljaven ID zemljevida

en: Invalid marker ID
sl_SI: Neveljaven ID oznake

en: Invalid request
sl_SI: Neveljaven zahtevek

en: Inverses Y-axis numbering for tiles
sl_SI: Obratno številčenje ploščic na Y-osi

en: Irish
sl_SI: Irščina

en: Italian
sl_SI: Italijanščina

en: Italian (Italy)
sl_SI: Italijanščina (Italija)

en: Japanese
sl_SI: Japonščina

en: JavaScript callback
sl_SI: JavaScript povratni klic

en: Jump to marker
sl_SI: Skok na oznako

en: Jump to marker and zoom
sl_SI: Skoči na oznako in približaj

en: KML button
sl_SI: KML gumb

en: KML export
sl_SI: Izvoz v KML

en: Kannada
sl_SI: Kanareščina

en: Kazakh
sl_SI: Kazaščina

en: Keep current zoom level
sl_SI: Ohrani trenutno stopnjo približanja

en: Keyboard navigation
sl_SI: Pomikanje s tipkovnico

en: Keyboard pan delta
sl_SI: Korak pomika s tipkovnico

en: Khmer
sl_SI: Kmerščina

en: Kinyarwanda
sl_SI: Kinjaravandščina

en: Kiswahili
sl_SI: Svahilščina

en: Konkani
sl_SI: Konkanščina

en: Korean
sl_SI: Korejščina

en: Kyrgyz
sl_SI: Kirgiščina

en: Language
sl_SI: Jezik

en: Last name
sl_SI: Priimek

en: Latest available version:
sl_SI: Najnovejša različica:

en: Latest blog posts from %1$s
sl_SI: Zadnja objava v blogu avtorja %1$s

en: Latitude
sl_SI: Geogr. širina

en: Latitude (south), Longitude (west), Latitude (north), Longitude (east)
sl_SI: Širina (jug), Dolžina (zahod), Širina (sever), Dolžina (vzhod)

en: Latvian
sl_SI: Latvijščina

en: Layers
sl_SI: Plasti

en: Layers control
sl_SI: Izbira plasti

en: Leave the API key empty if you want to authenticate using App ID and App Code.
sl_SI: Če želite avtentikacijo z uporabo App ID in App Code, pustite polje za API ključ prazno.

en: Left
sl_SI: Levo

en: Legacy authentication
sl_SI: Starejši način avtentikacije

en: Libraries, services and images
sl_SI: Knjižnice, storitve in slike

en: License
sl_SI: Licenca

en: License Key
sl_SI: Licenčni ključ

en: License key missing
sl_SI: Ni licenčnega ključa

en: License registered to
sl_SI: Licenca registrirana za:

en: License settings
sl_SI: Nastavitve licence

en: Line cap
sl_SI: Zaključek črte

en: Line color
sl_SI: Barva črte

en: Line join
sl_SI: Stik črt

en: Line width
sl_SI: Širina črte

en: Link target
sl_SI: Auto-Link

en: List
sl_SI: Seznam

en: List action
sl_SI: Klik na seznam

en: List all maps
sl_SI: Zemljevidi

en: List all markers
sl_SI: Oznake

en: List settings
sl_SI: Nastavitve seznama

en: Lithuanian
sl_SI: Litovščina

en: Loading changelog, please wait ...
sl_SI: Prenos dnevnika sprememb, počakajte ...

en: Locate button
sl_SI: Moja lokacija

en: Location
sl_SI: Lokacija

en: Location biasing
sl_SI: Prednostni prikaz (Location biasing)

en: Location finder
sl_SI: Iskalnik lokacije

en: LocationIQ Geocoding API key
sl_SI: LocationIQ API ključ

en: Locator
sl_SI: Oznaka lokacije

en: Locator fill color
sl_SI: Barva polnila

en: Locator fill opacity
sl_SI: Prosojnost polnila

en: Locator radius
sl_SI: Premer oznake lokacije

en: Locator stroke
sl_SI: Obroba

en: Locator stroke color
sl_SI: Barva obrobe

en: Locator stroke weight
sl_SI: Debelina obrobe

en: Longitude
sl_SI: Geogr. dolžina

en: Luxembourgish
sl_SI: Luksemburščina

en: Macedonian
sl_SI: Makedonščina

en: Malay
sl_SI: Malajščina

en: Malay (Malaysia)
sl_SI: Malajščina (Malezija)

en: Malayalam
sl_SI: Malajalščina

en: Maltese
sl_SI: Malteščina

en: Manage GPX tracks
sl_SI: Upravljanje GPX sledi

en: Manage icons
sl_SI: Upravljanje z ikonami

en: Maori
sl_SI: Maorščina

en: Map
sl_SI: Zemljevid

en: Map ID missing
sl_SI: Manjka ID zemljevida

en: Map Icons Collection
sl_SI: Zbirka ikon za zemljevide

en: Map could not be displayed because of an invalid license. More information can be found on the <a href="%1$s">license page</a>.
sl_SI: Zemljevida ni bilo mogoče prikazati zaradi neveljavne licence. Več informacij poiščite na <a href="%1$s">strani Licenca</a>.

en: Map created with <a href="%1$s" title="%2$s">Maps Marker Pro</a> could not be displayed because of an invalid license. Please contact the site owner for more details.
sl_SI: Zemljevida, ustvarjenega z <a href="%1$s" title="%2$s">Maps Marker Pro</a> vtičnikom, ni bilo mogoče prikazati zaradi neveljavne licence. Pišite lastniku spletišča za več informacij.

en: Map dimensions
sl_SI: Dimenzije zemljevida

en: Map lazy loading
sl_SI: Odloženo prenašanje zemljevidov (lazy loading)

en: Map missing
sl_SI: Ni zemljevida

en: Map not found
sl_SI: Zemljevida ni bilo mogoče najti

en: Map saved successfully
sl_SI: Zemljevid uspešno shranjen

en: Map settings for new maps
sl_SI: Nastavitve za nov zemljevid

en: Map style
sl_SI: Slog zemljevida

en: Map tiles by
sl_SI: Ploščice zemljevida

en: Map type
sl_SI: Vrsta zemljevida

en: MapQuest Geocoding API allows up to %1$s transactions/month and a maximum of %2$s requests/second with a free API key. Higher quotas are available on demand - %3$s.
sl_SI: MapQuest Geocoding API omogoča do %1$s transakcij/mesec in največ %2$s zahtevkov/sekundo z brezplačnim API ključem. Višji limiti uporabe so dostopni na zahtevo - %3$s.

en: MapQuest Geocoding API key
sl_SI: API ključ za MapQuest Geocoding

en: Maps
sl_SI: Zemljevidi

en: Maps Marker Pro - #1 mapping plugin for WordPress
sl_SI: Maps Marker Pro - #1 Wordpress vtičnik za prikaz zemljevidov

en: Maps Marker Pro - plugin update available!
sl_SI: Maps Marker Pro - na voljo je posodobitev vtičnika!

en: Maps Marker Pro 3.1.1 data migration
sl_SI: Migracija podatkov iz Maps Marker Pro 3.1.1

en: Maps Marker Pro 4.0 was completely rewritten from scratch and received a new database structure. As a result, existing data needs to be migrated. To make this as risk-free as possible, the plugin folder was renamed (which means it is considered a different plugin by WordPress) and a new database was created. This allows you to easily go back to the old plugin, should you encounter any issues, by simply deactivating this version and reactivating Maps Marker 3.1.1.
sl_SI: Vtičnik Maps Marker Pro 4.0 je bil napisan povsem na novo in ima tudi novo zgradbo podatkovne zbirke. Zato je treba opraviti migracijo obstoječih podatkov. Zaradi zmanjšanja tveganja ob tem opravilu je bila tudi mapa, v kateri je nameščen vtičnik, preimenovana (kar pomeni, da je za WordPress to zdaj povsem nov vtičnik). Z namestitvijo je bila ustvarjena tudi nova podatkovna zbirka. To vam omogoča preprost prehod nazaj na staro različico vtičnika. V primeru težav samo deaktivirate to različico in znova aktivirate Maps Marker 3.1.1.

en: Maps Marker Pro has been successfully updated from version %1s to %2s!
sl_SI: Maps Marker Pro je bil uspešno posodobljen iz različice %1s v %2s!

en: Maps Marker Pro includes a <a href="%1$s" target="_blank">geo sitemap</a>. To learn how to manually register this sitemap, please visit <a href="%2$s" target="_blank">this tutorial</a>. Alternatively, you can use one of the supported plugins to automate the process.
sl_SI: V Maps Marker Pro je vključen <a href="%1$s" target="_blank">geo načrt spletišča</a>. Oglejte si  <a href="%2$s" target="_blank">napotke</a>, kako ga lahko registrirate ročno. Namesto tega lahko uporabite katerega od podprtih vtičnikov, ki to opravijo samodejno.

en: Maps Marker Pro includes a JavaScript API, which can be utilized by developers to attach or listen to map events.
sl_SI: Maps Marker Pro vključuje JavaScript API, ki ga lahko razvijalci uporabijo za odziv na dogodke zemljevida.

en: Maps and markers
sl_SI: Zemljevidi in oznake

en: Maps deleted successfully
sl_SI: Zemljevidi uspešno izbrisani

en: Maps per page
sl_SI: Zemljevidov na stran

en: MapsMarker affiliate program - sign up now and receive commissions up to 50%!
sl_SI: MapsMarker partnerski program - prijavite se in prejmite do 50 % provizije!

en: MapsMarker reseller program - re-sell with a 20% discount!
sl_SI: Maps Marker program nadaljnje prodaje - popust za nadaljnjo prodajo 20 %!

en: MapsMarker.com backlinks
sl_SI: Povezava na MapsMarker.com

en: Marathi
sl_SI: Maratščina

en: Marker ID
sl_SI: ID oznake

en: Marker icon
sl_SI: Ikona oznake

en: Marker list
sl_SI: Seznam oznak

en: Marker mode
sl_SI: Oznake

en: Marker name
sl_SI: Ime oznake

en: Marker saved successfully
sl_SI: Oznaka uspešno shranjena

en: Marker settings for new markers
sl_SI: Nastavitve za novo oznako

en: Marker shadow
sl_SI: Senca oznake

en: Marker will only appear on maps within the set time span
sl_SI: Oznake bodo na zemljevidu prikazane le v nastavljenem časovnem obdobju

en: Marker with ID %1$s not found
sl_SI: Oznake z ID %1$s ni bilo mogoče najti

en: Marker with ID %1$s updated
sl_SI: Oznaka z ID %1$s posodobljena

en: Markers
sl_SI: Oznake

en: Markers deleted successfully
sl_SI: Oznake uspešno izbrisane

en: Markers from map %1$s successfully moved to map %2$s
sl_SI: Oznake z zemljevida %1$s uspešno premeščene na zemljevid %2$s

en: Markers per page
sl_SI: Število oznak na stran

en: Markers successfully assigned to map %1$s
sl_SI: Oznake uspešno razporejene na zemljevid %1$s

en: Markers successfully removed from map %1$s
sl_SI: Oznake uspešno odstranjene z zemljevida %1$s

en: Max bounds
sl_SI: Skrajne meje

en: Max cluster radius
sl_SI: Največji premer gruče

en: Max height
sl_SI: Največja višina

en: Max interval
sl_SI: Največji interval

en: Max width
sl_SI: Največja širina

en: Max zoom
sl_SI: največ

en: Maximum upload size exceeded
sl_SI: Presežena največja dovoljena velikost datoteke

en: Maximum zoom level for which the server has tiles available
sl_SI: Največja stopnja približanja, za katero lahko strežnik posreduje ploščice

en: Measure button
sl_SI: Gumb Merjenje

en: Metadata
sl_SI: Podatki o sledi

en: Metric
sl_SI: Metrične

en: Metric (imperial)
sl_SI: Metrične (imperialne)

en: Metric units
sl_SI: Metrične enote

en: Min width
sl_SI: Najmanjša širina

en: Min zoom
sl_SI: najmanj

en: Minimap
sl_SI: Mini-zemljevid

en: Minimum amount of characters that need to be typed before a request to the geocoding provider is sent.
sl_SI: Najmanjše število znakov, ki jih je treba vtipkati preden se odpošlje zahtevek ponudniku geokodiranja.

en: Minimum zoom level for which the server has tiles available
sl_SI: Najmanjša stopnja približanja, za katero lahko strežnik posreduje ploščice

en: Misc
sl_SI: Razno

en: Missing (markers with missing assignment info will be assigned to the selected maps)
sl_SI: Manjka (oznake z manjkajočim podatkom o razporeditvi bodo razporejene na izbrane zemljevide)

en: Missing (markers with missing coordinates will be geocoded)
sl_SI: Manjkajoče (geokodiranje oznak z manjkajočimi koordinatami)

en: Missing address for geocoding
sl_SI: Manjka naslov za geokodiranje

en: Missing marker ID
sl_SI: Manjka ID oznake

en: Missing or incomplete coordinates
sl_SI: Manjkajoče ali nepopolne koordinate

en: Miter
sl_SI: Oglat

en: Miter-Clip
sl_SI: Oglat-prisekan

en: Mongolian (Cyrillic)
sl_SI: Mongolščina (cirilica)

en: Monthly
sl_SI: Mesečno

en: Move markers
sl_SI: Prenesi oznake

en: Move markers to a map
sl_SI: Prenos oznak med zemljevidi

en: Move objects to map copies
sl_SI: Premik objektov na kopije zemljevida

en: Moving
sl_SI: Čas v gibanju

en: Moving time
sl_SI: Čas v gibanju

en: Multisite-only: also update settings on all subsites
sl_SI: Omrežje spletišč (multisite): posodobi nastavitve na vseh podspletiščih

en: Name
sl_SI: Ime

en: Name of the layer
sl_SI: Ime sloja

en: Needed for creating pretty links to fullscreen maps or API endpoints.
sl_SI: Potreben je za oblikovanje preglednejših povezav do celozaslonskih zemljevidov ali API naslove.

en: Nepali (Nepal)
sl_SI: Nepalščina (Nepal)

en: Never
sl_SI: Nikoli

en: New icons will be uploaded to the following directory
sl_SI: Nove ikone bodo shranjene v imenik

en: New marker added
sl_SI: Nova oznaka dodana

en: New shape settings
sl_SI: Nastavitve novega lika

en: New shortcode
sl_SI: Nova kratka koda

en: New tab
sl_SI: Nov zavihek

en: News via RSS
sl_SI: Novice z RSS

en: News via email
sl_SI: Novice po e-pošti

en: No elevation data available
sl_SI: Ni podatkov o nadmorski višini

en: No geographical data found
sl_SI: Ni geografskih podatkov

en: No issues have been found.
sl_SI: Ni težav.

en: No limit
sl_SI: Brez omejitev

en: No maps selected
sl_SI: Ni izbranega nobenega zemljevida

en: No marker map shortcodes found - please click on "Start migration" to continue.
sl_SI: Ni bilo mogoče najti nobene kratke kode za oznake - kliknite "Poženi migracijo" za nadaljevanje.

en: No markers found
sl_SI: Ni novih oznak

en: No markers selected
sl_SI: Nobena oznaka ni izbrana

en: No preview
sl_SI: Brez predogleda

en: No preview - save and reload to see changes
sl_SI: Ni predogleda - shranite in osvežite stran za prikaz sprememb

en: No results
sl_SI: Ni zadetkov

en: No supported multilingual plugin found
sl_SI: Ni bilo mogoče najti podprtega večjezičnega vtičnika

en: No supported multilingual plugin installed.
sl_SI: Na tem spletišču ni nameščenega večjezičnega vtičnika

en: No wrap
sl_SI: Brez ovijanja

en: None
sl_SI: Brez opravila

en: Norwegian
sl_SI: Norveščina

en: Norwegian (Bokmål)
sl_SI: Norveščina (Bokmål)

en: Norwegian (Nynorsk)
sl_SI: Norveščina (Nynorsk)

en: Not assigned to any map
sl_SI: Ni uporabljena na zemljevidu

en: Not used in any content
sl_SI: Ni uporabljeno v nobeni vsebini

en: Note: markers are only unassigned, but not deleted.
sl_SI: Pomembno: izbriše se samo razporeditev oznak na izbrani zemljevid

en: Number of markers to show:
sl_SI: Število prikazanih oznak:

en: Off
sl_SI: Izključeno

en: Off (markers with missing coordinates will be skipped)
sl_SI: Izključeno (preskoči oznake z manjkajočimi koordinatami)

en: Off (no changes to marker assignments)
sl_SI: Izključeno (brez sprememb pri razporeditvi oznak)

en: On
sl_SI: Vključeno

en: On (all markers will be geocoded)
sl_SI: Vključeno (geokodiranje vseh oznak)

en: On (imported markers will be assigned or unassigned)
sl_SI: Vključeno (uvožene oznake bodo razporejene ali nerazporejene)

en: On demand
sl_SI: Na zahtevo

en: Once
sl_SI: Enkrat

en: Once the error is resolved, please click the update button. If you need further assistance, you can <a href="%1$s" target="_blank">open a support ticket</a>.
sl_SI: Ko je napaka odpravljena, kliknite na gumb za posodobitev. Če potrebujete dodatno pomoč, <a href="%1$s" target="_blank">podporni listek</a>.

en: One result
sl_SI: En zadetek

en: Only active settings will be applied to the selected maps. To activate a setting, tick the checkbox on the left.
sl_SI: Na izbranih zemljevidih bodo uporabljene le aktivne nastavitve. Nastavitev aktivirate tako, da odkljukate kvadratek na levi.

en: Only change the values below if you are not using marker or shadow icons from the %1$s!
sl_SI: Vrednosti v poljih spodaj spreminjajte le, če ne uporabljate ikon za oznake in sence iz knjižnice %1$s!

en: Only markers from these maps
sl_SI: Samo oznake s teh zemljevidov

en: Only set this option to the URL of your WordPress folder if you are experiencing issues or recommended so by support!
sl_SI: To možnost nastavite na URL mape, v kateri je nameščen WordPress, samo če imate težave ali ste dobili tak nasvet od službe za podporo!

en: Opacity
sl_SI: Prosojnost

en: Opacity of the layer
sl_SI: Prosojnost sloja

en: Open Media Library
sl_SI: Odpri Knjižnico

en: Open link
sl_SI: Odpri povezavo

en: Open on hover
sl_SI: Prikaz ob prehodu

en: Open popup
sl_SI: Odpri pojavno okno

en: Open popup and zoom
sl_SI: Odpri pojavno okno in približaj

en: Open standalone map in fullscreen mode
sl_SI: Prikaz samostojnega zemljevida v celozaslonskem načinu

en: Option A: activate an unexpiring license key
sl_SI: Možnost A: aktivirajte licenčni ključ, ki ne poteče

en: Option B: get a personalized trial license key
sl_SI: Možnost B: pridobite personaliziran licenčni ključ

en: Option C: get an anonymous trial license key
sl_SI: Možnost C: pridobite anonimni licenčni ključ

en: Option to hide backlinks to Mapsmarker.com on maps and screen overlays in KML files.
sl_SI: Prikaz/skrivanje povezave na Mapsmarker.com na zemljevidih in slojih v KML datotekah.

en: Optional component filters, separated by a pipe (|). Each component filter consists of a component:value pair and will fully restrict the results from the geocoder. For more information, please visit %1$s.
sl_SI: Neobvezne komponente filtra, ločene s pokončno črto (|). Vsak filtrski par je sestavljen kot komponenta: vrednost in popolnoma omeji rezultate geokodiranja. Za več informacij o tem načinu omejevanja rezultatov preberite %1$s.

en: Optional region code, specified as a ccTLD (country code top-level domain). This parameter will only influence, not fully restrict, results from the geocoder. For a list of ccTLDs, please visit %1$s.
sl_SI: Neobvezna regionalna koda, vnesete jo kot ccTLD (nacionalna vrhnja domena). Ta parameter bo vplival na prikaz rezultatov geokodiranja, vendar ga ne bo popolnoma omejil. Seznam ccTLD kod si oglejte na %1$s.

en: Order by
sl_SI: Razvrščanje

en: Overlay
sl_SI: Sloj

en: Overlays
sl_SI: Sloji

en: Overview map
sl_SI: Pregledni zemljevid

en: PHP version
sl_SI: Različica PHP

en: Pace
sl_SI: Hitrost

en: Page
sl_SI: Stran

en: Pagination
sl_SI: Paginacija

en: Panel
sl_SI: Nadzorna plošča

en: Pedestrian
sl_SI: Pešec

en: Permalinks
sl_SI: Trajne povezave

en: Permalinks base URL
sl_SI: Osnovni URL trajne povezave

en: Permalinks for the Maps Marker Pro API endpoints are not working correctly, which means API links (e.g. fullscreen) will not work. To fix this, please navigate to the <a href="%1$s">WordPress integration settings</a> and add the URL to your WordPress folder to the option "Permalinks base URL".
sl_SI: Trajne povezave za Maps Marker Pro API končne točke ne delujejo pravilno, kar pomeni, da API povezave (npr. celozaslonski zemljevid) ne delujejo. To popravite tako, da v nastavitvah <a href="%1$s">integracije z WordPressom</a> dodate URL svoje WordPress mape v polje "Osnovni URL trajne povezave".

en: Permalinks slug
sl_SI: Ključ trajne povezave

en: Permanent
sl_SI: Trajno

en: Persian
sl_SI: Perzijščina

en: Please be aware that restoring settings from a version other than %1$s will result in settings that have been added, changed or removed in this version to revert to their default values.
sl_SI: Zavedajte se, da bodo z obnovitvijo nastavitev iz različice, ki ni %1$s, nastavitve, ki so bile dodane, spremenjene ali odstranjene v tej različici ponastavljene na privzeto vrednost.

en: Please click here to finish the installation of Maps Marker Pro.
sl_SI: Prosimo, kliknite tukaj za dokončanje namestitve Maps Marker Pro.

en: Please click here to renew your access to updates and support
sl_SI: Kliknite tukaj za obnovitev dostopa do posodobitev vtičnika in podpore

en: Please do not delete Maps Marker Pro 3.1.1 until you have verified that all data has been migrated correctly. We also recommend to make a backup of the %1$s and %2$s database tables, to be able to run the migration again at a later point, should it become necessary.
sl_SI: Ne izbrišite vtičnika Maps Marker Pro 3.1.1, dokler se ne prepričate, da je bila migracija vseh podatkov uspešna. Priporočamo, da naredite varnostno kopijo %1$s in %2$s tabel iz podatkovne zbirke in tako ohranite možnost ponovnega poskusa migracije podatkov, če bi bila potrebna.

en: Please enter a comma-separted list of IDs (e.g. 1,2,3).
sl_SI: Vnesite z vejicami ločen seznam ID vrednosti (npr. 1,2,3).

en: Please enter a license key to continue.
sl_SI: Za nadajevanje vnesite licenčni ključ

en: Please enter a valid email address (or get an anonymous trial license key)
sl_SI: Vnesite veljaven e-naslov (ali pridobite anonimni poskusni licenčni ključ)

en: Please enter your first name
sl_SI: Vnesite ime

en: Please enter your last name
sl_SI: Vnesite priimek

en: Please go to the health page for more information.
sl_SI: Dodatne informacije so na voljo na strani o zdravju spletišča.

en: Please go to the license page for more information.
sl_SI: Pojdite na stran Licence za več informacij.

en: Please note that a license is bound to the domain it was activated on. If you want to use your license on another domain, please follow <a href="%1$s" target="_blank">this tutorial</a>.
sl_SI: Ne pozabite, da je licenca vezana na domeno, v kateri je bila aktivirana. Če želite uporabiti svojo licenco za drugo domeno, preberite ta <a href="%1$s" target="_blank">navodila</a>.

en: Please note that any caches you are using must be cleared, or maps might stop working.
sl_SI: Če uporabljate predpomnilnik, ga počistite, sicer zemljevidi morda ne bodo delovali.

en: Please note that in contrast to a personalized trial license, you will not be able to <a href="%1s" target="_blank">open support tickets</a> or get a reminder when your trial license has expired.
sl_SI: V nasprotju s personalizirano poskusno licenco ne boste mogli <a href="%1s" target="_blank">odpirati podpornih listkov</a> in ne boste prejeli opozorila, ko bo poskusna licenca potekla.

en: Please note that only files with UTF-8 encoding are currently supported.
sl_SI: Trenutno so podprte le datoteke z UTF-8 kodiranjem nabora znakov.

en: Please renew your access to updates and support to keep your plugin up-to-date and safe.
sl_SI: Prosimo, obnovite dostop do posodobitev in podpore, da boste uporabljali najnovejši in varen vtičnik.

en: Please review this plugin on wordpress.org
sl_SI: Prosimo, ocenite ta vtičnik na wordpress.org

en: Please select the map you want to display
sl_SI: Prosimo, izberite zemljevid, ki ga želite prikazati

en: Please select the map you would like to add.
sl_SI: Izberite zemljevid, ki ga želite dodati.

en: Please select your preferred directions provider. This setting will be used for the directions link that gets attached to the popup text on each marker if enabled.
sl_SI: Prosimo, izberite ponudnika usmerjanja. Ta izbira bo uporabljena v povezavi do navodil za pot, ki je prikazana v besedilu pojavnega okna posamezne oznake, če je ta možnost vključena.

en: Plugin settings
sl_SI: Nastavitve vtičnika

en: Plugin version
sl_SI: Različica vtičnika

en: Polish
sl_SI: Poljščina

en: Polygon
sl_SI: Poligon

en: Polyline
sl_SI: Poličrta

en: Popup
sl_SI: Pojavno okno

en: Popup anchor
sl_SI: Sidro pojavnega okna

en: Popup lazy loading
sl_SI: Odloženo odpiranje pojavnih oken (lazy loading)

en: Portuguese
sl_SI: Portugalščina

en: Portuguese (Brazil)
sl_SI: Portugalščina (Brazilija)

en: Portuguese (Portugal)
sl_SI: Portugalščina (Portugalska)

en: Position
sl_SI: Položaj

en: Positon
sl_SI: položaj

en: Powered by
sl_SI: sinteza

en: Preferred route profile
sl_SI: Izbrano prevozno sredstvo

en: Press CTRL-key and click to <b>add point</b>
sl_SI: Pritisnite tipko CTRL in kliknite za <b>dodajanje točke</b>

en: Press CTRL-key and click to <b>resume line</b>
sl_SI: Pritisnite tipko CTRL in kliknite za <b>nadaljevanje črte</b>

en: Press SHIFT-key and click to <b>delete point</b>
sl_SI: Pritisnite tipko SHIFT in kliknite za <b>brisanje točke</b>

en: Prevents the layer from getting wrapped around the antimeridian
sl_SI: Prepreči ovijanje sloja čez nasprotni poldnevnik

en: Preview
sl_SI: Predogled

en: Priority for maps
sl_SI: Prednost za zemljevide

en: Provider
sl_SI: Ponudnik

en: Public transport (works only in some areas)
sl_SI: Javni potniški promet (deluje samo na nekaterih področjih)

en: Publish
sl_SI: Objavi

en: Punjabi
sl_SI: Pandžabščina

en: Punjabi (Arabic)
sl_SI: Pandžabščina (arabsko)

en: Punjabi (Gurmukhi)
sl_SI: Pandžabščina (gurmuško)

en: Quechua (Peru)
sl_SI: Kečuanščina (Peru)

en: Radius
sl_SI: Polmer

en: Raster tiles
sl_SI: Ploščice z rastrom

en: Rate limit savings and performance
sl_SI: Nastavitve hitrosti in odziva

en: Recent markers
sl_SI: Nedavno dodane oznake

en: Recommended
sl_SI: Priporočena

en: Rectangle
sl_SI: Pravokotnik

en: Redirect to external GPX files
sl_SI: Preusmeritev na zunanjo GPX datoteko

en: Redirects to external GPX files rather than processing them like internal GPX files when clicking on the download button. Enabling this will save server traffic, but can cause external GPX files to be opened in the browser instead of being downloaded.
sl_SI: Ob kliku na gumb za prenos preusmeri na zunanjo GPX datoteko namesto obdelave kot notranje GPX datoteke. Vključitev te možnosti prihrani nekaj prometa na strežniku, vendar se lahko zaradi tega zunanja GPX datoteka odpre v brskalniku namesto da bi se prenesla kot datoteka na računalnik.

en: Region
sl_SI: Regija

en: Register strings
sl_SI: Zabeleži

en: Register strings for translation
sl_SI: Zabeleži to besedilo za prevod

en: Remove all markers from a map
sl_SI: Odstranitev vseh oznak z zemljevida

en: Remove markers
sl_SI: Odstrani oznake

en: Renew your access to updates and support
sl_SI: Obnovite dostop do posodobitev in podpore

en: Replace
sl_SI: Zamenjaj

en: Replace marker icons
sl_SI: Zamenjava ikone oznake

en: Replacement icon
sl_SI: Nova ikona

en: Request parameter keys will be uppercase
sl_SI: Parametri poizvedbe zapisani z velikimi črkami

en: Resellers
sl_SI: Preprodaja

en: Reset
sl_SI: Ponastavi

en: Reset IDs (new maps will start with ID 1)
sl_SI: Ponastavi ID zemljevidov (dodajanje novih se bo začelo z ID 1)

en: Reset IDs (new markers will start with ID 1)
sl_SI: Ponastavi ID oznak (dodajanje novih se bo začelo z ID 1)

en: Reset button
sl_SI: Ponastavitev

en: Reset database
sl_SI: Ponastavitev podatkovne zbirke

en: Reset map view
sl_SI: Ponastavi pogled

en: Reset settings
sl_SI: Ponastavi nastavitve

en: Responsive map
sl_SI: Odziven zemljevid

en: Restore backup
sl_SI: Obnovi

en: Restore completed successfully
sl_SI: Obnovitev podatkov uspešno zaključena

en: Restrict to current view
sl_SI: Omejitev na trenutni pogled

en: Return images with transparency
sl_SI: Vrni slike s prosojnostjo

en: Reverse X-axis
sl_SI: Obrni X os

en: Reverse Y-axis
sl_SI: Obrni Y os

en: Reviews
sl_SI: Ocene

en: Right
sl_SI: Desno

en: Role
sl_SI: Vloga

en: Romanian
sl_SI: Romunščina

en: Romanian (Romania)
sl_SI: Romunščina (Romunija)

en: Round
sl_SI: Okrogel

en: Route type
sl_SI: Vrsta poti

en: Russian
sl_SI: Ruščina

en: Same tab
sl_SI: Ta zavihek

en: Satellite
sl_SI: Satelitski

en: Save
sl_SI: Shrani

en: Save current values as defaults for new maps
sl_SI: Shrani sedanje vrednosti kot privzete za nov zemljevid

en: Save current values as defaults for new markers
sl_SI: Shrani trenutne vrednosti kot privzete za nove oznake

en: Scale
sl_SI: Merilo

en: Scottish Gaelic
sl_SI: Škotska gelščina

en: Scroll wheel zoom
sl_SI: Približanje z drsnim koleščkom

en: Search
sl_SI: Iskanje

en: Search and sort
sl_SI: Iskanje in sortiranje

en: Search maps
sl_SI: Iskanje zemljevidov

en: Search markers
sl_SI: Iskanje oznak

en: Security check failed
sl_SI: Varnostno preverjanje neuspešno

en: Select all
sl_SI: Izberi vse

en: Select icons
sl_SI: Izberi ikone

en: Select or Upload GPX file
sl_SI: Izberite ali prenesite GPX datoteko

en: Select the map you want to display
sl_SI: Izberite zemljevid, ki ga želite prikazati

en: Serbian
sl_SI: Srbščina

en: Serbian (Cyrillic, Bosnia and Herzegovina)
sl_SI: Srbščina (cirilica, Bosna in Hercegovina)

en: Serbian (Cyrillic, Serbia)
sl_SI: Srbščina (Cirilica, Srbija)

en: Serbian (Latin, Serbia)
sl_SI: Srbščina (latinica, Srbija)

en: Sesotho sa Leboa
sl_SI: Severna sotščina

en: Set to enabled if you want to easily upgrade to beta releases.
sl_SI: Nastavite na vključeno, če želite preprosto nadgradnjo v beta različice.

en: Set view
sl_SI: Nastavi pogled

en: Setswana
sl_SI: Setsvanščina

en: Settings
sl_SI: Nastavitve

en: Settings missing
sl_SI: Ni nastavitev

en: Settings reset successfully
sl_SI: Nastavitve uspešno ponastavljene

en: Settings saved successfully
sl_SI: Nastavitve uspešno shranjene

en: Settings updated successfully
sl_SI: Nastavitve uspešno posodobljene

en: Shadow anchor
sl_SI: Sidro sence

en: Shadow size
sl_SI: Velikost sence

en: Shapes added via filters are hidden while this tab is active
sl_SI: Oblike, dodane s filtri, niso vidne, če je ta zavihek aktiven

en: Share
sl_SI: Deljenje

en: Share URL
sl_SI: URL za deljenje

en: Share button
sl_SI: Gumb za deljenje

en: Share text
sl_SI: Besedilo objave

en: Share window
sl_SI: Okno za deljenje

en: Shortcode
sl_SI: Kratka koda

en: Shortcode API
sl_SI: API za kratko kodo

en: Shortcode to add maps - Example: [mapsmarker map="1"]
sl_SI: Kratka koda za dodajanje zemljevida - Primer: [mapsmarker map="1"]

en: Shortest
sl_SI: Najkrajša

en: Show
sl_SI: Prikaži

en: Show QR code for fullscreen map
sl_SI: Prikaz QR kode za celozaslonski zemljevid

en: Show address
sl_SI: Prikaži naslov

en: Show advanced settings
sl_SI: Prikaži napredne nastavitve

en: Show all available markers (disables individual filters)
sl_SI: Prikaži vse oznake (izključi posamezne filtre)

en: Show bearings
sl_SI: Prikaži smer

en: Show blog posts and link section:
sl_SI: Prikaži objave na blogu in povezave:

en: Show bounds on hover
sl_SI: Prikaži meje ob prehodu

en: Show clear button
sl_SI: Prikaži gumb Počisti

en: Show coordinates
sl_SI: Prikaži koordinate

en: Show directions link
sl_SI: Prikaži povezavo na navodila za pot

en: Show end icon
sl_SI: Prikaži končno ikono

en: Show error tiles
sl_SI: Prikaži ploščice z napako

en: Show fullscreen link
sl_SI: Prikaži povezavo na celozaslonski način

en: Show health check:
sl_SI: Poročilo o zdravju spletišča:

en: Show imperial
sl_SI: Prikaži imperialne enote

en: Show in markers list
sl_SI: Prikaz oznak na seznamu

en: Show in popup
sl_SI: Prikaz v pojavnem oknu

en: Show interval markers
sl_SI: Prikaži oznake za intervale

en: Show location finder
sl_SI: Prikaz iskalnika lokacije

en: Show location marker
sl_SI: Prikaži označevalec lokacije

en: Show marker name
sl_SI: Prikaži ime oznake

en: Show me where I am
sl_SI: Pokaži mojo lokacijo

en: Show metric
sl_SI: Prikaži metrične enote

en: Show minimap
sl_SI: Prikaži mini-zemljevid

en: Show popup
sl_SI: Prikaži pojavno okno

en: Show release notes
sl_SI: Oglejte si podrobnosti

en: Show search and sort
sl_SI: Prikaži iskanje in sortiranje

en: Show start icon
sl_SI: Prikaži začetno ikono

en: Show start/end icons
sl_SI: Prikaži ikoni za začetek in konec poti

en: Show traffic layer?
sl_SI: Prikaži plast s podatki o prometu?

en: Show unit button
sl_SI: Prikaži gumb z enotami

en: Shows a placeholder image for tiles that cannot be loaded
sl_SI: Prikaz nadomestne slike za ploščice, ki jih ni mogoče prikazati

en: Sindhi (Arabic)
sl_SI: Sindščina (arabsko)

en: Single marker mode
sl_SI: Prikaži vsako oznako kot gručo

en: Sinhala
sl_SI: Singalščina

en: Sitemaps
sl_SI: Načrt spletišča

en: Slovak
sl_SI: Slovaščina

en: Slovenian
sl_SI: Slovenščina

en: Sort order
sl_SI: Razvrščanje

en: Sorting
sl_SI: Razvrščanje

en: Source
sl_SI: Izvirni

en: Source or target missing
sl_SI: Manjka izvirni ali ciljni zemljevid

en: Source or target not found
sl_SI: Izvirnega ali ciljnega zemljevida ni bilo mogoče najti

en: Spanish
sl_SI: Španščina

en: Spanish (Mexico)
sl_SI: Španščina (Mehika)

en: Spanish (Spain)
sl_SI: Španščina (Španija)

en: Spanish (United States)
sl_SI: Španščina (ZDA)

en: Spiderfy multiplier
sl_SI: Množitelj razpiranja gruč

en: Spiderfy on every zoom
sl_SI: Razpri gručo oznak ob vsakem približanju

en: Square
sl_SI: Oglat

en: Start
sl_SI: Začetek

en: Start anonymous free 30-day trial period
sl_SI: Začnite anonimen brezplačen 30-dnevni preizkus

en: Start backup
sl_SI: Začni

en: Start export
sl_SI: Poženi izvoz

en: Start full-text search
sl_SI: Iskanje po celotnem besedilu

en: Start icon
sl_SI: Ikona za začetek

en: Start import
sl_SI: Poženi uvoz

en: Start migration
sl_SI: Poženi migracijo

en: Start personalized free 30-day trial period
sl_SI: Začnite personaliziran brezplačen 30-dnevni preizkus

en: Start typing for suggestions
sl_SI: Vnesite besedilo za predloge

en: Start typing for suggestions (%1$s characters minimum)
sl_SI: Vnesite besedilo za predloge (najmanj %1$s znaki)

en: Starting with Maps Marker Pro 4.0, marker maps have been deprecated, but can still be used for backwards compatibility. However, additional shortcode attributes are needed in order to make them look the same. Due to the high risk of doing this programmatically, we require you to replace these shortcodes manually. Start the migration check to get a list of used shortcodes and how they need to be updated. Only shortcodes in posts and pages can be detected, so please also check if you are using any shortcodes in widgets or other places. This only affects shortcodes for marker maps. Shortcodes for layer maps do not need to be updated.
sl_SI: Z različico Maps Marker Pro 4.0 so zemljevidi oznak opuščeni. Še vedno jih lahko uporabljate za zagotavljanje združljivosti za nazaj, vendar je treba uporabiti dodatne kratke kode, da so videti enaki kot prej. Programska rešitev tega je nezanesljiva, zato vas prosimo, da te kratke kode zamenjate na roko. Poženite Preverjanje migracije za seznam uporabljenih kratkih kod in napotke, kako jih spremeniti. Na ta način bodo odkrite le kratke kode, uporabljene v prispevkih in na straneh, zato preverite, ali ste jih morda uporabili tudi v gradnikih ali na drugih mestih. To zadeva le kratko kodo za zemljevide oznak. Kratke kode za zemljevide ni treba spreminjati.

en: Sticky
sl_SI: Lepljivo

en: String of available tile server subdomains (each letter is a subdomain name)
sl_SI: Niz poddomen strežnika ploščic (vsaka črka je ime poddomene)

en: Strings for all maps and markers successfully registered for translation
sl_SI: Besedilni nizi za vse zemljevide in oznake so bili uspešno abeleženi za prevod

en: Stroke
sl_SI: Obroba

en: Stroke color
sl_SI: Barva obrobe

en: Stroke opacity
sl_SI: Prosojnost obrobe

en: Stroke weight
sl_SI: Debelina obrobe

en: Styles
sl_SI: Slogi

en: Subdomains
sl_SI: Poddomene

en: Submit
sl_SI: Pošlji

en: Support
sl_SI: Podpora

en: Swedish
sl_SI: Švedščina

en: Swedish (Sweden)
sl_SI: Švedščina (Švedska)

en: Tagalog
sl_SI: Tagaloščina

en: Tajik (Cyrillic)
sl_SI: Tadžiščina (cirilica)

en: Tamil
sl_SI: Tamilščina

en: Target
sl_SI: Ciljni

en: Tatar (Cyrillic)
sl_SI: Tatarščina (cirilica)

en: Terrain
sl_SI: Terenski

en: Test mode
sl_SI: Testni način

en: Test mode off - changes will be saved to the database.
sl_SI: Testni način izključen - spremembe bodo zapisane v podatkovno zbirko.

en: Test mode on - no changes will be made to the database.
sl_SI: Testni način vključen - spremembe ne bodo zapisane v podatkovno zbirko.

en: Thai
sl_SI: Tajščina

en: The Database API provides developers with a future-proof way to access or modify the Maps Marker Pro database programatically.
sl_SI: Database API omogoča razvijalcem programski način dostopa do Maps Marker Pro podatkovne zbirke in spreminjanja podatkov, ki bo deloval tudi v prihodnjih različicah.

en: The URL points to a Web Map Service
sl_SI: URL je povezava na Web Map Service

en: The URL to the custom icons shadow image. If empty, no shadow image will be used.
sl_SI: Spletni naslov (URL) slike sence ikone po meri. Če je to polje prazno, senca ikone ne bo prikazana.

en: The correct URL is: %1$s
sl_SI: Pravilen URL: %1$s

en: The culture parameter allows you to select the language of the culture for geographic entities, place names and map labels on Bing map images. For supported cultures, street names are localized to the local culture. For example, if you request a location in France, the street names are localized in French. For other localized data such as country names, the level of localization will vary for each culture. For example, there may not be a localized name for the "United States" for every culture code. See %1$s for more details.
sl_SI: Nastavitev kulture vam omogoča izbiro jezika za geografska imena, imena krajev in oznake na Bing zemljevidih. Za podprte kulture bodo imena ulic prikazana v lokalnem jeziku. Če boste, na primer, poiskali lokacijo v Franciji, bodo vsa imena ulic prikazana v francoščini. Za druge lokalizirane podatke, kot so imena držav, se stopnja lokalizacije spreminja glede na posamezno kulturo. Ime "Združene države", na primer, ni lokalizirano v vseh kulturnih kodah, ki so na voljo. Oglejte si %1$s za več informacij.

en: The distance (in meters) within which to return place results. Note that setting a radius biases results to the indicated area, but may not fully restrict results to the specified area.
sl_SI: Razdalja (v metrih), okoli katere želite prednostni prikaz zadetkov. Zavedajte se, da nastavitev polmera prednostno prikaže zadetke v tako določenem področju, vendar ne omeji poizvedbe na to področje v celoti.

en: The distance (in meters) within which to return place results. Note that setting a radius biases results to the indicated area, but may not fully restrict results to the specified area. Set to zero to disable.
sl_SI: Razdalja (v metrih) okoli katere naj se prikažejo rezultati. Nastavitev vrednosti polmera bo prednostno prikazala rezultate v tem področju, vendar jih ne bo povsem omejila nanj. Izključite z nastavitvijo na 0.

en: The export endpoint is disabled, so this setting has no effect
sl_SI: Izvoz je izključen, zato ta nastavitev nima učinka

en: The fullscreen endpoint is disabled, so this setting has no effect
sl_SI: Celozaslonski način je izključen, zato ta nastavitev nima učinka

en: The geolocation has been denied
sl_SI: Geolociranje je bilo zavrnjeno

en: The geolocation has failed for an unknown reason
sl_SI: Geolociranje ni bilo uspešno iz neznanega razloga

en: The geolocation has timed out
sl_SI: Prekinitev geolociranja zaradi neodzivnosti

en: The geolocation is unavailable
sl_SI: Geolociranje ni dostopno

en: The interface language to use on backend and/or on maps on frontend. Please note that the language for Google Maps and Bing maps can be set separately via the according basemap settings section.
sl_SI: Jezik zalednega vmesnika pri uporabi vtičnika in/ali zemljevidov na spletišču. Jezik za Google Maps in Bing zemljevide lahko nastavite ločeno v ustreznih nastavitvah osnovnega zemljevida.

en: The language in which to return results. For a list of supported languages, please visit %1$s.
sl_SI: Jezik, v katerem želite prikaz rezultatov. Seznam podprtih jezikov si oglejte na %1$s.

en: The language used when displaying textual information such as the names for controls, copyright notices, and labels.
sl_SI: Jezik, ki bo uporabljen za prikaz pisnih podatkov, kot so imena kontrolnih elemntov zemjevida, obvestila o avtorskih pravicah in oznake.

en: The map is not used in any content.
sl_SI: Zemljevid ni uporabljen v nobeni vsebini.

en: The map is used in the following content:
sl_SI: Zemljevid je uporabljen v naslednjih vsebinah:

en: The maximum upload file size on your server is %1$s
sl_SI: Največja velikost datoteke, ki jo lahko prenesete na vaš strežnik, je %1$s

en: The point around which you wish to retrieve place information. Must be specified as latitude,longitude (e.g. %1$s).
sl_SI: Točka, okoli katere želite prednostni rezultat poizvedbe. V polje vnesite geografsko širino in dolžino (npr. %1$s).

en: The priority of maps relative to other URLs on your site.
sl_SI: Prednost zemljevidov glede na druge URL na vašem spletišču.

en: The tiles are non-geographical
sl_SI: Ploščice niso geografske

en: The x-coordinate of the "tip" of the icons (relative to its top left corner).
sl_SI: Koordinata x "konice" ikone (glede na njen zgornji levi kot).

en: The x-coordinate of the "tip" of the shadow icon (relative to its top left corner).
sl_SI: Koordinata x "konice" sence ikone (glede na njen zgornji levi kot).

en: The x-coordinate of the popup anchor (relative to the icon anchor).
sl_SI: x-koordinata sidra pojavnega okna (glede na sidro ikone).

en: The y-coordinate of the "tip" of the icons (relative to its top left corner).
sl_SI: Koordinata y "konice" ikone (glede na njen zgornji levi kot).

en: The y-coordinate of the "tip" of the shadow icon (relative to its top left corner).
sl_SI: Koordinata y "konice" sence ikone (glede na njen zgornji levi kot).

en: The y-coordinate of the popup anchor (relative to the icon anchor).
sl_SI: y-koordinata sidra pojavnega okna (glede na sidro ikone).

en: There are %1$s unassigned markers.
sl_SI: Nerazporejenih je %1$s oznak.

en: There are issues with your installation.
sl_SI: Z namestitvijo vtičnika so težave.

en: This includes custom layers, maps, markers and relationships. Settings need to be backed up separately.
sl_SI: Vključuje plasti po meri, zemljevide, oznake in povezave med njimi. Varnostno kopijo nastavitev vtičnika je treba opraviti posebej.

en: This marker uses custom overlays and/or WMS layers, which are unsupported for marker maps. Please create a map for this marker and replace the old marker shortcode with the new map shortcode.
sl_SI: Za to oznako so bile uporabljene plasti po meri in/ali WMS plasti, ki na zemljevidih oznak niso podprte. Ustvarite nov zemljevid za to oznako in nadomestite staro kratko kodo s kratko kodo novega zemljevida.

en: This will reset the Maps Marker Pro database. All custom layers, maps, markers and relationships will be deleted. Settings are not affected.
sl_SI: S tem opravilom boste ponastavili Maps Marker Pro podatkovno zbirko. Plasti po meri, zemljevidi, oznake in povezave med njimi bodo izbrisani. Nastavitve vtičnika bodo ohranjene.

en: This will reset the selected Maps Marker Pro settings to their default values.
sl_SI: S tem boste ponastavili nastavitve vtičnika Maps Marker Pro na privzete vrednosti.

en: This will test the plugin for problems and incompatibilities.
sl_SI: Preverjanje nezdružljivosti in težav z vtičnikom

en: Ticks font color
sl_SI: Barva pisave zobcev

en: Tigrinya
sl_SI: Tigrajščina

en: Tiles courtesy of
sl_SI: Ploščice zemjevida

en: TinyMCE button
sl_SI: Gumb TinyMCE

en: To download a detailed report, please <a href="%1$s">click here</a>.
sl_SI: Prenesite si <a href="%1$s">podrobnejše poročilo</a>.

en: To select a location, please click on a result or press
sl_SI: Lokacijo izberete s klikom na rezultat ali s tipko

en: To use the geocoding feature, please activate one or more providers in the <a href="%1$s" target="_blank">geocoding settings</a>
sl_SI: Za uporabo geokodiranja aktivirajte enega ali več ponudnikov v <a href="%1$s" target="_blank">nastavitvah</a>

en: TomTom API key
sl_SI: TomTom API ključ

en: TomTom Geocoding API allows up to %1$s transactions/month and a maximum of %2$s requests/second with a free API key. Higher quotas are available on demand - %3$s.
sl_SI: TomTom Geocoding API omogoča do %1$s transakcij/mesec in največ %2$s zahtevkov/sekundo brezplačno. Večje kvote so na voljo na zahtevo - %3$s.

en: TomTom Geocoding API key
sl_SI: API ključ za TomTom Geocoding

en: Tools
sl_SI: Orodja

en: Tooltip
sl_SI: Opis (tooltip)

en: Tooltip background color
sl_SI: Barva ozadja opisa

en: Tooltip font color
sl_SI: Barva pisave opisa

en: Top
sl_SI: Zgoraj

en: Total
sl_SI: Skupaj

en: Total maps:
sl_SI: Skupaj zemljevidov:

en: Total markers:
sl_SI: Skupaj oznak:

en: Track
sl_SI: Sled

en: Track color
sl_SI: Barva sledi

en: Track name
sl_SI: Ime sledi

en: Track opacity
sl_SI: Prosojnost sledi

en: Track smooth factor
sl_SI: Faktor glajenja sledi

en: Track weight
sl_SI: Debelina sledi

en: Trademarks and copyright
sl_SI: Blagovne znamke in avtorske pravice

en: Translate
sl_SI: Prevod

en: Translations
sl_SI: Prevodi

en: Transparent tiles
sl_SI: Prosojne ploščice

en: Turkish
sl_SI: Turščina

en: Turkmen (Latin)
sl_SI: Turkmenščina (latinica)

en: Turn off measuring
sl_SI: Vključitev merjenje

en: Turn on measuring
sl_SI: Izključitev merjenja

en: Tutorial and example styles
sl_SI: Navodila in primeri slogov

en: Two finger zoom
sl_SI: Dvoprstno približevanje

en: Type
sl_SI: Vrsta

en: Typeahead suggestions character limit
sl_SI: Najmanjše število znakov

en: Typing interval delay
sl_SI: Zamik po vnosu

en: URL missing
sl_SI: Manjka spletni naslov (URL)

en: URL template for the tile server
sl_SI: URL predloga strežnika ploščic

en: Uighur
sl_SI: Ujgurščina

en: Ukrainian
sl_SI: Ukrajinščina

en: Unable to determine delimiter
sl_SI: Ni mogoče določiti ločila

en: Unit
sl_SI: Merska enota

en: Units
sl_SI: Enote

en: Until
sl_SI: Do

en: Until pan
sl_SI: Do pomika

en: Until pan or zoom
sl_SI: Do pomika ali približanja

en: Update
sl_SI: Posodobi

en: Update GPX
sl_SI: Posodobi GPX

en: Update existing, add remaining
sl_SI: Posodobi obstoječe in dodaj ostale

en: Update frequency
sl_SI: Pogostnost posodobitev

en: Update instruction: as your user does not have the right to update plugins, please contact your <a href="%1$s">administrator</a>
sl_SI: Navodilo za posodobitev: ker vaš uporabnik nima možnosti posodabljanja vtičnikov, pišite <a href="%1$s">administratorju</a> spletišča

en: Update instruction: please start the update from the <a href="%1$s">updates page</a>.
sl_SI: Navodilo za posodobitev: poženite posodabljanje s strani <a href="%1$s">Posodobitve</a>.

en: Update markers
sl_SI: Posodobi oznake

en: Update settings
sl_SI: Shrani

en: Updated
sl_SI: Posodobljeno

en: Updated by
sl_SI: spremenil

en: Updated on
sl_SI: Posodobljeno

en: Upload
sl_SI: Prenos

en: Upload new icon
sl_SI: Prenesi novo ikono

en: Uppercase parameters
sl_SI: Parametri zapisa z velikimi črkami

en: Urdu
sl_SI: Urdujščina

en: Use the Shortcode API to create maps dynamically, without adding them on the backend first, or to override the map settings.
sl_SI: Uporabite kratko kodo za dinamično ustvarjanje zemljevidov brez da bi jih bilo treba najprej dodati v zalednem vmesniku vtičnika ali za spremembo nastavitev obstoječega zemljevida.

en: Use the following directions provider
sl_SI: Uporabite navodila za pot naslednjega ponudnika

en: Use tools
sl_SI: Uporaba orodij

en: Used in content
sl_SI: Uporabljeno

en: Used to create pretty links to fullscreen maps or API endpoints.
sl_SI: Uporabljen bo za oblikovanje preglednejših povezav na celozaslonske zemljevide ali API naslove.

en: Uyghur
sl_SI: Ujgurščina

en: Uzbek
sl_SI: Uzbeščina

en: Uzbek (Latin)
sl_SI: Uzbeščina (latinica)

en: Valencian
sl_SI: Valencijanščina

en: Version
sl_SI: Različica

en: Version of the service to use
sl_SI: Različica storitve za uporabo

en: Vietnamese
sl_SI: Vietnamščina

en: View fullscreen
sl_SI: Celozaslonski prikaz

en: View maps
sl_SI: Ogled zemljevidov

en: View markers
sl_SI: Ogled oznak

en: View post
sl_SI: Ogled objave

en: View release notes
sl_SI: Ogled opomb k tej različici

en: Visible between %1$s and %2$s
sl_SI: Vidno med %1$s in %2$s

en: Visible from %1$s
sl_SI: Vidno od %1$s

en: Visible until %1$s
sl_SI: Vidno do %1$s

en: WARNING: If you restore a backup, the entire Maps Marker Pro database will be wiped and replaced with the data from the file. This cannot be undone.
sl_SI: POZOR! Če boste obnovili podatkovno zbirko iz varnostne kopije, bodo vsi Maps Marker Pro podatki nepovratno izbrisani in nadomeščeni s podatki iz varnostne kopije. Tega ne bo mogoče preklicati.

en: WARNING: this cannot be undone.
sl_SI: POZOR! Tega ni mogoče preklicati.

en: WMS settings
sl_SI: Nastavitve WMS

en: Walking directions
sl_SI: Navodila za hojo

en: Warning: If you migrate your data, any maps or markers created with Maps Marker Pro 4.0 will be deleted and replaced with the Maps Marker Pro 3.1.1 data (which will remain unchanged). This cannot be undone.
sl_SI: Pozor: če boste opravili migracijo podatkov, bodo oznake in zemljevidi, ustvarjeni z vtičnikom Maps Marker Pro 4.0, izbrisani in nadomeščeni s podatki različice Maps Marker Pro 3.1.1 (ki bodo ostali nespremenjeni). Tega ni mogoče preklicati.

en: Warning: invalid value for %1$s in row %2$s (%3$s) - using current value %4$s instead
sl_SI: Pozor! Neveljavna vrednost %1$s v vrstici %2$s (%3$s) - namesto tega je uporabljena vrednost %4$s

en: Warning: not recommended on production sites - use at your own risk!
sl_SI: Pozor! Ne priporočamo uporabe na javno dostopnem (produkcijskem) spletišču. Uporaba na lastno odgovornost!

en: Warning: your access to updates and support for Maps Marker Pro has expired!
sl_SI: Pozor! Dostop do posodobitev in podpore za Maps Marker Pro je potekel!

en: Warning: your license is invalid!
sl_SI: Pozor: vaša licenca je neveljavna!

en: Waypoints
sl_SI: Točke

en: Waypoints radius
sl_SI: Polmer točke

en: We recommend using OpenStreetMap, but if you also want to use Google Maps, you need to register a <a href="%1$s" target="_blank">Google Maps Javascript API key</a>.
sl_SI: Priporočamo uporabo OpenStreetMap zemljevidov. Če želite uporabljati tudi Google Maps, se morate regstrirati in pridobiti <a href="%1$s" target="_blank">Google Maps Javascript API ključ</a>.

en: Weekly
sl_SI: Tedensko

en: Weighting method of routing
sl_SI: Način izračuna poti

en: Welsh
sl_SI: Valižanščina

en: When looking up a location without choosing a maximum distance, the map will zoom to this level (0 to disable).
sl_SI: Ob iskanju lokacije brez izbire največje oddaljenosti, bo zemljevid približan na to stopnjo (0 za izključitev)

en: When panning past the edges of a map, objects such as markers will seamlessly be moved to the new copy of the map
sl_SI: Pri premiku preko mej zemljevida se objekti, kot so oznake, samodejno prenesejo na novo kopijo zemljevida

en: When using batch geocoding or when ambiguous results are returned, any results within the provided bounding box will be moved to the top of the results list. Below you will find an example for Vienna/Austria:
sl_SI: Če uporabljate paketno geokodiranje ali če so rezultati dvoumni, bodo zadetki znotraj spodaj določenih meja prikazani na vrhu seznama. Spodnji primer je za področje Dunaja v Avstriji:

en: Whether the layer should be treated as a basemap or an overlay
sl_SI: Naj sloj obravnavamo kot osnovni zemljevid ali sloj

en: Width
sl_SI: Širina

en: Width of the icons in pixels.
sl_SI: Širina ikone v točkah

en: Width of the shadow icon in pixels.
sl_SI: Širina sence ikone v točkah

en: Width unit
sl_SI: Enota širine

en: Will be used if a link to a fullscreen map gets added to the homescreen on mobile devices. If empty, the Maps Marker Pro logo will be used.
sl_SI: Ikona, ki bo uporabljena, če dodate povezavo na celozaslonski zemljevid v začetni pogled na mobilni napravi. Če je to polje prazno, bo uporabljen Maps Marker Pro logotip.

en: Will display a marker each kilometer or mile, depending on the units setting
sl_SI: Prikaz oznak za vsak kilometer ali miljo, odvisno od nastavitve enot

en: Wolof
sl_SI: Volofščina

en: WordPress Admin Bar integration
sl_SI: Vključitev v WordPress skrbniško vrstico

en: WordPress admin dashboard widget
sl_SI: WordPress skrbniški gradnik na Nazdorni plošči

en: WordPress integration
sl_SI: Integracija z WordPressom

en: WordPress version
sl_SI: Različica WordPressa

en: XML sitemaps help search engines like Google, Bing, Yahoo and Ask.com to better index your blog. With such a sitemap, it is much easier for the crawlers to see the complete structure of your site and retrieve it more efficiently. Geolocation information can also be added to sitemaps in order to improve your local SEO value for services like Google Places.
sl_SI: XML načrt spletišča je v pomoč iskalnikom, kot so Google, Bing, Yahoo in Ask.com, pri boljšem indeksiranju vašega spletišča. S takim načrtom spletni pajki lažje prepoznajo strukturo spletišča in učinkoviteje prenesjo podatke. V načrt spletišča je mogoče dodati tudi gelokacijske podatke in s tem izboljšati vašo lokalno SEO vrednost za storitve, kot je Google Places.

en: Y-axis max value
sl_SI: Največja vrednost Y-osi

en: Y-axis min value
sl_SI: Najmanjša vrednost Y-osi

en: Y-axis offset value
sl_SI: Vrednost zamika Y osi

en: Yearly
sl_SI: Letno

en: Yiddish
sl_SI: Jidiš

en: Yoruba
sl_SI: Jorubščina

en: You already started a free 30-day-trial for this site - free trial license key: %1$s
sl_SI: Na tem spletišču ste že začeli 30-dnevni preizkus - brezplačni preizkusni licenčni ključ: %1$s

en: You are currently using v%1$s and the plugin author highly recommends updating to v%2$s for new features, bugfixes and updated translations (please see <a href="%3$s" target="_blank">this blog post</a> for more details about the latest release).
sl_SI: Trenutno uporabljate različico v%1$s. Avtor vtičnika zelo priporoča, da vtičnik posodobite na različico v%2$s, ki prinaša nove funkcionalnosti, popravke manjših napak in posodobljene prevode (preberite <a href="%3$s" target="_blank">ta blog prispevek</a> za podrobnosti o zadnji različici vtičnika).

en: You are using the plugin "%1$s", which is severely outdated and incompatible with Maps Marker Pro - please deactivate it.
sl_SI: Uporabljate vtičnik "%1$s", ki je zelo zastarel in ni več združljiv z Maps Marker Pro. Predlagamo, da ga deaktivirate.

en: You are within %1$s %2$s from this point
sl_SI: Nahajate se do %1$s %2$s od te točke

en: You can backup, restore and reset the settings on the <a href="%1$s">tools page</a>.
sl_SI: Varnostno kopijo, obnovitev ali ponastavitev nastavitev naredite na strani <a href="%1$s">Orodja</a>.

en: You can choose from different geocoding providers, which enables you to get the best results according to your needs.
sl_SI: Izbirate lahko med različnimi ponudniki geokodiranja, kar zagotavlja najboljši rezultat glede na vaše potrebe.

en: You can continue using version %1$s without any limitations. However, you will not be able access the support system or get updates including bugfixes, new features and optimizations.
sl_SI: Z uporabo različice %1$s lahko nadaljujete brez omejitev. Vendar ne boste imeli dostopa do posodobitev z novostmi in odpravljenimi manjšimi napakami, pa tudi ne dostopa do našega sistema za podporo.

en: You can copy your existing maps to this version using the <a href="%1$s">data migration tool</a>.
sl_SI: Obstoječe zemljevide lahko kopirate v to različico z uporabo <a href="%1$s">orodja za migracijo podatkov</a>.

en: You can enable or disable the built-in layers. When a layer is disabled, it will not be available when creating, editing or viewing maps. Please note that layers that require registration will not be available until credentials (API key etc.) have been added, even if they are enabled here.
sl_SI: Vgrajene sloje lahko vključite ali izključite. Če je sloj izključen, ne bo na voljo za ustvarjanje, urejanje ali pregledovanje zemljevidov. Ne spreglejte, da sloji, za katere je potrebna registracija, ne bodo na voljo, dokler ne boste vnesli API ključa, čeprav so vključeni.

en: You can test Maps Marker Pro for 30 days for free without any obligations.
sl_SI: Maps Marker Pro lahko preizkušate 30 dni brezplačno brez obveznosti.

en: You do not have the required capabilities to add maps.
sl_SI: Nimate zahtevanih zmožnosti za dodajanje zemljevidov.

en: You do not have the required capabilities to add markers.
sl_SI: Nimate zahtevanih zmožnosti za dodajanje oznak.

en: You do not have the required capabilities to edit the map with ID %1$s.
sl_SI: Nimate zmožnosti, zahtevane za urejanje zemljevida z ID %1$s.

en: You do not have the required capabilities to edit the marker with ID %1$s.
sl_SI: Nimate zmožnosti, zahtevane za urejanje oznake z ID %1$s.

en: You may bias results to a specified circle by passing a location and a radius parameter. This instructs the Place Autocomplete service to prefer showing results within that circle. Results outside of the defined area may still be displayed. You can use the components parameter to filter results to show only those places within a specified country.
sl_SI: Rezultate geolokacije lahko prednostno zberete v določenem krogu, ki ga določata lokacija in polmer v poljih spodaj. Ta podatka sporočita storitvi Place Autocomplete, naj prednostno prikaže zadetke iz tega kroga, utegnejo pa se prikazati tudi zadetki zunaj njega. Dodatno lahko uporabite parametre iz polja Komponente in omejite prikaz rezultatov le na določeno državo.

en: You must agree to the ToS
sl_SI: Morate se strinjati s Pogoji uporabe

en: You need to confirm this action
sl_SI: To opravilo morate potrditi

en: You seem located outside the boundaries of the map
sl_SI: Zdi se, da se nahajate zunaj meja zemljevida

en: Your chosen file has %1$s, cannot continue
sl_SI: Izbrana datoteka ima %1$s, nadaljevanje ni mogoče

en: Your chosen file has %1$s, we are good to go
sl_SI: Izbrana datoteka ima %1$s, lahko nadaljujete

en: Your free 30 day trial license key has expired. <a href="%1s" target="_blank">Please purchase a valid pro license key to continue</a>.
sl_SI: Vaš licenčni ključ za 30-dnevni preizkus je potekel. <a href="%1s" target="_blank">Kupite veljavno Pro licenco za nadaljevanje uporabe</a>.

en: Your free 30 day trial license key is invalid.
sl_SI: Vaša licenca za 30-dnevni preizkus je neveljavna.

en: Zoom
sl_SI: Približanje

en: Zoom buttons
sl_SI: Približanje

en: Zoom in
sl_SI: Približaj

en: Zoom level offset
sl_SI: Stopnja približanja

en: Zoom out
sl_SI: Oddalji

en: Zoom step
sl_SI: korak

en: all
sl_SI: vse

en: click here for 1000+ free icons
sl_SI: kliknite za 1000+ brezplačnih ikon

en: click here for more details
sl_SI: kliknite za več informacij

en: click to sort
sl_SI: Kliknite za sortiranje

en: contributors
sl_SI: sodelavci

en: culture code
sl_SI: kulturna koda

en: days left
sl_SI: preostalih dni

en: disabled
sl_SI: izključeno

en: download GPX file
sl_SI: prenesite GPX datoteko

en: edit
sl_SI: Uredi

en: enabled
sl_SI: vključeno

en: feet
sl_SI: čevljev

en: hidden
sl_SI: skrit

en: hide
sl_SI: skrito

en: imperial (miles)
sl_SI: imperialne (milje)

en: isiXhosa
sl_SI: Koščina

en: isiZulu
sl_SI: Zulujščina

en: language code
sl_SI: koda jezika

en: markers
sl_SI: oznake

en: meters
sl_SI: metrov

en: metric (km)
sl_SI: metrične (km)

en: miles
sl_SI: milje

en: nautical miles
sl_SI: navtične milje

en: no
sl_SI: ne

en: none
sl_SI: nič

en: of
sl_SI: od

en: open starter guide
sl_SI: odpri začetna navodila

en: openrouteservice.org (based on OpenStreetMap, Europe only)
sl_SI: openrouteservice.org (na OpenStreetMap, samo Evropa)

en: optional
sl_SI: neobvezno

en: preview
sl_SI: predogled

en: required
sl_SI: obvezno

en: results
sl_SI: zadetki

en: settings
sl_SI: nastavitve

en: show
sl_SI: prikazano

en: show all available changelogs
sl_SI: prikaži vse spremembe

en: translate
sl_SI: prevod

en: under
sl_SI: licenca

en: use custom shadow (please enter URL below)
sl_SI: Uporabite senco po meri (vpišite URL v polje spodaj)

en: use default shadow
sl_SI: Uporabite privzeto senco

en: via email
sl_SI: po e-pošti

en: visible
sl_SI: viden

en: yes
sl_SI: da

en: {s} - subdomain
sl_SI: (s) - poddomena

en: {x} and {y} - tile coordinates
sl_SI: {x} in {y} - koordinate ploščic

en: {z} - zoom level
sl_SI: (z) - stopnja približanja
