Collaborative Translation Project for Maps Marker Pro - en to el_GR translation catalogue (1182 entries)

en: #1 mapping plugin for WordPress
el_GR: Νο 1 πρόσθετο χαρτογράφησης για WordPress

en: %1$s markers added, %2$s markers updated, %3$s markers skipped, %4$s errors
el_GR: %1$s δείκτες προστέθηκαν, %2$s δείκτες ενημερώθηκαν, %3$s δείκτες παραλείφθηκαν, %4$s σφάλματα

en: (no name)
el_GR: (χωρίς όνομα)

en: (no title)
el_GR: (χωρίς τίτλο)

en: <a href="%1$s">Please renew your access to updates and support to keep your plugin up-to-date and safe</a>.
el_GR: <a href="%1$s">Ανανεώστε την πρόσβασή σας σε λήψεις ενημερώσεων και υποστήριξη για να διατηρήσετε το πρόσθετο ενημερωμένο και ασφαλές</a>.

en: A map with ID %1$s does not exist.
el_GR: Χάρτης με αναγνωριστικό %1$s δεν υπάρχει.

en: A marker with ID %1$s does not exist.
el_GR: Δεν υπάρχει δείκτης με αναγνωριστικό %1$s.

en: AJAX request
el_GR: Αίτημα AJAX

en: API endpoint
el_GR: Ολοκλήρωση API (API endpoint)

en: API key missing
el_GR: Λείπει το κλειδί API

en: API key required
el_GR: Απαιτείται κλειδί API

en: Access to updates and support valid until
el_GR: Η πρόσβαση σε ενημερώσεις και υποστήριξη ισχύει έως

en: Action
el_GR: Ενέργεια

en: Activate
el_GR: Ενεργοποίηση

en: Add
el_GR: Προσθήκη

en: Add Map
el_GR: Προσθήκη χάρτη

en: Add basemap
el_GR: Προσθήκη χάρτη αναφοράς

en: Add close button
el_GR: Προσθήκη πλήκτρου κλεισίματος

en: Add filter
el_GR: Προσθήκη φίλτρου

en: Add from GeoJSON
el_GR: Προσθήκη από GeoJSON

en: Add map
el_GR: Προσθήκη χάρτη

en: Add maps
el_GR: Προσθήκη χαρτών

en: Add marker
el_GR: Προσθήκη δείκτη

en: Add markers
el_GR: Προσθήκη δεικτών

en: Add new layer
el_GR: Προσθήκη νέου επιπέδου

en: Add new map
el_GR: Προσθήκη νέου χάρτη

en: Add new marker
el_GR: Προσθήκη νέου δείκτη

en: Add or edit map
el_GR: Προσθήκη ή επεξεργασία χάρτη

en: Add or edit marker
el_GR: Προσθήκη ή επεξεργασία δείκτη

en: Add overlay
el_GR: Προσθήκη επικάλυψης

en: Add popup to track
el_GR: Προσθήκη αναδυόμενου παραθύρου για ιχνηλάτηση

en: Add/edit custom layer
el_GR: Προσθήκη/επεξεργασία προσαρμοσμένου επιπέδου

en: Added shapes
el_GR: Προστιθέμενα σχήματα

en: Adding a new translation or updating an existing one is quite easy - please visit %s for more information.
el_GR: Η προσθήκη μιας νέας μετάφρασης ή η ενημέρωση μιας υπάρχουσας είναι αρκετά εύκολη - επισκεφτείτε το %s για περισσότερες πληροφορίες.

en: Address
el_GR: Διεύθυνση

en: Adds a map shortcode.
el_GR: Προσθέτει ένα shortcode (σύντομο κωδικό) χάρτη.

en: Admin area
el_GR: Περιοχή διαχειριστή

en: Advanced
el_GR: Προηγμένο

en: Affiliate ID
el_GR: Ταυτότητα (ID) συνεργάτη

en: Affiliates
el_GR: Συνεργάτες

en: Afrikaans
el_GR: Afrikaans - Αφρικανικά, Νότια Αφρική και Ναμίμπια

en: Albanian
el_GR: Αλβανικά

en: All
el_GR: Όλα

en: All maps
el_GR: Όλοι οι χάρτες

en: All markers
el_GR: Όλοι οι δείκτες

en: All markers except from these maps
el_GR: Όλοι οι δείκτες εκτός από αυτούς τους χάρτες

en: Allowed file types
el_GR: Επιτρεπόμενοι τύποι αρχείων

en: Also load shapes for added filters
el_GR: Επίσης φόρτωση σχημάτων για πρόσθετα φίλτρα

en: Always
el_GR: Πάντοτε

en: Amharic
el_GR: Αμχαρικά

en: An API key is required if you want to use Bing Maps. For more information on how to get an API key, please visit %1$s.
el_GR: Απαιτείται ένα κλειδί API εάν θέλετε να χρησιμοποιήσετε τους Χάρτες Bing. Για περισσότερες πληροφορίες σχετικά με τον τρόπο λήψης ενός κλειδιού API, επισκεφτείτε το %1$s.

en: An installation of Maps Marker Pro %1$s was detected.
el_GR: Εντοπίστηκε εγκατάσταση του Maps Marker Pro %1$s.

en: An older installation of Maps Marker Pro was detected.
el_GR: Εντοπίστηκε μια παλαιότερη εγκατάσταση του Maps Marker Pro.

en: An unknown error has occured
el_GR: Παρουσιάστηκε άγνωστο σφάλμα

en: And
el_GR: Και

en: App Code
el_GR: Κώδικας εφαρμογής (App Code)

en: App ID
el_GR: Αναγνωριστικό εφαρμογής (App ID)

en: App icon URL
el_GR: URL εικονιδίου εφαρμογής

en: Apply
el_GR: Εφαρμογή

en: Apply settings to all maps
el_GR: Εφαρμογή ρυθμίσεων σε όλους τους χάρτες

en: Apply settings to all markers
el_GR: Εφαρμογή ρυθμίσεων σε όλους τους δείκτες

en: Apply settings to all markers assigned to these maps (will not apply to markers added via filters)
el_GR: Εφαρμογή ρυθμίσεων σε όλους τους δείκτες που έχουν αντιστοιχιστεί σε αυτούς τους χάρτες (δεν θα ισχύουν για δείκτες που προστίθενται μέσω φίλτρων)

en: Apply settings to these maps
el_GR: Εφαρμογή ρυθμίσεων σε αυτούς τους χάρτες

en: Apply settings to these markers
el_GR: Εφαρμογή ρυθμίσεων σε αυτούς τους δείκτες

en: Arabic
el_GR: Αραβικά

en: Arabic (Saudi Arabia)
el_GR: Αραβικά (Σαουδικη Αραβία)

en: Arcs
el_GR: Τοξωτή γωνία σύνδεσης τμημάτων διαδρομής (Arcs)

en: Are you sure you want to apply the chosen layers to the selected maps? This cannot be undone.
el_GR: Είστε βέβαιοι ότι θέλετε να εφαρμόσετε τα επιλεγμένα επίπεδα στους επιλεγμένους χάρτες; Αυτό δεν μπορεί να αναιρεθεί.

en: Are you sure you want to apply the chosen settings to the selected maps? This cannot be undone.
el_GR: Είστε βέβαιοι ότι θέλετε να εφαρμόσετε τις επιλεγμένες ρυθμίσεις στους επιλεγμένους χάρτες; Αυτό δεν μπορεί να αναιρεθεί.

en: Are you sure you want to apply the chosen settings to the selected markers? This cannot be undone.
el_GR: Είστε βέβαιοι ότι θέλετε να εφαρμόσετε τις επιλεγμένες ρυθμίσεις στους επιλεγμένους δείκτες; Αυτό δεν μπορεί να αναιρεθεί.

en: Are you sure you want to delete the map with ID %1$s?
el_GR: Είστε βέβαιοι ότι θέλετε να διαγράψετε τον χάρτη με αναγνωριστικό %1$s;

en: Are you sure you want to delete the marker with ID %1$s
el_GR: Είστε βέβαιοι ότι θέλετε να διαγράψετε τον δείκτη με αναγνωριστικό %1$s

en: Are you sure you want to delete the selected icons? This cannot be undone!
el_GR: Είστε βέβαιοι ότι θέλετε να διαγράψετε τα επιλεγμένα εικονίδια; Αυτό δεν μπορεί να αναιρεθεί!

en: Are you sure you want to delete this marker?
el_GR: Είστε βέβαιοι ότι θέλετε να διαγράψετε αυτόν τον δείκτη;

en: Are you sure you want to replace these icons? This cannot be undone.
el_GR: Είστε βέβαιοι ότι θέλετε να αντικαταστήσετε αυτά τα εικονίδια; Αυτό δεν μπορεί να αναιρεθεί.

en: Are you sure you want to reset the settings to their defaults? This cannot be undone!
el_GR: Είστε βέβαιοι ότι θέλετε να επαναφέρετε τις ρυθμίσεις στις προεπιλογές τους; Αυτό δεν μπορεί να αναιρεθεί!

en: Are you sure?
el_GR: Είστε σίγουροι;

en: Armenian
el_GR: Αρμένικα

en: Ascending
el_GR: Αύξουσα σειρά

en: Assamese
el_GR: Ασαμέζικα

en: Assign all unassigned markers to a map
el_GR: Αντιστοιχίστε όλους τους ανεκχώρητους δείκτες σε έναν χάρτη

en: Assign markers
el_GR: Αντιστοιχίστε δείκτες

en: Assign markers to this map
el_GR: Αντιστοιίχιση δεικτών σε αυτόν τον χάρτη

en: Assign the selected markers to the map with ID %1$s
el_GR: Αναθέστε τους επιλεγμένους δείκτες στο χάρτη με ID %1$s

en: Assigned to map
el_GR: Αντιστοιχήθηκε σε χάρτη

en: Assignment mode
el_GR: Λειτουργία ανάθεσης

en: Assignments
el_GR: Αναθέσεις

en: Attention: if you change the shortcode after having embedded shortcodes into content, the shortcode on these pages has to be changed manually. Otherwise, these maps will not be show!
el_GR: Προσοχή: εάν αλλάξετε το shortcode (σύντομο κωδικό) αφού έχετε ενσωματώσει τους σύντομους κωδικούς στο περιεχόμενο, ο σύντομος κώδικας σε αυτές τις σελίδες πρέπει να αλλάξει χειροκίνητα . Διαφορετικά, αυτοί οι χάρτες δεν θα εμφανίζονται!

en: Attribution
el_GR: Απόδοση

en: Attribution text to show on the map when the layer is active
el_GR: Κείμενο αναφοράς για προβολή στον χάρτη όταν το επίπεδο είναι ενεργό

en: Authentication for Google Maps APIs Premium Plan customers
el_GR: Πιστοποίηση για πελάτες Premium Plan API Χαρτών Google

en: Authentication method
el_GR: Μέθοδος πιστοποίησης

en: Auto
el_GR: Αυτόματα

en: Auto close
el_GR: Αυτόματο κλείσιμο

en: Automatic (use WordPress default)
el_GR: Αυτόματα (χρήση της προεπιλογής του WordPress)

en: Automatic (use the WordPress language setting)
el_GR: Αυτόματα (χρήση της ρύθμιση γλώσσας WordPress)

en: Automatic (use the browser language setting)
el_GR: Αυτόματα (χρήση της ρύθμιση γλώσσας του περιηγητή)

en: Autostart
el_GR: Αυτόματη έναρξη

en: Available placeholders
el_GR: Διαθέσιμα σύμβολα placeholders (κράτησης θέσης)

en: Available providers
el_GR: Διαθέσιμοι πάροχοι

en: Avoid highways
el_GR: Αποφυγή αυτοκινητοδρόμων

en: Avoid tolls
el_GR: Αποφυγή διοδίων

en: Azerbaijani (Latin)
el_GR: Αζέρικα (Λατινικά)

en: Background color
el_GR: Χρώμα του φόντου

en: Backup and restore
el_GR: Δημιουργία αντιγράφων ασφαλείας και επαναφορά

en: Backup completed successfully
el_GR: Η δημιουργία αντιγράφου ασφαλείας ολοκληρώθηκε με επιτυχία

en: Backup or restore database
el_GR: Δημιουργία αντιγράφων ασφαλείας ή επαναφορά βάσης δεδομένων

en: Backup or restore settings
el_GR: Δημιουργία αντιγράφων ασφαλείας ή επαναφορά ρυθμίσεων

en: Backup, restore & reset
el_GR: Αντίγραφο ασφαλείας,αποκατάσταση και επαναφορά

en: Bangla (Bangladesh)
el_GR: Μπενγκάλι (Μπαγκλαντές)

en: Bangla (India)
el_GR: Μπενγκάλι (Ινδία)

en: Basemap
el_GR: Χάρτης αναφοράς

en: Basemaps
el_GR: Χάρτες αναφοράς

en: Basque
el_GR: Βάσκικα

en: Batch update layers
el_GR: Μαζική ενημέρωση επιπέδων

en: Batch update map settings
el_GR: Μαζική ενημέρωση ρυθμίσεων χάρτη

en: Batch update markers
el_GR: Ομαδική ενημέρωση δεικτών

en: Before you post a new support ticket, please follow the instructions on %1$s for a guideline on how to deal with the most common issues.
el_GR: Προτού αποστείλετε ένα νέο αίτημα υποστήριξης, ακολουθήστε τις οδηγίες στο %1$s για οδηγίες σχετικά με τον τρόπο αντιμετώπισης των πιο συνηθισμένων ζητημάτων.

en: Belarusian
el_GR: Λευκορώσικα

en: Below
el_GR: Παρακάτω

en: Below are your current settings, encoded in JSON. Use copy and paste to create or restore a backup.
el_GR: Παρακάτω είναι οι τρέχουσες ρυθμίσεις σας, κωδικοποιημένες σε JSON. Χρησιμοποιήστε την αντιγραφή και επικόλληση για να δημιουργήσετε ή να επαναφέρετε ένα αντίγραφο ασφαλείας.

en: Bengali
el_GR: Μπενγκάλι

en: Beta testing
el_GR: Δοκιμή δοκιμαστικής (Beta) έκδοσης

en: Beta testing is enabled - updates will be downloaded from the beta release channel. Use these versions at your own risk, as they might be unstable, and please use the <a href="%1$s" target="_blank">helpdesk</a> for feedback.
el_GR: Η δοκιμαστική έκδοση (beta) είναι ενεργοποιημένη - οι ενημερώσεις θα ληφθούν από το κανάλι της έκδοσης beta. Χρησιμοποιήστε αυτές τις εκδόσεις με δική σας ευθύνη, καθώς ενδέχεται να είναι ασταθείς, και χρησιμοποιήστε το <a href="%1$s" target="_blank">helpdesk</a> για σχόλια.

en: Bevel
el_GR: Λοξευμένη γωνία σύνδεσης τμημάτων διαδρομής (Bevel)

en: Bicycle
el_GR: Ποδήλατο

en: Bing Maps (worldwide)
el_GR: Χάρτες Bing (σε όλο τον κόσμο)

en: Bing Maps API key
el_GR: Κλειδί API Χαρτών Bing

en: Bosnian
el_GR: Βοσνιακά

en: Bosnian (Latin)
el_GR: Βοσνιακά (Λατινικά)

en: Bottom
el_GR: Κάτω μέρος

en: Bounce at zoom limits
el_GR: Αναπήδηση στα όρια ζουμ

en: Bounds
el_GR: Όρια

en: Bounds will be in pixels with a top-left origin
el_GR: Τα όρια θα είναι σε εικονοστοιχεία (pixels) με αρχή πάνω αριστερά

en: Bounty Hunters wanted - find security bugs to earn cash and licenses!
el_GR: Ζητούνται κυνηγοί επικηρυγμένων - βρείτε σφάλματα ασφαλείας για να κερδίσετε μετρητά και άδειες!

en: Box zoom
el_GR: Μεγέθυνση (Ζουμ) πλαισίου

en: Breakpoint
el_GR: Σημείο διακοπής

en: Bulgarian
el_GR: Βουλγάρικα

en: Burmese
el_GR: Βιρμανικά

en: Butt
el_GR: Προσθήκη επίπεδου καλύμματος σε κάθε άκρο της γραμμής

en: Buttons
el_GR: Πλήκτρα

en: Cancel
el_GR: Ματαίωση

en: Capabilities
el_GR: Δυνατότητες

en: Car
el_GR: Αυτοκίνητο

en: Catalan
el_GR: Καταλανικά

en: Catalan Spanish
el_GR: Καταλανικά

en: Center
el_GR: Κέντρο

en: Center on map
el_GR: Στο κέντρο του χάρτη

en: Central Curdish
el_GR: Κουρδικά (Περσοαραβικά)

en: Change
el_GR: Αλλαγή

en: Change icon
el_GR: Αλλαγή εικονιδίου

en: Change marker icon
el_GR: Αλλαγή εικονιδίου δείκτη

en: Change settings
el_GR: Αλλάξτε τις ρυθμίσεις

en: Change units
el_GR: Αλλαγή μονάδων

en: Changelog
el_GR: Καταγραφή αλλαγών

en: Changelog could not be loaded, please try again later.
el_GR: Δεν ήταν δυνατή η φόρτωση του αρχείου καταγραφής αλλαγών, δοκιμάστε ξανά αργότερα.

en: Changes the countries to search in. You can pass a comma-separated list of two-letter country codes (%1$s).
el_GR: Αλλάζει τις χώρες στις οποίες θα πραγματοποιηθεί αναζήτηση. Μπορείτε να καταχωρήσετε μια λίστα, διαχωρισμένων με κόμματα, κωδικών χωρών δύο γραμμάτων (%1$s).

en: Changes the countries to search in. You can pass a comma-separated list of two-letter or three-letter country codes (%1$s).
el_GR: Αλλάζει τις χώρες στις οποίες θα πραγματοποιηθεί αναζήτηση. Μπορείτε να καταχωρήσετε μια λίστα, διαχωρισμένων με κόμματα, κωδικών χωρών δύο γραμμάτων ή τριών γραμμάτων (%1$s).

en: Changes the language of the results. You can pass a two-letter country code (%1$s).
el_GR: Αλλάζει τη γλώσσα των αποτελεσμάτων. Μπορείτε να βάλετε έναν κωδικό χώρας δύο γραμμάτων (%1$s).

en: Changes the language of the results. You can pass an IETF language tag (<a href="%1$s" target="_blank">supported tags</a>).
el_GR: Αλλάζει τη γλώσσα των αποτελεσμάτων. Μπορείτε να καταχωρήσετε μια ετικέτα γλώσσας IETF (<a href="%1$s" target="_blank">υποστηριζόμενες ετικέτες</a>).

en: Check migration
el_GR: Έλεγχος της μετανάστευσης

en: Chinese
el_GR: Κινέζικα

en: Chinese (Simplified)
el_GR: Κινέζικα (Απλουστευμένα )

en: Chinese (Traditional)
el_GR: Κινέζικα (Παραδοσιακά )

en: Chinese (simplified)
el_GR: Κινέζικα (απλουστευμένα)

en: Chinese (traditional)
el_GR: Κινέζικα (Παραδοσιακά)

en: Choose
el_GR: Επιλογή

en: Circle
el_GR: Κύκλος

en: Clear measurements
el_GR: Εκκαθάριση μετρήσεων

en: Clear measurements on stop
el_GR: Εκκαθάριση των μετρήσεων στη διακοπή

en: Click and drag to <b>move point</b>
el_GR: Κάντε κλικ και σύρετε για να <b>μετακινήσετε το σημείο</b>

en: Click behavior in view
el_GR: Συμπεριφορά του κλικ εντός οπτικού πεδίου

en: Click behavior out of view
el_GR: Συμπεριφορά του κλικ εκτός οπτικού πεδίου

en: Click here for more info
el_GR: Κάντε κλικ για περισσότερη πληροφόρηση

en: Click to <b>finish line</b>
el_GR: Κάντε κλικ στη <b>γραμμή τερματισμού</b>

en: Close
el_GR: Κλείσιμο

en: Clustering
el_GR: Ομαδοποίηση

en: Collapsed
el_GR: Συμπτηγμένο

en: Collapsed height
el_GR: Συμπτηγμένο ύψος

en: Collapsed on mobile
el_GR: Σύμπτηξη σε κινητό τηλέφωνο

en: Collapsed width
el_GR: Συμπτηγμένο πλάτος

en: Color
el_GR: Χρώμα

en: Columns
el_GR: Στήλες

en: Comma-separated list of bounds
el_GR: Λίστα ορίων διαχωρισμένων με κόμματα

en: Comma-separated list of layers to show
el_GR: Λίστα επιπέδων (layers), διαχωρισμένων με κόμματα, για προβολή

en: Comma-separated list of styles
el_GR: Λίστα στυλ διαχωρισμένων με κόμματα

en: Components
el_GR: Στοιχεία

en: Condensed
el_GR: Συνοπτική

en: Controls
el_GR: Έλεγχοι

en: Coordinates
el_GR: Συντεταγμένες

en: Could not parse settings
el_GR: Δεν ήταν δυνατή η ανάλυση των ρυθμίσεων

en: Could not retrieve file
el_GR: Αδυναμία ανάκτησης αρχείου

en: Count
el_GR: Αρίθμηση

en: Countries
el_GR: Χώρες

en: Created
el_GR: Δημιουργήθηκε

en: Created by
el_GR: Δημιουργήθηκε από

en: Created on
el_GR: Δημιουργήθηκε στις

en: Created on %1$s by %2$s
el_GR: Δημιουργήθηκε σε %1$s από %2$s

en: Credentials missing or incomplete
el_GR: Τα πιστοποιητικά λείπουν ή είναι ελλιπή

en: Croatian
el_GR: Κροατικά

en: Culture parameter
el_GR: Παράμετρος κουλτούρας

en: Current page
el_GR: Τρέχουσα σελίδα

en: Custom
el_GR: Προσαρμοσμένη

en: Custom JavaScript
el_GR: Προσαρμοσμένη JavaScript

en: Custom layers
el_GR: Προσαρμοσμένα επίπεδα (layers)

en: Custom marker shadow URL
el_GR: Σκιώδης διεύθυνση URL (shadow URL)  προσαρμοσμένου δείκτη

en: Czech
el_GR: Τσέχικα

en: Daily
el_GR: Ημερήσια

en: Danish
el_GR: Δανέζικα

en: Dari
el_GR: Νταρί

en: Data by
el_GR: Δεδομένα από

en: Data migration
el_GR: Μετανάστευση δεδομένων

en: Data migration completed successfully
el_GR: Η μετανάστευση δεδομένων ολοκληρώθηκε με επιτυχία

en: Database error
el_GR: Σφάλμα Βάσης Δεδομένων

en: Database reset successfully
el_GR: Επιτυχής επαναφορά της βάσης δεδομένων

en: Date
el_GR: Ημερομηνία

en: Date & time
el_GR: Ημερομηνία & ώρα

en: Date format
el_GR: Μορφή ημερομηνίας

en: Date type
el_GR: Τύπος ημερομηνίας

en: Default culture
el_GR: Προεπιλεγμένος πολιτισμός

en: Default language
el_GR: Προεπιλεγμένη γλώσσα

en: Default order by
el_GR: Προεπιλεγμένη σειρά κατά

en: Default sort order
el_GR: Προεπιλεγμένη σειρά ταξινόμησης

en: Default sorting
el_GR: Προεπιλεγμένη ταξινόμηση

en: Delay in milliseconds between character inputs before a request to the geocoding provider is sent.
el_GR: Καθυστέρηση σε χιλιοστά του δευτερολέπτου μεταξύ των εισαγωγών χαρακτήρων πριν σταλεί ένα αίτημα στον πάροχο γεωκωδικοποίησης.

en: Delete
el_GR: Διαγραφή

en: Delete all maps
el_GR: Διαγραφή όλων των χαρτών

en: Delete all markers
el_GR: Διαγραφή όλων των δεικτών

en: Delete map
el_GR: Διαγραφή χάρτη

en: Delete maps and assign markers to this map
el_GR: Διαγράψτε χάρτες και αντιστοιχίστε δείκτες σε αυτόν τον χάρτη

en: Delete maps and assigned markers
el_GR: Διαγράψτε χάρτες και αντιστοιχισμένους δείκτες

en: Delete maps and unassign markers
el_GR: Διαγραφή χαρτών και κατάργηση αντιστοίχισης δεικτών

en: Delete marker
el_GR: Διαγραφή δείκτη

en: Delete markers
el_GR: Διαγραφή δεικτών

en: Delete other maps
el_GR: Διαγραφή άλλων δεικτών

en: Delete other markers
el_GR: Διαγραφή άλλων δεικτών

en: Delete selected
el_GR: Διαγραφή επιλεγμένων

en: Delete the selected maps and assign all their markers to the map with ID %1$s
el_GR: Διαγράψτε τους επιλεγμένους χάρτες και αντιστοιχίστε όλους τους δείκτες τους στον χάρτη με αναγνωριστικό %1$s

en: Delete the selected maps and their markers?
el_GR: Διαγραφή των επιλεγμένων Χαρτών και των Δεικτών τους;

en: Delete the selected maps and unassign their markers?
el_GR: Να διαγραφούν οι επιλεγμένοι χάρτες και να καταργηθεί η αντιστοίχιση των δεικτών τους;

en: Delete the selected markers?
el_GR: Διαγραφή των επιλεγμένων δεικτών;

en: Descending
el_GR: Φθίνουσα σειρά

en: Description
el_GR: Περιγραφή

en: Direction
el_GR: Κατεύθυνση

en: Directions
el_GR: Οδηγίες διαδρομής

en: Directions provider
el_GR: Πάροχος οδηγιών

en: Disable at zoom
el_GR: Απενεργοποίηση σε μεγέθυνση (zoom)

en: Disabling this option allows you to display unfiltered popups and is only recommended if special HTML tags are needed.
el_GR: Η απενεργοποίηση αυτής της επιλογής σάς επιτρέπει να εμφανίζετε μη φιλτραρισμένα αναδυόμενα παράθυρα και συνιστάται μόνο εάν χρειάζονται ειδικές ετικέτες HTML.

en: Distance
el_GR: Απόσταση

en: Distance precision
el_GR: Ακρίβεια απόστασης

en: Distance unit
el_GR: Μονάδα απόστασης

en: Distance units
el_GR: Μονάδες απόστασης

en: Distribute the license key to all subsites
el_GR: Διανομή του κλειδιού άδειας χρήσης σε όλους τους δευτερεύοντες ιστότοπους

en: Double click zoom
el_GR: Μεγέθυνση (zoom) με διπλό κλικ

en: Download
el_GR: Λήψη

en: Dragging
el_GR: Σύρσιμο

en: Draw
el_GR: Σχεδίαση

en: Draw circle
el_GR: Σχεδίαση κύκλου

en: Draw marker
el_GR: Σχεδίαση δείκτη

en: Draw radius
el_GR: Σχεδιάστε ακτίνα

en: Duplicate maps
el_GR: Αναπαραγωγή χαρτών

en: Duplicate maps and assign the same markers
el_GR: Αντιγράψτε τους χάρτες και αντιστοιχίστε τους ίδιους δείκτες

en: Duplicate markers
el_GR: Αναπαραγωγή δεικτών

en: Duplicate the selected maps and assign their respective markers?
el_GR: Να αντιγράψετε τους επιλεγμένους χάρτες και να αντιστοιχίσετε τους αντίστοιχους δείκτες τους;

en: Duplicate the selected maps?
el_GR: Να αντιγράψετε τους επιλεγμένους χάρτες;

en: Duplicate the selected markers?
el_GR: Να αντιγραφούν οι επιλεγμένοι δείκτες;

en: Duration
el_GR: Διάρκεια

en: Dutch
el_GR: Ολλανδικά

en: Dutch (Netherlands)
el_GR: Ολλανδικά (Ολλανδία)

en: Edge buffer tiles
el_GR: Προφόρτωση αθέατων ψηφίδων (tiles)

en: Edit
el_GR: Επεξεργασία

en: Edit map
el_GR: Επεξεργασία χάρτη

en: Edit marker
el_GR: Επεξεργασία δείκτη

en: Edit other maps
el_GR: Επεξεργασία  άλλων δεικτών

en: Edit other markers
el_GR: Επεξεργασία  άλλων δεικτών

en: Edit post
el_GR: Επεξεργασία ανάρτησης

en: Elevation
el_GR: Υψόμετρο

en: Elevation chart
el_GR: Υψομετρικό διάγραμμα

en: Email
el_GR: Διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου

en: Embedded map - show in fullscreen mode
el_GR: Ενσωματωμένος χάρτης - εμφάνιση σε λειτουργία πλήρους οθόνης

en: Enable
el_GR: Ενεργοποίηση

en: Enable / disable
el_GR: Ενεργοποίηση / Απενεργοποίηση

en: End
el_GR: Τερματισμός

en: End icon
el_GR: Εικονίδιο τέλους

en: English
el_GR: Αγγλικά

en: English (Australian)
el_GR: Αγγλικά (Αυστραλίας)

en: English (Great Britain)
el_GR: Αγγλικά (Ηνωμένου Βασιλείου)

en: English (United Kingdom)
el_GR: Αγγλικά (Ηνωμένο Βασίλειο)

en: English (United States)
el_GR: Αγγλικά (Ηνωμένες Πολιτείες)

en: Enter your affiliate ID to replace the default MapsMarker.com backlink on all maps with your personal affiliate link - enabling you to receive commissions up to 50% from sales of the pro version.
el_GR: Εισαγάγετε το αναγνωριστικό συνεργάτη για να αντικαταστήσετε τον προεπιλεγμένο σύνδεσμο (backlink) του MapsMarker.com σε όλους τους χάρτες με τον προσωπικό σας σύνδεσμο συνεργάτη, ώστε να λαμβάνετε προμήθειες έως και 50% από τις πωλήσεις της επαγγελματικής έκδοσης.

en: Error
el_GR: Σφάλμα

en: Error loading GPX
el_GR: Σφάλμα φόρτωσης του GPX

en: Error: The local key is invalid for this license.
el_GR: Σφάλμα: Το τοπικό κλειδί δεν είναι έγκυρο για αυτήν την άδεια.

en: Error: The local license key has been tampered with or is invalid.
el_GR: Σφάλμα: Το κλειδί τοπικής άδειας έχει παραβιαστεί ή είναι άκυρο.

en: Error: The local license key is invalid for this location.
el_GR: Σφάλμα: Το κλειδί τοπικής άδειας δεν είναι έγκυρο για αυτήν την τοποθεσία.

en: Error: This license has an invalid status.
el_GR: Σφάλμα: Αυτή η άδεια δεν είναι σε έγκυρη κατάσταση.

en: Error: This license has been suspended. This usually happens when someone tries to register a second trial license for the same domain. <a href="%1s" target="_blank">Please click here to get a non-expiring license for this domain.</a>
el_GR: Σφάλμα: Αυτή η άδεια έχει ανασταλεί. Αυτό συμβαίνει συνήθως όταν κάποιος προσπαθεί να καταχωρήσει μια δεύτερη δοκιμαστική άδεια για τον ίδιο τομέα. <a href="%1s" target="_blank">Κάντε κλικ εδώ για να λάβετε μια άδεια που δεν λήγει για αυτόν τον τομέα.</a>

en: Error: This license is pending review.
el_GR: Σφάλμα: εκκρεμεί έλεγχος γι' αυτή την άδεια.

en: Error: This version of the plugin was released after your download access expired. Please <a href="%1$s" target="_blank">renew your download and support access</a> or <a href="%2$s" target="_blank">downgrade to version %3$s or older</a>.
el_GR: Σφάλμα: Αυτή η έκδοση του προσθέτου κυκλοφόρησε μετά τη λήξη της πρόσβασης λήψης ενημερώσεων. Παρακαλούμε <a href="%1$s" target="_blank">ανανεώστε την πρόσβαση λήψης ενημερώσεων και υποστήριξης</a> ή <a href="%2$s" target="_blank">υποβαθμίστε στην έκδοση %3$s ή παλαιότερη</a>.

en: Error: a new local license key could not be obtained. Please see %s for more information
el_GR: Σφάλμα: Δεν ήταν δυνατή η λήψη νέου τοπικού κλειδιού άδειας χρήσης. Ανατρέξτε στο %s για περισσότερες πληροφορίες

en: Error: map could not be loaded - a map with ID %1$s does not exist. Please contact the site owner.
el_GR: Σφάλμα: δεν ήταν δυνατή η φόρτωση του χάρτη - δεν υπάρχει χάρτης με αναγνωριστικό %1$s. Επικοινωνήστε με τον ιδιοκτήτη του ιστότοπου.

en: Error: map could not be loaded - a marker with ID %1$s does not exist. Please contact the site owner.
el_GR: Σφάλμα: δεν ήταν δυνατή η φόρτωση του χάρτη - δεν υπάρχει δείκτης με αναγνωριστικό %1$s. Επικοινωνήστε με τον ιδιοκτήτη του ιστότοπου.

en: Error: map could not be loaded - invalid shortcode. Please contact the site owner.
el_GR: Σφάλμα: δεν ήταν δυνατή η φόρτωση του χάρτη - άκυρο shortcode ( σύντομος κώδικας). Επικοινωνήστε με τον ιδιοκτήτη του ιστότοπου.

en: Error: map could not be loaded - invalid type. Please contact the site owner.
el_GR: Σφάλμα: δεν ήταν δυνατή η φόρτωση του χάρτη - άκυρος τύπος. Επικοινωνήστε με τον ιδιοκτήτη του ιστότοπου.

en: Estonian
el_GR: Εσθονικά

en: Evenodd
el_GR: Τιμή Evenodd (Μονός αριθμός για εσωτερικό σημείο και ζυγός αριθμός για εξωτερικό)

en: Example
el_GR: Παράδειγμα

en: Example link for map with ID 1: %1$s
el_GR: Παράδειγμα συνδέσμου για χάρτη με αναγνωριστικό 1: %1$s

en: Example link to fullscreen map with ID 1: %1$s
el_GR: Παράδειγμα συνδέσμου προς χάρτη πλήρους οθόνης με αναγνωριστικό 1: %1$s

en: Example links for map with ID 1: %1$s, %2$s, %3$s
el_GR: Παραδείγματα συνδέσμων για χάρτη με αναγνωριστικό 1: %1$s, %2$s, %3$s

en: Exclude specific maps
el_GR: Αποκλεισμός συγκεκριμένων χαρτών

en: Exit fullscreen
el_GR: Έξοδος από πλήρη οθόνη

en: Expanded
el_GR: Αναπτυγμένο

en: Export as GeoJSON
el_GR: Εξαγωγή ως GeoJSON

en: Export as GeoRSS
el_GR: Εξαγωγή ως GeoRSS

en: Export as KML
el_GR: Εξαγωγή ως KML

en: Export completed successfully
el_GR: Η εξαγωγή ολοκληρώθηκε με επιτυχία

en: Export endpoint
el_GR: Εξαγωγή σημείου τερματισμού

en: Export markers
el_GR: Εξαγωγή δεικτών

en: External URLs require an "allow origin" header
el_GR: Οι εξωτερικές διευθύνσεις URL απαιτούν κεφαλίδα "allow origin" ("να επιτρέπεται η προέλευση").

en: Failed to send request
el_GR: Αποτυχία αποστολής αιτήματος

en: Farsi
el_GR: Περσικά

en: Feed could not be retrieved, please try again later or read the latest blog posts at %1$s.
el_GR: Δεν ήταν δυνατή η ανάκτηση της ροής. Δοκιμάστε ξανά αργότερα ή διαβάστε τις πιο πρόσφατες αναρτήσεις ιστολογίου στο %1$s.

en: File (all markers will be assigned according to their assignment info in the file)
el_GR: Αρχείο (όλοι οι δείκτες θα αντιστοιχιστούν σύμφωνα με τις πληροφορίες ανάθεσης στο αρχείο)

en: File could not be parsed
el_GR: Δεν ήταν δυνατή η ανάλυση του αρχείου

en: File could not be read
el_GR: Δεν ήταν δυνατή η ανάγνωση του αρχείου

en: File could not be written
el_GR: Δεν ήταν δυνατή η εγγραφή του αρχείου

en: File missing
el_GR: Λείπει το αρχείο

en: File not found
el_GR: Το αρχείο δεν βρέθηκε

en: File type
el_GR: Τύπος αρχείου

en: Filename missing
el_GR: Λείπει το όνομα αρχείου

en: Filipino
el_GR: Φιλιπινέζικα

en: Fill
el_GR: Γέμισμα

en: Fill color
el_GR: Χρώμα γεμίσματος

en: Fill opacity
el_GR: Αδιαφάνεια γεμίσματος

en: Fill rule
el_GR: Fill-rule attribute (χαρακτηριστικό παρουσίασης που ορίζει τον αλγόριθμο που χρησιμοποιείται για τον προσδιορισμό του εσωτερικού τμήματος ενός σχήματος)

en: Filter mode
el_GR: Λειτουργία φιλτραρίσματος

en: Filters
el_GR: Φίλτρα

en: Filters control
el_GR: Έλεγχος φίλτρων

en: Find a location
el_GR: Εύρεση τοποθεσίας

en: Finnish
el_GR: Φινλανδικά

en: First name
el_GR: Όνομα

en: Fit all markers
el_GR: Ταίριασμα σε όλους τους δείκτες

en: Fixed (all markers will be assigned to the selected maps, even if they have assignment info in the file)
el_GR: Διορθώθηκε (όλοι οι δείκτες θα αντιστοιχιστούν στους επιλεγμένους χάρτες, ακόμα κι αν έχουν πληροφορίες ανάθεσης στο αρχείο)

en: Fixed zoom level
el_GR: Καθορισμένο επίπεδο ζουμ

en: Follow @MapsMarker on Twitter
el_GR: Ακολουθήστε το @MapsMarker στο Twitter

en: Follow MapsMarker on Facebook
el_GR: Ακολουθήστε το MapsMarker στο Facebook

en: For a community-curated list of custom layers and WMS services, please visit %1$s.
el_GR: Για μια λίστα προσαρμοσμένων επιπέδων και υπηρεσιών WMS που έχει επιμεληθεί η κοινότητα, επισκεφτείτε το %1$s.

en: For a comparison of supported geocoding providers, please visit %1$s.
el_GR: Για σύγκριση των υποστηριζόμενων παρόχων γεωκωδικοποίησης, επισκεφτείτε το %1$s.

en: For a tutorial on how to get your free LocationIQ Geocoding API key, please visit %1$s.
el_GR: Για έναν οδηγό σχετικά με τον τρόπο λήψης του δωρεάν κλειδιού LocationIQ Geocoding API, επισκεφτείτε το %1$s.

en: For a tutorial on how to get your free MapQuest Geocoding API key, please visit %1$s.
el_GR: Για έναν οδηγό σχετικά με τον τρόπο λήψης του δωρεάν κλειδιού MapQuest Geocoding API, επισκεφτείτε το %1$s.

en: For a tutorial on how to get your free TomTom Geocoding API key, please visit %1$s.
el_GR: Για έναν οδηγό σχετικά με τον τρόπο λήψης του δωρεάν κλειδιού TomTom Geocoding API, επισκεφτείτε το %1$s.

en: For more details about the export feature and a tutorial on how to convert the output file into other formats, please visit %1$s.
el_GR: Για περισσότερες λεπτομέρειες σχετικά με τη δυνατότητα εξαγωγής και έναν οδηγό σχετικά με τον τρόπο μετατροπής του αρχείου εξόδου σε άλλες μορφές, επισκεφτείτε το %1$s.

en: For more details about the import feature, file requirements and a tutorial on how to convert between formats, please visit %1$s.
el_GR: Για περισσότερες λεπτομέρειες σχετικά με τη δυνατότητα εισαγωγής, τις απαιτήσεις αρχείων και έναν οδηγό σχετικά με τον τρόπο μετατροπής μεταξύ μορφών, επισκεφτείτε το %1$s.

en: For more info on the Maps Marker affiliate program and how to get your affiliate ID, please visit %1$s.
el_GR: Για περισσότερες πληροφορίες σχετικά με το πρόγραμμα συνεργατών του Maps Marker και τον τρόπο λήψης του αναγνωριστικού συνεργάτη, επισκεφτείτε το %1$s.

en: For terms of services, pricing, usage limits and a tutorial on how to register a Google Geocoding API key, please visit %1$s.
el_GR: Για τους όρους των υπηρεσιών, την τιμολόγηση, τα όρια χρήσης και έναν οδηγό σχετικά με τον τρόπο εγγραφής ενός κλειδιού API Γεωκωδικοποίησης Google, επισκεφτείτε το %1$s.

en: For terms of services, pricing, usage limits and more please visit %1$s.
el_GR: Για τους όρους των υπηρεσιών, την τιμολόγηση, τα όρια χρήσης και άλλα, επισκεφτείτε το %1$s.

en: Format
el_GR: Μορφή

en: Free trial license valid until
el_GR: Ισχύς δωρεάν δοκιμαστικής άδεια έως

en: French
el_GR: Γαλλικά

en: French (Canada)
el_GR: Γαλλικά (Καναδάς)

en: French (France)
el_GR: Γαλλικά (Γαλλία)

en: From
el_GR: Από

en: Frontend
el_GR: Πλευρά χρήστη (Frontend)

en: Fullscreen
el_GR: Πλήρης οθόνη

en: Fullscreen button
el_GR: Πλήκτρο πλήρους οθόνης

en: Fullscreen endpoint
el_GR: Σημείο τερματισμού πλήρους οθόνης

en: Fullscreen map
el_GR: Χάρτης σε πλήρη οθόνη

en: GPX control
el_GR: Έλεγχος GPX

en: GPX download
el_GR: Λήψη GPX

en: GPX download button
el_GR: Πλήκτρο λήψης GPX

en: GPX track <span class="count">(%s)</span> | GPX tracks <span class="count">(%s)</span>
el_GR[0]: Ενικός: ίχνος GPX <span class="count">(%s)</span>
el_GR[1]: Πληθυντικός: ίχνη GPX <span class="count">(%s)</span>

en: GPX tracks
el_GR: Ίχνη GPX

en: Galician
el_GR: Γαλικιανά

en: General
el_GR: Γενικά

en: Geo sitemap endpoint
el_GR: Σημείο τερματισμού του γεωγραφικού χάρτη ιστότοπου

en: GeoJSON button
el_GR: Πλήκτρο GeoJSON

en: GeoJSON export
el_GR: Εξαγωγή GeoJSON

en: GeoRSS export
el_GR: Εξαγωγή GeoRSS

en: GeoRss button
el_GR: Πλήκτρο GeoRss

en: Geocoding
el_GR: Γεωκωδικοποίηση

en: Geocoding bounds
el_GR: Όρια γεωκωδικοποίησης

en: Geocoding control
el_GR: Έλεγχος Γεωκωδικοποίησης

en: Geocoding error
el_GR: Σφάλμα γεωκωδικοποίησης

en: Geocoding is the process of transforming a description of a location - like an address, name or place - to a location on the earth's surface.
el_GR: Η γεωκωδικοποίηση είναι η διαδικασία μετατροπής μιας περιγραφής μιας τοποθεσίας - όπως μια διεύθυνση, ένα όνομα ή ένα μέρος - σε μια τοποθεσία στην επιφάνεια της γης.

en: Geocoding provider
el_GR: Πάροχος γεωκωδικοποίησης

en: Geocoding settings
el_GR: Ρυθμίσεις γεωκωδικοποίησης

en: Geolocation error
el_GR: Σφάλμα γεωεντοπισμού

en: Georgian
el_GR: Γεωργιανά

en: German
el_GR: Γερμανικά

en: German (Germany)
el_GR: Γερμανικά (Γερμανία)

en: Gesture handling
el_GR: Χειρισμός χειρονομιών

en: Get a non-expiring license key
el_GR: Αποκτήστε ένα κλειδί άδειας χρήσης που δεν λήγει

en: Get an unexpiring license key at %1$s and activate the license key below.
el_GR: Αποκτήστε ένα κλειδί άδειας που δεν λήγει στο %1$s και ενεργοποιήστε το κλειδί άδειας χρήσης παρακάτω.

en: Get directions
el_GR: Λήψη οδηγιών διαδρομής

en: Globally enables or disables the GeoJSON, KML and GeoRSS export endpoints for all maps.
el_GR: Ενεργοποιεί ή απενεργοποιεί καθολικά τα τελικά σημεία εξαγωγής GeoJSON, KML και GeoRSS για όλους τους χάρτες.

en: Globally enables or disables the fullscreen endpoint for all maps.
el_GR: Ενεργοποιεί ή απενεργοποιεί καθολικά  το σημείο τερματισμού πλήρους οθόνης για όλους τους χάρτες.

en: Globally enables or disables the geo sitemap endpoint %1$s
el_GR: Ενεργοποιεί ή απενεργοποιεί καθολικά το  σημείο τερματισμού του γεωγραφικού χάρτη ιστότοπου %1$s

en: Google Maps (worldwide)
el_GR: Χάρτες Google (σε όλο τον κόσμο)

en: Google Maps APIs Premium Plan customers only
el_GR: Μόνο για πελάτες Premium Plan API Χαρτών Google

en: Google Maps JavaScript API key
el_GR: Κλειδί API Google Maps JavaScript

en: Google styles
el_GR: Google στυλ

en: Greek
el_GR: Ελληνικά

en: Grid lines color
el_GR: Χρώμα γραμμών πλέγματος

en: Gujarati
el_GR: Γκουχαρατί

en: Gzip compression
el_GR: Συμπίεση Gzip

en: HERE Maps API key
el_GR: Κλειδί API Χαρτών HERE

en: HTML filter for popups
el_GR: Φίλτρο HTML για αναδυόμενα παράθυρα

en: Hausa (Latin)
el_GR: Χάουζα (Λατινικά)

en: Header and data size mismatch at row %1$u
el_GR: Αναντιστοιχία κεφαλίδας και μεγέθους δεδομένων στη σειρά %1$u

en: Health check
el_GR: Έλεγχος υγείας

en: Heart rate
el_GR: Ρυθμός (Heart rate)

en: HeavyVehicle
el_GR: Βαρύ όχημα

en: Hebrew
el_GR: Εβραικά

en: Height
el_GR: Ύψος

en: Height of the icons in pixels.
el_GR: Ύψος των εικονιδίων σε εικονοστοιχεία (pixels)

en: Height of the shadow icon in pixels.
el_GR: Ύψος του εικονιδίου σκίασης σε εικονοστοιχεία (pixels).

en: Help & Support
el_GR: Βοήθεια & Υποστήριξη

en: Help translate Maps Marker Pro
el_GR: Βοηθήστε στη μετάφραση του Maps Marker Pro

en: Here you can set the backend capabilities for each user role. Administrators always have all capabilities.
el_GR: Εδώ μπορείτε να ορίσετε τις δυνατότητες υποστήριξης για κάθε ρόλο χρήστη. Οι διαχειριστές έχουν πάντα όλες τις δυνατότητες.

en: Hide changelog
el_GR: Απόκρυψη αρχείου καταγραφής αλλαγών

en: Hide fields with no value
el_GR: Απόκρυψη πεδίων χωρίς τιμή

en: Hide minimap
el_GR: Απόκρυψη μικρο- χάρτη (minimap)

en: Hindi
el_GR: Ινδικά

en: Hourly
el_GR: Ωριαία

en: How frequently the maps are likely to change. This value provides general information to search engines and may not correlate exactly to how often they crawl the page. Additional information available at %1$s.
el_GR: Η συχνότητα ενδεχόμενης μεταβολής των χαρτών. Αυτή η τιμή παρέχει γενικές πληροφορίες στις μηχανές αναζήτησης και δεν μπορεί να συσχετιστεί ακριβώς με την συχνότητα περιήγησης στη σελίδα. Επιπρόσθετες πληροφορίες είναι διαθέσιμες στο %1$s

en: Hungarian
el_GR: Ουγγρικά

en: Hybrid
el_GR: Υβριδικό

en: I have read the <a href="%1$s" target="_blank">Terms of Service</a> and <a href="%2$s" target="_blank">Privacy Policy</a>.
el_GR: Έχω διαβάσει τους <a href="%1$s" target="_blank">Όρους Παροχής Υπηρεσιών</a> και την <a href="%2$s" target="_blank">Πολιτική απορρήτου</a>

en: ID
el_GR: Αναγωριστικό (ID)

en: Icelandic
el_GR: Ισλανδικά

en: Icon
el_GR: Εικονίδιο

en: Icon anchor
el_GR: Άγκιστρο εικονιδίου

en: Icon replaced successfully
el_GR: Το εικονίδιο αντικαταστάθηκε με επιτυχία

en: Icon size
el_GR: Μέγεθος εικονίδιου

en: Icon to replace
el_GR: Εικονίδιο προς αντικατάσταση

en: Icons
el_GR: Εικονίδια

en: If a popup text is set, it will appear here
el_GR: Εάν έχει οριστεί ένα αναδυόμενο κείμενο, θα εμφανιστεί εδώ

en: If empty, "WordPress Address (URL)" - %1$s - will be used.
el_GR: Εάν είναι κενό, θα χρησιμοποιηθεί η "Διεύθυνση WordPress (URL)" - %1$s.

en: If empty, the entire planet will be searched.
el_GR: Εάν είναι κενό, θα γίνει αναζήτηση σε ολόκληρο τον πλανήτη.

en: If empty, the language set in WordPress will be used.
el_GR: Εάν είναι κενό, θα χρησιμοποιηθεί η γλώσσα που έχει οριστεί στο WordPress.

en: If enabled, an "Insert map" button gets added above the TinyMCE editor on post and page edit screens for easily searching and inserting maps.
el_GR: Εάν είναι ενεργοποιημένο, ένα πλήκτρο "Εισαγωγή χάρτη" προστίθεται πάνω από το πρόγραμμα επεξεργασίας TinyMCE στις οθόνες επεξεργασίας αναρτήσεων και σελίδων για εύκολη αναζήτηση και εισαγωγή χαρτών.

en: If enabled, and the %1$s plugin is active, KML links will automatically be added to the sitemap.
el_GR: Αν ενεργοποιηθεί και το πρόσθετο %1$s είναι ενεργό, θα προστεθούν αυτόματα σύνδεσμοι KML στον χάρτη XML του ιστοτόπου σας.

en: If enabled, and the %1$s plugin is active, the geo sitemap will automatically be added to the sitemap index.
el_GR: Εάν είναι ενεργοποιημένο και το πρόσθετο %1$s είναι ενεργό, ο γεωγραφικός χάρτης ιστότοπου θα προστεθεί αυτόματα στο ευρετήριο του χάρτη ιστότοπου.

en: If enabled, map data is compressed to improve load times.
el_GR: Εάν είναι ενεργοποιημένο, τα δεδομένα του χάρτη συμπιέζονται για να βελτιωθούν οι χρόνοι φόρτωσης.

en: If enabled, maps will only be loaded after they become visible in the viewport.
el_GR: Εάν ενεργοποιηθεί, οι χάρτες θα φορτωθούν μόνο αφού γίνουν ορατοί στο παράθυρο προβολής.

en: If enabled, popups will only be loaded when needed.
el_GR: Εάν ενεργοποιηθεί τα αναδυόμενα παράθυρα θα φορτώνονται όποτε χρειάζεται.

en: If enabled, show a dropdown menu in the Wordpress Admin Bar.
el_GR: Εάν είναι ενεργοποιημένο, εμφανίζεται ένα αναπτυσσόμενο μενού στη Γραμμή διαχειριστή του Wordpress.

en: If enabled, shows a widget on the admin dashboard which displays latest markers and blog posts from mapsmarker.com.
el_GR: Εάν είναι ενεργοποιημένο, εμφανίζεται ένα γραφικό στοιχείο στον πίνακα ελέγχου διαχειριστή που εμφανίζει τους πιο πρόσφατους δείκτες και τις αναρτήσεις ιστολογίου από το mapsmarker.com.

en: If enabled, unsupported code tags are stripped from popups to prevent injection of malicious code.
el_GR: Εάν είναι ενεργοποιημένο, οι μη υποστηριζόμενες ετικέτες κώδικα αφαιρούνται από τα αναδυόμενα παράθυρα για να αποτραπεί η εισαγωγή κακόβουλου κώδικα.

en: If set, only tiles inside these bounds will be loaded
el_GR: Εάν οριστεί, θα φορτωθούν μόνο ψηφίδες εντός αυτών των ορίων

en: If the download does not start automatically, please <a href="%1$s">click here</a>
el_GR: Εάν η λήψη δεν ξεκινήσει αυτόματα, <a href="%1$s">κάντε κλικ εδώ</a>

en: If the list is set to right or left and the width of the map falls below this value, the list will be shown below the map instead
el_GR: Εάν η λίστα έχει ρυθμιστεί δεξιά ή αριστερά και το πλάτος του χάρτη πέσει κάτω από αυτήν την τιμή, η λίστα θα εμφανίζεται κάτω από τον χάρτη.

en: If you are a Google Maps APIs Premium Plan customer, please change the authentication method above to "%1$s" and fill in the credentials below, which you received in the welcome email from Google.
el_GR: Εάν είστε πελάτης του Προγράμματος Premium API των Χαρτών Google, αλλάξτε την παραπάνω μέθοδο ελέγχου ταυτότητας σε "%1$s" και συμπληρώστε τα παρακάτω διαπιστευτήρια, τα οποία λάβατε στο μήνυμα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου καλωσορίσματος από την Google.

en: If you have any issues with your license, please <a href="%1$s" target="_blank">open a support ticket</a>.
el_GR: Εάν αντιμετωπίζετε προβλήματα με την άδειά σας, <a href="%1$s" target="_blank">στείλτε ένα αίτημα υποστήριξης</a>.

en: If you want to copy your existing maps to this version, you need to update the old Maps Marker Pro installation to version %1$s first.
el_GR: Εάν θέλετε να αντιγράψετε τους υπάρχοντες χάρτες σας σε αυτήν την έκδοση, πρέπει πρώτα να ενημερώσετε την παλιά εγκατάσταση του Maps Marker Pro στην έκδοση %1$s.

en: If you want to copy your existing maps to this version, you need to update the old Maps Marker Pro installation to version %1$s first. For more information, please see the <a href="%2$s">data migration tool</a>.
el_GR: Εάν θέλετε να αντιγράψετε τους υπάρχοντες χάρτες σας σε αυτήν την έκδοση, πρέπει πρώτα να ενημερώσετε την παλιά εγκατάσταση του Maps Marker Pro στην έκδοση %1$s. Για περισσότερες πληροφορίες, ανατρέξτε στο <a href="%2$s">εργαλείο μετεγκατάστασης δεδομένων</a>.

en: If you want to use Google Maps, you have to register a personal Google Maps JavaScript API key. For terms of services, pricing, usage limits and more, please visit %1$s.
el_GR: Εάν θέλετε να χρησιμοποιήσετε τους Χάρτες Google, πρέπει να καταχωρίσετε ένα προσωπικό κλειδί JavaScript των Χαρτών Google. Για τους όρους των υπηρεσιών, την τιμολόγηση, τα όρια χρήσης και άλλα, επισκεφτείτε το %1$s.

en: If you want to use HERE Maps, you have to register a personal HERE account. For a tutorial, terms of services, pricing, usage limits and more, please visit %1$s.
el_GR: Εάν θέλετε να χρησιμοποιήσετε τους Χάρτες HERE, πρέπει να δημιουργήσετε έναν προσωπικό λογαριασμό HERE. Για οδηγίες χρήσης, όρους υπηρεσιών, τιμές, όρια χρήσης και άλλα, επισκεφθείτε τη διεύθυνση %1$s.

en: If you want to use Lima Labs Maps, you have to register a personal Lima Labs account. For a tutorial, terms of services, pricing, usage limits and more, please visit %1$s.
el_GR: Εάν θέλετε να χρησιμοποιήσετε τους Χάρτες Lima Labs, πρέπει να αποκτήσετε προσωπικό λογαριασμό Lima Labs. Για οδηγίες, τους όρους παροχής υπηρεσιών, τις τιμές, τα όρια χρήσης και άλλα, επισκεφτείτε το %1$s.

en: If you want to use TomTom Maps, you have to register a personal TomTom account. For a tutorial, terms of services, pricing, usage limits and more, please visit %1$s.
el_GR: Αν θέλετε να χρησιμοποιήσετε τους Χάρτες TomTom, πρέπει να εγγραφείτε με προσωπικό λογαριασμό στην TomTom. Για έναν οδηγό, τους όρους παροχής υπηρεσιών, τις τιμές, τα όρια χρήσης και πολλά άλλα, επισκεφτείτε το %1$s.

en: If you would prefer to have no location bias, set the location to 0,0 and radius to 20000000 (20 thousand kilometers), to encompass the entire world.
el_GR: Εάν προτιμάτε να μην υπάρχει προεπιλογή τοποθεσίας, ορίστε την τοποθεσία στο 0,0 και την ακτίνα σε 20000000 (20 χιλιάδες χιλιόμετρα), για να περιλάβετε ολόκληρο τον κόσμο.

en: If your language is missing or not fully translated yet, you are invited to help on the web-based translation plattform:
el_GR: Εάν η γλώσσα σας λείπει ή δεν έχει ακόμη μεταφραστεί πλήρως, καλείστε να βοηθήσετε στην πλατφόρμα μετάφρασης που βασίζεται στον ιστό:

en: Igbo
el_GR: Ίγκμπο

en: Image format
el_GR: Μορφή εικόνας

en: Imperial
el_GR: Αγγλοσαξονικό

en: Imperial (metric)
el_GR: Αγγλοσαξονικό (Μετρικό)

en: Import markers
el_GR: Εισαγωγή δεικτών

en: Important: please click the update button next to the license key after purchasing a renewal to finish your order.
el_GR: Σημαντικό: κάντε κλικ στο κουμπί "ενημέρωση" δίπλα στο κλειδί άδειας μετά την αγορά μιας ανανέωσης για να ολοκληρώσετε την παραγγελία σας.

en: In case of any issues, you can always <a href="%1$s">reset the plugin settings</a>.
el_GR: Σε περίπτωση τυχόν προβλημάτων, μπορείτε πάντα να <a href="%1$s">επαναφέρετε τις ρυθμίσεις της προσθήκης</a>.

en: Inactive (API key required)
el_GR: Ανενεργό (απαιτείται κλειδί API)

en: Include specific maps
el_GR: Συμπερίληψη συγκεκριμένων χαρτών

en: Indicator line color
el_GR: Χρώμα γραμμής ένδειξης

en: Indicator line width
el_GR: Πλάτος γραμμής ένδειξης

en: Indonesian
el_GR: Ινδονησιακά

en: Inertia
el_GR: Αδράνεια

en: Inertia deceleration
el_GR: Επιβράδυνση αδράνειας

en: Inertia max speed
el_GR: Μέγιστη ταχύτητα αδράνειας

en: Initial view
el_GR: Αρχική προβολή

en: Insert map
el_GR: Εισαγωγή χάρτη

en: Installation finished - you can now start creating maps!
el_GR: Η εγκατάσταση ολοκληρώθηκε - μπορείτε τώρα να ξεκινήσετε τη δημιουργία χαρτών!

en: Integration
el_GR: Ενσωμάτωση

en: Interaction
el_GR: Αλληλεπίδραση

en: Interface language
el_GR: Γλώσσα διεπαφής

en: Invalid GeoJSON
el_GR: Άκυρο GeoJSON

en: Invalid JSON
el_GR: Άκυρο JSON

en: Invalid URL
el_GR: Άκυρη διεύθυνση URL

en: Invalid filename
el_GR: Άκυρο όνομα αρχείου

en: Invalid format
el_GR: Ακυρη μορφή

en: Invalid header row
el_GR: Άκυρη σειρά κεφαλίδας

en: Invalid license key. The license key must start with %1$s
el_GR: Άκυρο κλειδί άδειας χρήσης. Το κλειδί άδειας χρήσης πρέπει να ξεκινά με %1$s

en: Invalid map ID
el_GR: Άκυρο αναγνωριστικό χάρτη

en: Invalid marker ID
el_GR: Άκυρο αναγνωριστικό δείκτη

en: Invalid request
el_GR: Άκυρο αίτημα

en: Inverses Y-axis numbering for tiles
el_GR: Αντίστροφη αρίθμηση άξονα Υ για ψηφίδες

en: Irish
el_GR: Ιρλανδικά

en: Italian
el_GR: Ιταλικά

en: Italian (Italy)
el_GR: Ιταλικά (Ιταλία)

en: Japanese
el_GR: Ιαπωνικά

en: JavaScript callback
el_GR: Επανάκληση JavaScript

en: Jump to marker
el_GR: Μετάβαση στον δείκτη

en: Jump to marker and zoom
el_GR: Μετάβαση σε δείκτη και μεγέθυνση

en: K'iche'
el_GR:  Κιτσέ

en: KML button
el_GR: Πλήκτρο KML

en: KML export
el_GR: Εξαγωγή KML

en: Kannada
el_GR: Καννάντα

en: Kazakh
el_GR: Καζάκικα

en: Keep current zoom level
el_GR: Διατηρήστε το τρέχον επίπεδο μεγέθυνσης (ζουμ)

en: Keyboard navigation
el_GR: Πλοήγηση με πληκτρολόγιο

en: Keyboard pan delta
el_GR: Πληκτρολόγιο pan delta

en: Khmer
el_GR: Χμερ

en: Kinyarwanda
el_GR: Κινιαρβάντα

en: Kiswahili
el_GR: Σουαχίλι

en: Konkani
el_GR: Κονκανί

en: Korean
el_GR: Κορεάτικα

en: Kyrgyz
el_GR: Κιργιζικά

en: Language
el_GR: Γλώσσα

en: Last name
el_GR: Επώνυμο

en: Latest available version:
el_GR: Τελευταία διαθέσιμη έκδοση:

en: Latest blog posts from %1$s
el_GR: Τελευταίες αναρτήσεις στο blog από %1$s

en: Latitude
el_GR: Γεωγραφικό πλάτος

en: Latitude (south), Longitude (west), Latitude (north), Longitude (east)
el_GR: Γεωγραφικό πλάτος (νότια), γεωγραφικό μήκος (δυτικά), γεωγραφικό πλάτος (βόρεια), γεωγραφικό πλάτος (ανατολικά)

en: Latvian
el_GR: Λετονικά

en: Layers
el_GR: Επίπεδα

en: Layers control
el_GR: Έλεγχος Επιπέδων

en: Leave the API key empty if you want to authenticate using App ID and App Code.
el_GR: Αφήστε το κλειδί API κενό εάν θέλετε να πραγματοποιήσετε έλεγχο ταυτότητας χρησιμοποιώντας το αναγνωριστικό εφαρμογής και τον κωδικό εφαρμογής.

en: Left
el_GR: Αριστερά

en: Legacy authentication
el_GR: Κλασσικός έλεγχος ταυτότητας

en: Libraries, services and images
el_GR: Βιβλιοθήκες, υπηρεσίες και εικόνες

en: License
el_GR: Άδεια

en: License Key
el_GR: Κλειδί άδειας

en: License key missing
el_GR: Λείπει το κλειδί άδειας χρήσης

en: License registered to
el_GR: Η άδεια έχει καταχωρηθεί σε

en: License settings
el_GR: Ρυθμίσεις άδειας

en: Lima Labs API key
el_GR: Κλειδί API Lima Labs

en: Line cap
el_GR: Κάλυμμα γραμμής

en: Line color
el_GR: Χρώμα γραμμής

en: Line join
el_GR: Σύνδεση γραμμής

en: Line tension
el_GR: Τάση γραμμής

en: Line width
el_GR: Πλάτος γραμμής

en: Link target
el_GR: Στόχος του συνδέσμου

en: List
el_GR: Λίστα

en: List action
el_GR: Λίστα ενεργειών

en: List all maps
el_GR: Καταχώρηση όλων των χαρτών

en: List all markers
el_GR: Κατάλογος όλων των δεικτών

en: List settings
el_GR: Ρυθμίσεις λίστας

en: Lithuanian
el_GR: Λιθουανικά

en: Loading changelog, please wait ...
el_GR: Φόρτωση αρχείου καταγραφής αλλαγών, περιμένετε...

en: Locate button
el_GR: Πλήκτρο Εντοπισμού

en: Location
el_GR: Τοποθεσία

en: Location biasing
el_GR: Προσανατολισμός τοποθεσίας

en: Location finder
el_GR: Ανιχνευτής τοποθεσίας

en: LocationIQ Geocoding API key
el_GR:   Κλειδί API "LocationIQ Geocoding"

en: Locator
el_GR: Εντοπισμός

en: Locator fill color
el_GR: Χρώμα γεμίσματος εντοπισμού

en: Locator fill opacity
el_GR: Αδιαφάνεια γεμίσματος εντοπισμού

en: Locator radius
el_GR: Ακτίνα εντοπισμού

en: Locator stroke
el_GR: Γραμμή διαδρομής εντοπισμού

en: Locator stroke color
el_GR: Χρώμα γραμμής εντοπισμού

en: Locator stroke weight
el_GR: Πάχος γραμμής  εντοπισμού

en: Logic
el_GR: Λογική

en: Longitude
el_GR: Γεωγραφικό μήκος

en: Luxembourgish
el_GR: Λουξεμβουργιανά

en: Macedonian
el_GR: Βορειομακεδονικά

en: Malay
el_GR: Μαλαισιανά

en: Malay (Malaysia)
el_GR: Μαλαισιανά (Μαλαισία)

en: Malayalam
el_GR: Μαλαγιάλαμ

en: Maltese
el_GR: Μαλτέζικα

en: Manage GPX tracks
el_GR: Διαχείριση διαδρομών GPX

en: Manage icons
el_GR: Διαχείριση εικονιδίων

en: Maori
el_GR: Μαορί

en: Map
el_GR: Χάρτης

en: Map ID missing
el_GR: Λείπει το αναγνωριστικό (ID) χάρτη

en: Map Icons Collection
el_GR: Συλλογή Εικονιδίων Χάρτη

en: Map could not be displayed because of an invalid license. More information can be found on the <a href="%1$s">license page</a>.
el_GR: Δεν ήταν δυνατή η εμφάνιση του χάρτη λόγω άκυρης άδειας. Περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να βρείτε στη <a href="%1$s">σελίδα άδειας</a>.

en: Map created with <a href="%1$s" title="%2$s">Maps Marker Pro</a> could not be displayed because of an invalid license. Please contact the site owner for more details.
el_GR: Ο χάρτης που δημιουργήθηκε με το <a href="%1$s" title="%2$s">Maps Marker Pro</a> δεν ήταν δυνατό να εμφανιστεί λόγω άκυρης άδειας. Επικοινωνήστε με τον ιδιοκτήτη του ιστότοπου για περισσότερες λεπτομέρειες.

en: Map dimensions
el_GR: Διαστάσεις χάρτη

en: Map lazy loading
el_GR: Αργοπορημένη (lazy) φόρτωση Χάρτη

en: Map missing
el_GR: Λείπει ο χάρτης

en: Map not found
el_GR: Ο χάρτης δεν βρέθηκε

en: Map saved successfully
el_GR: Ο χάρτης αποθηκεύτηκε με επιτυχία

en: Map settings for new maps
el_GR: Ρυθμίσεις χάρτη για νέους χάρτες

en: Map style
el_GR:  Στυλ Χάρτη

en: Map tiles by
el_GR: Ψηφίδες (tiles) χάρτη από

en: Map type
el_GR: Τύπος χάρτη

en: MapQuest Geocoding API allows up to %1$s transactions/month and a maximum of %2$s requests/second with a free API key. Higher quotas are available on demand - %3$s.
el_GR: Το MapQuest Geocoding API επιτρέπει έως και %1$s συναλλαγές/μήνα και έως και %2$s αιτήματα/δευτερόλεπτο με ένα δωρεάν κλειδί API. Διατίθενται υψηλότερες ποσοστώσεις κατ' απαίτηση - %3$s.

en: MapQuest Geocoding API key
el_GR: Κλειδί API Geocoding MapQuest

en: Maps
el_GR: Χάρτες

en: Maps Marker Pro - #1 mapping plugin for WordPress
el_GR: Maps Marker Pro - #1 προόσθετο χαρτογράφησης για WordPress

en: Maps Marker Pro - plugin update available!
el_GR: Maps Marker Pro - διαθέσιμη ενημέρωση προσθέτου!

en: Maps Marker Pro 3.1.1 data migration
el_GR: Μεταφορά δεδομένων του Maps Marker Pro 3.1.1

en: Maps Marker Pro 4.0 was completely rewritten from scratch and received a new database structure. As a result, existing data needs to be migrated. To make this as risk-free as possible, the plugin folder was renamed (which means it is considered a different plugin by WordPress) and a new database was created. This allows you to easily go back to the old plugin, should you encounter any issues, by simply deactivating this version and reactivating Maps Marker 3.1.1.
el_GR: Το Maps Marker Pro 4.0 ξαναγράφηκε εντελώς από την αρχή και έλαβε μια νέα δομή βάσης δεδομένων. Ως αποτέλεσμα, τα υπάρχοντα δεδομένα πρέπει να μετεγκατασταθούν. Για να γίνει αυτό όσο το δυνατόν πιο ακίνδυνο, ο φάκελος του προσθέτου μετονομάστηκε (που σημαίνει ότι θεωρείται διαφορετικό πρόσθετο από το WordPress) και δημιουργήθηκε μια νέα βάση δεδομένων. Αυτό σας επιτρέπει να επιστρέψετε εύκολα στο παλιό πρόσθετο, σε περίπτωση που αντιμετωπίσετε προβλήματα, απλά απενεργοποιώντας αυτήν την έκδοση και ενεργοποιώντας ξανά το Maps Marker 3.1.1.

en: Maps Marker Pro has been successfully updated from version %1s to %2s!
el_GR: Το Maps Marker Pro ενημερώθηκε με επιτυχία από την έκδοση %1s σε %2s!

en: Maps Marker Pro includes a <a href="%1$s" target="_blank">geo sitemap</a>. To learn how to manually register this sitemap, please visit <a href="%2$s" target="_blank">this tutorial</a>. Alternatively, you can use one of the supported plugins to automate the process.
el_GR: Το Maps Marker Pro περιλαμβάνει έναν <a href="%1$s" target="_blank">γεωγραφικό χάρτη ιστότοπου</a>. Για να μάθετε πώς να καταχωρείτε χειροκίνητα αυτόν τον χάρτη ιστότοπου, επισκεφτείτε <a href="%2$s" target="_blank">αυτόν τον οδηγό</a>. Εναλλακτικά, μπορείτε να χρησιμοποιήσετε ένα από τα υποστηριζόμενα πρόσθετα για να αυτοματοποιήσετε τη διαδικασία.

en: Maps and markers
el_GR: Χάρτες και δείκτες

en: Maps deleted successfully
el_GR: Οι χάρτες διαγράφτηκαν με επιτυχία

en: Maps per page
el_GR: Χάρτες ανά σελίδα

en: MapsMarker affiliate program - sign up now and receive commissions up to 50%!
el_GR: Πρόγραμμα συνεργατών MapsMarker - εγγραφείτε τώρα και λάβετε προμήθειες έως και 50%!

en: MapsMarker reseller program - re-sell with a 20% discount!
el_GR: Πρόγραμμα μεταπωλητών MapsMarker - μεταπώληση με έκπτωση 20%!

en: MapsMarker.com backlinks
el_GR: Σύνδεσμοι επιστροφής (backlinks) στο MapsMarker.com

en: Marathi
el_GR: Μαράτι

en: Marker ID
el_GR: Αναγνωριστικό δείκτη

en: Marker icon
el_GR: Εικονίδιο Δείκτη

en: Marker list
el_GR: Λίστα δεικτών

en: Marker mode
el_GR: Λειτουργία δείκτη

en: Marker name
el_GR: Όνομα δείκτη

en: Marker saved successfully
el_GR: Ο δείκτης αποθηκεύτηκε με επιτυχία

en: Marker settings for new markers
el_GR: Ρυθμίσεις δείκτη για νέους δείκτες

en: Marker shadow
el_GR: Σκίαση δείκτη

en: Marker will only appear on maps within the set time span
el_GR: Ο δείκτης θα εμφανίζεται στους χάρτες μόνο εντός του καθορισμένου χρονικού διαστήματος

en: Marker with ID %1$s not found
el_GR: Ο δείκτης με αναγνωριστικό %1$s δεν βρέθηκε

en: Marker with ID %1$s updated
el_GR: Ο δείκτης με αναγνωριστικό %1$s ενημερώθηκε

en: Markers
el_GR: Δείκτες

en: Markers deleted successfully
el_GR: Οι δείκτες διαγράφτηκαν με επιτυχία

en: Markers from map %1$s successfully moved to map %2$s
el_GR: Οι δείκτες του χάρτη %1$s μετακινήθηκαν με επιτυχία στο χάρτη %2$s

en: Markers per page
el_GR: Δείκτες ανά σελίδα

en: Markers successfully assigned to map %1$s
el_GR: Επιτυχής αντιστοίχιση των δεικτών στο χάρτη %1$s

en: Markers successfully removed from map %1$s
el_GR: Οι δείκτες καταργήθηκαν με επιτυχία από τον χάρτη %1$s

en: Max bounds
el_GR: Μέγιστα όρια

en: Max cluster radius
el_GR: Μέγιστη ακτίνα συμπλέγματος

en: Max height
el_GR: Μέγιστο ύψος

en: Max interval
el_GR: Μέγιστο διάστημα

en: Max width
el_GR: Μέγιστο πλάτος

en: Max zoom
el_GR: Μέγιστη μεγέθυνση (ζουμ)

en: Maximum upload size exceeded
el_GR: Υπέρβαση του μέγιστου μεγέθους μεταφόρτωσης

en: Maximum zoom level for which the server has tiles available
el_GR: Μέγιστο επίπεδο ζουμ για το οποίο ο διακομιστής έχει διαθέσιμες ψηφίδες

en: Measure button
el_GR: Πλήκτρο μέτρησης

en: Metadata
el_GR: Μεταδεδομένα

en: Metric
el_GR: Μετρικό

en: Metric (imperial)
el_GR: Μετρικό (Αγγλοσαξονικό)

en: Metric units
el_GR: Μονάδες μέτρησης

en: Min width
el_GR: Ελάχιστο πλάτος

en: Min zoom
el_GR: Ελάχιστη μεγέθυνση(ζουμ)

en: Minimap
el_GR: Μικρο-χάρτης (minimap)

en: Minimum amount of characters that need to be typed before a request to the geocoding provider is sent.
el_GR: Ελάχιστος αριθμός χαρακτήρων που πρέπει να πληκτρολογηθούν πριν αποσταλεί ένα αίτημα στον πάροχο γεωκωδικοποίησης.

en: Minimum zoom level for which the server has tiles available
el_GR: Ελάχιστο επίπεδο ζουμ για το οποίο ο διακομιστής έχει διαθέσιμες ψηφίδες

en: Misc
el_GR: Διάφορα

en: Missing (markers with missing assignment info will be assigned to the selected maps)
el_GR: Λείπει (οι δείκτες με τις πληροφορίες ανάθεσης που λείπουν θα αντιστοιχιστούν στους επιλεγμένους χάρτες)

en: Missing (markers with missing coordinates will be geocoded)
el_GR: Λείπει (οι δείκτες με ελλείπουσες συντεταγμένες θα γεωκωδικοποιηθούν)

en: Missing address for geocoding
el_GR: Έλλειψη διεύθυνσης για γεωκωδικοποίηση

en: Missing marker ID
el_GR: Λείπει το αναγνωριστικό δείκτη

en: Missing or incomplete coordinates
el_GR: Απούσες ή ελλιπείς συντεταγμένες

en: Miter
el_GR: Γωνία σύνδεσης τμημάτων διαδρομής (Miter)

en: Miter-Clip
el_GR: Συνδετήρας περικοπής (Miter-Clip)

en: Mongolian (Cyrillic)
el_GR: Μογγολικά (Κυριλλικά)

en: Monthly
el_GR: Μηνιαία

en: Move markers
el_GR: Μετακίνηση δεικτών

en: Move markers to a map
el_GR: Μετακινήστε τους δείκτες σε έναν χάρτη

en: Move objects to map copies
el_GR: Μετακίνηση αντικειμένων σε αντίγραφα χάρτη

en: Moving
el_GR: Μετακίνηση

en: Moving time
el_GR: Χρόνος μετακίνησης

en: Multisite-only: also update settings on all subsites
el_GR: Μόνο για πολλούς ιστότοπους: επίσης ενημερώστε τις ρυθμίσεις σε όλους τους δευτερεύοντες ιστότοπους

en: Name
el_GR: Όνομα

en: Name of the layer
el_GR: Όνομα του επιπέδου

en: Needed for creating pretty links to fullscreen maps or API endpoints.
el_GR: Απαιτείται για τη δημιουργία pretty links (όμορφων συνδέσμων) σε χάρτες πλήρους οθόνης ή τελικά σημεία API.

en: Nepali (Nepal)
el_GR: Νεπαλέζικα (Νεπάλ)

en: Never
el_GR: Ποτέ

en: New icons will be uploaded to the following directory
el_GR: Τα νέα εικονίδια θα μεταφορτωθούν στον παρακάτω κατάλογο

en: New marker added
el_GR: Προστέθηκε νέος δείκτης

en: New shape settings
el_GR: Ρυθμίσεις νέου σχήματος

en: New shortcode
el_GR: Νέος shortcode (σύντομος κωδικός)

en: New tab
el_GR: Νέα καρτέλα

en: News via RSS
el_GR: Ειδήσεις μέσω RSS

en: News via email
el_GR: Ειδήσεις μέσω email

en: No elevation data available
el_GR: Δεν υπάρχουν διαθέσιμα υψομετρικά δεδομένα

en: No geographical data found
el_GR: Δεν βρέθηκαν γεωγραφικά δεδομένα

en: No issues have been found.
el_GR: Δεν έχουν βρεθεί προβλήματα.

en: No limit
el_GR: Χωρίς όριο

en: No maps selected
el_GR: Δεν έγινε επιλογή χαρτών

en: No marker map shortcodes found - please click on "Start migration" to continue.
el_GR: Δεν βρέθηκαν shortcodes (σύντομοι κωδικοί) χάρτη - δείκτη. Κάντε κλικ στο "Έναρξη μετανάστευσης" για να συνεχίσετε.

en: No markers found
el_GR: Δεν βρέθηκαν δείκτες

en: No markers selected
el_GR: Δεν έχουν επιλεγεί δείκτες

en: No preview
el_GR: Χωρίς προεπισκόπηση

en: No preview - save and reload to see changes
el_GR: Χωρίς προεπισκόπηση - αποθηκεύστε και φορτώστε ξανά για να δείτε τις αλλαγές

en: No results
el_GR: Χωρίς αποτέλεσμα

en: No supported multilingual plugin found
el_GR: Δεν βρέθηκε υποστηριζόμενο πρόσθετο πολυγλωσσίας

en: No supported multilingual plugin installed.
el_GR: Δεν έχει εγκατασταθεί υποστηριζόμενο πρόσθετο πολυγλωσσίας.

en: No wrap
el_GR: Χωρίς περιτύλιγμα

en: None
el_GR: Κανένα

en: None (geocoding disabled)
el_GR: Κανένα (η γεωκωδικοποίηση είναι απενεργοποιημένη)

en: Nonzero
el_GR: Τιμή Nonzero (καθορίζει αν ένα σημείο βρίσκεται εντός ή εκτός της διαδρομής)

en: Norwegian
el_GR: Νορβηγικά

en: Norwegian (Bokmål)
el_GR: Νορβηγικά (Bokmål)

en: Norwegian (Nynorsk)
el_GR: Νορβηγικά (Nynorsk)

en: Not assigned to any map
el_GR: Δεν έχει αντιστοιχιστεί σε οποιοδήποτε χάρτη

en: Not used in any content
el_GR: Δεν χρησιμοποιείται σε κάποια περιεχόμενα

en: Note: markers are only unassigned, but not deleted.
el_GR: Σημείωση: οι δείκτες  δεν εκχωρούνται, χωρίς όμως να  διαγράφονται.

en: Number of markers to show:
el_GR: Αριθμός δεικτών προς εμφάνιση:

en: OK
el_GR: OK (εντάξει)

en: Odia
el_GR: Ορία

en: Off
el_GR: Ανενεργό

en: Off (markers with missing coordinates will be skipped)
el_GR: Απενεργοποίηση (οι δείκτες με τις συντεταγμένες που λείπουν θα παραβλεφθούν)

en: Off (no changes to marker assignments)
el_GR: Απενεργοποίηση (καμία αλλαγή στις εκχωρήσεις δεικτών)

en: On
el_GR: Ενεργό

en: On (all markers will be geocoded)
el_GR: Ενεργό (όλοι οι δείκτες θα είναι γεωκωδικοποιημένοι)

en: On (imported markers will be assigned or unassigned)
el_GR: Ενεργοποίηση (οι εισαγόμενοι δείκτες θα εκχωρηθούν ή θα καταργηθούν)

en: On demand
el_GR: Κατόπιν αιτήματος

en: Once
el_GR: Μια φορά

en: Once the error is resolved, please click the update button. If you need further assistance, you can <a href="%1$s" target="_blank">open a support ticket</a>.
el_GR: Μόλις επιλυθεί το σφάλμα, κάντε κλικ στο κουμπί ενημέρωσης. Εάν χρειάζεστε περαιτέρω βοήθεια, μπορείτε να <a href="%1$s" target="_blank">υποβάλλετε ένα αίτημα υποστήριξης</a>.

en: One result
el_GR: Ένα αποτέλεσμα

en: Only active settings will be applied to the selected maps. To activate a setting, tick the checkbox on the left.
el_GR: Μόνο οι ενεργές ρυθμίσεις θα εφαρμοστούν στους επιλεγμένους χάρτες. Για να ενεργοποιήσετε μια ρύθμιση, επιλέξτε το πλαίσιο ελέγχου στα αριστερά.

en: Only change the values below if you are not using marker or shadow icons from the %1$s!
el_GR: Αλλάξτε τις παρακάτω τιμές μόνο εάν δεν χρησιμοποιείτε εικονίδια δεικτών ή σκιών από το %1$s!

en: Only markers from these maps
el_GR: Μόνο δείκτες από αυτούς τους χάρτες

en: Only set this option to the URL of your WordPress folder if you are experiencing issues or recommended so by support!
el_GR: Ρυθμίστε αυτήν την επιλογή στη διεύθυνση URL του φακέλου WordPress σας μόνο εάν αντιμετωπίζετε προβλήματα ή εάν το προτείνει η υποστήριξη!

en: Opacity
el_GR: Αδιαφάνεια

en: Opacity of the layer
el_GR: Αδιαφάνεια του επιπέδου

en: Open Media Library
el_GR: Άνοιγμα βιβλιοθήκης πολυμέσων

en: Open link
el_GR: Άνοιγμα συνδέσμου

en: Open on hover
el_GR: Άνοιγμα κατά την αιώρηση

en: Open popup
el_GR: Άνοιγμα αναδυόμενου παραθύρου

en: Open popup and zoom
el_GR: Άνοιγμα αναδυόμενου παραθύρου και μεγέθυνσης

en: Open standalone map in fullscreen mode
el_GR: Ανοίξτε τον αυτόνομο χάρτη σε λειτουργία πλήρους οθόνης

en: Option A: activate an unexpiring license key
el_GR: Επιλογή Α: ενεργοποίηση κλειδιού άδειας χρήσης που δεν λήγει

en: Option B: get a personalized trial license key
el_GR: Επιλογή Β: λάβετε ένα εξατομικευμένο κλειδί άδειας δοκιμής

en: Option C: get an anonymous trial license key
el_GR: Επιλογή Γ: λάβετε ένα ανώνυμο κλειδί άδειας δοκιμής

en: Option to hide backlinks to Mapsmarker.com on maps and screen overlays in KML files.
el_GR: Επιλογή απόκρυψης συνδέσμων επιστροφής (backlinks) στο Mapsmarker.com σε χάρτες και επικαλύψεις οθόνης σε αρχεία KML.

en: Optional component filters, separated by a pipe (|). Each component filter consists of a component:value pair and will fully restrict the results from the geocoder. For more information, please visit %1$s.
el_GR: Προαιρετικά φίλτρα στοιχείων, διαχωρισμένα με σωλήνα (|). Κάθε φίλτρο αποτελείται από ένα ζεύγος (στοιχείου: τιμής) και θα περιορίσει πλήρως τα αποτελέσματα από τον γεωκωδικοποιητή. Για περισσότερες πληροφορίες, επισκεφτείτε το %1$s.

en: Optional region code, specified as a ccTLD (country code top-level domain). This parameter will only influence, not fully restrict, results from the geocoder. For a list of ccTLDs, please visit %1$s.
el_GR: Προαιρετικός κωδικός περιοχής, που καθορίζεται ως ccTLD (κωδικός χώρας τομέα ανώτατου επιπέδου). Αυτή η παράμετρος επηρεάζει, χωρίς όμως να περιορίζει πλήρως, τα αποτελέσματα του γεωκωδικοποιητή. Για έναν κατάλογο ccTLD, επισκεφθείτε τη διεύθυνση %1$s.

en: Or
el_GR: Ή

en: Order by
el_GR: Ταξινόμηση κατά

en: Overlay
el_GR: Overlay (Επικάλυψη)

en: Overlays
el_GR: Επικαλύψεις

en: Overview map
el_GR: Επισκόπηση χάρτη

en: PHP version
el_GR: Έκδοση PHP

en: Pace
el_GR: Βήμα

en: Page
el_GR: Σελίδα

en: Pagination
el_GR: Σελιδοποίηση

en: Panel
el_GR: Πάνελ

en: Pedestrian
el_GR: Πεζός

en: Permalinks
el_GR: Μόνιμοι σύνδεσμοι

en: Permalinks base URL
el_GR: Βασική διεύθυνση URL μόνιμων συνδέσμων

en: Permalinks for the Maps Marker Pro API endpoints are not working correctly, which means API links (e.g. fullscreen) will not work. To fix this, please navigate to the <a href="%1$s">WordPress integration settings</a> and add the URL to your WordPress folder to the option "Permalinks base URL".
el_GR: Οι μόνιμοι σύνδεσμοι για τα τελικά σημεία του Maps Marker Pro API δεν λειτουργούν σωστά, πράγμα που σημαίνει ότι οι σύνδεσμοι API (π.χ. σε πλήρη οθόνη) δεν θα λειτουργούν. Για να το διορθώσετε, μεταβείτε στις <a href="%1$s">ρυθμίσεις ενσωμάτωσης του WordPress</a> και προσθέστε τη διεύθυνση URL στον φάκελο του WordPress στην επιλογή "Βασική διεύθυνση URL μόνιμων συνδέσμων".

en: Permalinks slug
el_GR: Σύντομος τίτλος (slug) μόνιμων συνδέσμων

en: Permanent
el_GR: Μόνιμο

en: Persian
el_GR: Περσικά

en: Please be aware that restoring settings from a version other than %1$s will result in settings that have been added, changed or removed in this version to revert to their default values.
el_GR: Λάβετε υπόψη ότι η επαναφορά των ρυθμίσεων από μια έκδοση διαφορετική από την %1$s θα έχει ως αποτέλεσμα οι ρυθμίσεις που έχουν προστεθεί, αλλάξει ή αφαιρεθεί σε αυτή την έκδοση να επανέλθουν στις προεπιλεγμένες τιμές τους.

en: Please click here to finish the installation of Maps Marker Pro.
el_GR: Κάντε κλικ εδώ για να ολοκληρώσετε την εγκατάσταση του Maps Marker Pro.

en: Please click here to renew your access to updates and support
el_GR: Κάντε κλικ εδώ για να ανανεώσετε την πρόσβασή σας σε ενημερώσεις και υποστήριξη

en: Please do not delete Maps Marker Pro 3.1.1 until you have verified that all data has been migrated correctly. We also recommend to make a backup of the %1$s and %2$s database tables, to be able to run the migration again at a later point, should it become necessary.
el_GR: Μην διαγράψετε το Maps Marker Pro 3.1.1 έως ότου επαληθεύσετε ότι όλα τα δεδομένα έχουν μετεγκατασταθεί σωστά. Συνιστούμε επίσης να δημιουργήσετε ένα αντίγραφο ασφαλείας των πινάκων βάσεων δεδομένων %1$s και %2$s, για να μπορέσετε να εκτελέσετε ξανά τη μετεγκατάσταση αργότερα, εάν καταστεί απαραίτητο.

en: Please enter a comma-separted list of IDs (e.g. 1,2,3).
el_GR: Εισαγάγετε μια λίστα IDs (αναγνωριστικών) διαχωρισμένων με κόμματα (π.χ. 1,2,3).

en: Please enter a license key to continue.
el_GR: Εισαγάγετε το κλειδί ενεργοποίησης για να συνεχίσετε.

en: Please enter a valid email address (or get an anonymous trial license key)
el_GR: Εισαγάγετε μια έγκυρη διεύθυνση email (ή λάβετε ένα ανώνυμο κλειδί άδειας δοκιμής)

en: Please enter your first name
el_GR: Παρακαλούμε να καταχωρήσετε το όνομά σας

en: Please enter your last name
el_GR: Παρακαλούμε να καταχωρήσετε το επώνυμό σας

en: Please go to the health page for more information.
el_GR: Παρακαλούμε να μεταβείτε στη σελίδα υγείας για περισσότερες πληροφορίες.

en: Please go to the license page for more information.
el_GR: Παρακαλούμε μεταβείτε στη σελίδα της άδειας χρήσης για περισσότερες πληροφορίες.

en: Please note that a license is bound to the domain it was activated on. If you want to use your license on another domain, please follow <a href="%1$s" target="_blank">this tutorial</a>.
el_GR: Λάβετε υπόψη ότι μια άδεια χρήσης είναι δεσμευμένη στον τομέα (domain) στον οποίο ενεργοποιήθηκε. Εάν θέλετε να χρησιμοποιήσετε την άδειά σας σε άλλο τομέα, ακολουθήστε <a href="%1$s" target="_blank">αυτόν τον οδηγό</a>.

en: Please note that any caches you are using must be cleared, or maps might stop working.
el_GR: Λάβετε υπόψη ότι η cache που χρησιμοποιείτε πρέπει να εκκαθαριστe;i, διαφορετικά οι χάρτες μπορεί να σταματήσουν να λειτουργούν.

en: Please note that in contrast to a personalized trial license, you will not be able to <a href="%1s" target="_blank">open support tickets</a> or get a reminder when your trial license has expired.
el_GR: Λάβετε υπόψη ότι σε αντίθεση με μια εξατομικευμένη δοκιμαστική άδεια, δεν θα μπορείτε να <a href="%1s" target="_blank">στείλετε αιτήματα υποστήριξης</a> ή να λάβετε υπενθύμιση όταν λήξει η δοκιμαστική σας άδεια.

en: Please note that only files with UTF-8 encoding are currently supported.
el_GR: Λάβετε υπόψη ότι προς το παρόν υποστηρίζονται μόνο αρχεία με κωδικοποίηση UTF-8.

en: Please note that the selected basemaps and overlays will completely replace the current settings on the respective maps.
el_GR: Λάβετε υπόψη ότι οι επιλεγμένοι βασικοί χάρτες και οι επικαλύψεις θα αντικαταστήσουν πλήρως τις τρέχουσες ρυθμίσεις στους αντίστοιχους χάρτες.

en: Please renew your access to updates and support to keep your plugin up-to-date and safe.
el_GR: Ανανεώστε την πρόσβασή σας σε ενημερώσεις και υποστήριξη για να διατηρήσετε το πρόσθετο ενημερωμένο και ασφαλές.

en: Please select the map you want to display
el_GR: Επιλέξτε τον χάρτη που θέλετε να εμφανίσετε

en: Please select the map you would like to add.
el_GR: Επιλέξτε τον χάρτη που θέλετε να προσθέσετε.

en: Please select your preferred directions provider. This setting will be used for the directions link that gets attached to the popup text on each marker if enabled.
el_GR: Επιλέξτε τον πάροχο οδηγιών που προτιμάτε. Αυτή η ρύθμιση θα χρησιμοποιηθεί για τον σύνδεσμο οδηγιών που επισυνάπτεται στο αναδυόμενο κείμενο σε κάθε δείκτη, εάν είναι ενεργοποιημένος.

en: Plugin settings
el_GR: Ρυθμίσεις προσθέτου

en: Plugin version
el_GR: Έκδοση πρόσθετου

en: Polish
el_GR: Πολωνικά

en: Polygon
el_GR: Πολύγωνο

en: Polyline
el_GR: Πολύγραμμο

en: Popup
el_GR: Αναδυόμενο παράθυρο

en: Popup anchor
el_GR: Άγκιστρο  αναδυόμενου παραθύρου

en: Popup lazy loading
el_GR: Αργοπορημένη (lazy) φόρτωση αναδυόμενου παράθυρου

en: Portuguese
el_GR: Πορτογαλικά

en: Portuguese (Brazil)
el_GR: Πορτογαλικά (Βραζιλία)

en: Portuguese (Portugal)
el_GR: Πορτογαλικά (Πορτογαλία)

en: Position
el_GR: Θέση

en: Positon
el_GR: Θέση

en: Powered by
el_GR: Με την υποστήριξη του

en: Preferred route profile
el_GR: Προτιμώμενο προφίλ διαδρομής

en: Press CTRL-key and click to <b>add point</b>
el_GR: Πατήστε το πλήκτρο CTRL και κάντε κλικ για να <b>προσθέσετε σημείο</b>

en: Press CTRL-key and click to <b>resume line</b>
el_GR: Πατήστε το πλήκτρο CTRL και κάντε κλικ για να <b>συνεχίσετε τη γραμμή</b>

en: Press SHIFT-key and click to <b>delete point</b>
el_GR: Πατήστε το πλήκτρο SHIFT και κάντε κλικ για να <b>διαγράψετε το σημείο</b>.

en: Prevents the layer from getting wrapped around the antimeridian
el_GR: Αποτρέπει το επίπεδο (layer) να τυλιχτεί  γύρω από τον αντιμεσημβρινό

en: Preview
el_GR: Προεπισκόπηση

en: Priority for maps
el_GR: Προτεραιότητα για χάρτες

en: Provider
el_GR: Πάροχος

en: Public transport (works only in some areas)
el_GR: Μέσα μαζικής μεταφοράς (λειτουργεί μόνο σε ορισμένες περιοχές)

en: Publish
el_GR: Δημοσίευση

en: Punjabi
el_GR: Παντζάμπι

en: Punjabi (Arabic)
el_GR: Παντζάμπι (Αραβικά)

en: Punjabi (Gurmukhi)
el_GR: Παντζάμπι (Γκουρμούχι)

en: Quechua (Peru)
el_GR: Κέτσουα

en: Radius
el_GR: Ακτίνα

en: Raster tiles
el_GR: Διαίρεση ψηφιακών εικόνων σε ψηφίδες (Raster tiles)

en: Rate limit savings and performance
el_GR: Εξοικονόμηση ορίου τιμών και απόδοση

en: Recent markers
el_GR: Πρόσφατοι δείκτες

en: Recommended
el_GR: Συνιστώμενη

en: Rectangle
el_GR: Ορθογώνιο παραλληλόγραμμο

en: Redirect to external GPX files
el_GR: Ανακατεύθυνση σε εξωτερικά αρχεία GPX

en: Redirects to external GPX files rather than processing them like internal GPX files when clicking on the download button. Enabling this will save server traffic, but can cause external GPX files to be opened in the browser instead of being downloaded.
el_GR: Ανακατευθύνει σε εξωτερικά αρχεία GPX αντί να τα επεξεργάζεται όπως τα εσωτερικά αρχεία GPX όταν κάνετε κλικ στο κουμπί λήψης. Η ενεργοποίηση αυτής της λειτουργίας θα μειώσει την  κίνηση στο διακομιστή, αλλά μπορεί να προκαλέσει το άνοιγμα εξωτερικών αρχείων GPX στο πρόγραμμα περιήγησης αντί για λήψη.

en: Region
el_GR: Περιοχή

en: Register strings
el_GR: Καταχώρηση συμβολοσειρών (strings)

en: Register strings for translation
el_GR: Καταχώρηση συμβολοσειρών (strings) προς μετάφραση

en: Remove all markers from a map
el_GR: Αφαιρέστε όλους τους δείκτες από έναν χάρτη

en: Remove markers
el_GR: Αφαίρεση δεικτών

en: Renew your access to updates and support
el_GR: Ανανεώστε την πρόσβασή σας σε ενημερώσεις και υποστήριξη

en: Replace
el_GR: Αντικατάσταση

en: Replace marker icons
el_GR: Αντικατάσταση εικονιδίων δείκτη

en: Replacement icon
el_GR: Εικονίδιο αντικατάστασης

en: Request parameter keys will be uppercase
el_GR:  Τα κλειδιά παραμέτρων του αιτήματος θα είναι κεφαλαία

en: Resellers
el_GR: Μεταπωλητές

en: Reset
el_GR: Επαναφορά

en: Reset IDs (new maps will start with ID 1)
el_GR: Επαναφορά αναγνωριστικών (οι νέοι χάρτες θα ξεκινούν με το ID 1)

en: Reset IDs (new markers will start with ID 1)
el_GR: Επαναφορά αναγνωριστικών (οι νέοι δείκτες θα ξεκινούν με το ID 1)

en: Reset button
el_GR: Πλήκτρο Επαναφοράς

en: Reset database
el_GR: Επαναφορά βάσης δεδομένων

en: Reset map view
el_GR: Επαναφορά προβολής χάρτη

en: Reset settings
el_GR: Επαναφορά ρυθμίσεων

en: Responsive map
el_GR: Ανταποκρινόμενος (Responsive) χάρτης

en: Restore backup
el_GR: Επαναφορά αντιγράφου ασφαλείας

en: Restore completed successfully
el_GR: Η επαναφορά ολοκληρώθηκε με επιτυχία

en: Restrict to current view
el_GR: Περιορισμός στην τρέχουσα προβολή

en: Return images with transparency
el_GR: Επιστροφή εικόνων με διαφάνεια

en: Reverse X-axis
el_GR: Αντιστροφή του άξονα X

en: Reverse Y-axis
el_GR: Αντιστροφή του άξονα Y

en: Right
el_GR: Δεξιά

en: Role
el_GR: Ρόλος

en: Romanian
el_GR: Ρουμάνικα

en: Romanian (Romania)
el_GR: Ρουμάνικα (Ρουμανία)

en: Round
el_GR: Προσθήκη στρογγυλού καλύμματος σε κάθε άκρο της γραμμής

en: Route type
el_GR: Τύπος διαδρομής

en: Russian
el_GR: Ρώσικα

en: Same tab
el_GR: Ίδια καρτέλα

en: Satellite
el_GR: Δορυφόρος

en: Save
el_GR: Αποθήκευση

en: Save current values as defaults for new maps
el_GR: Αποθηκεύστε τις τρέχουσες τιμές ως προεπιλογές για νέους χάρτες

en: Save current values as defaults for new markers
el_GR: Αποθήκευση των  τρέχουσων τιμών ως προεπιλογές για νέους δείκτες

en: Scale
el_GR: Κλίμακα

en: Scottish Gaelic
el_GR: Σκωτσέζικα Γκαελικά

en: Scroll wheel zoom
el_GR: Μεγέθυνση (Ζουμ) με κύλιση τροχού του ποντικιού

en: Search
el_GR: Αναζήτηση

en: Search and sort
el_GR: Αναζήτηση και ταξινόμηση

en: Search maps
el_GR: Αναζήτηση χαρτών

en: Search markers
el_GR: Εύρεση δεικτών

en: Security check failed
el_GR: Ο έλεγχος ασφαλείας απέτυχε

en: Select all
el_GR: Επιλογή όλων

en: Select icons
el_GR: Επιλέξτε εικονίδια

en: Select or Upload GPX file
el_GR: Επιλέξτε ή Μεταφορτώστε το αρχείο GPX

en: Select the map you want to display
el_GR: Επιλέξτε τον χάρτη που θέλετε να εμφανίσετε

en: Serbian
el_GR: Σέρβικα

en: Serbian (Cyrillic, Bosnia and Herzegovina)
el_GR: Σέρβικα (Κυριλλικά, Βοσνία-Ερζεγοβίνη)

en: Serbian (Cyrillic, Serbia)
el_GR: Σέρβικα (Κυριλλικά, Σερβία)

en: Serbian (Latin, Serbia)
el_GR: Σέρβικα (Λατινικά, Σερβία)

en: Sesotho sa Leboa
el_GR: Σεσόθο (Βόρεια)

en: Set to enabled if you want to easily upgrade to beta releases.
el_GR: Ρυθμίστε σε ενεργό εάν θέλετε να κάνετε εύκολη αναβάθμιση σε εκδόσεις beta.

en: Set view
el_GR: Ρύθμιση προβολής

en: Setswana
el_GR: Σετσουάνα

en: Settings
el_GR: Ρυθμίσεις

en: Settings missing
el_GR: Λείπουν οι ρυθμίσεις

en: Settings reset successfully
el_GR: Οι ρυθμίσεις επαναφέρθηκαν με επιτυχία

en: Settings saved successfully
el_GR: Οι ρυθμίσεις αποθηκεύτηκαν με επιτυχία

en: Settings updated successfully
el_GR: Επιτυχής ενημέρωση των ρυθμίσεων

en: Shadow anchor
el_GR: Άγκιστρο σκίασης

en: Shadow size
el_GR: Μέγεθος σκίασης

en: Shapes added via filters are hidden while this tab is active
el_GR: Τα σχήματα που προστίθενται μέσω φίλτρων αποκρύπτονται όσο είναι ενεργή αυτή η καρτέλα

en: Share
el_GR: Κοινή χρήση

en: Share URL
el_GR: Κοινή χρήση διεύθυνσης URL

en: Share button
el_GR: Πλήκτρο κοινής χρήσης

en: Share text
el_GR: Κείμενο κοινής χρήσης

en: Share window
el_GR: Παράθυρο κοινής χρήσης

en: Shortcode
el_GR: Σύντομος κώδικας (Shortcode)

en: Shortcode to add maps - Example: [mapsmarker map="1"]
el_GR: Σύντομος κώδικας (Shortcode) για την προσθήκη χαρτών - Παράδειγμα: [mapsmarker map="1"]

en: Shortest
el_GR: Συντομότερη

en: Show
el_GR: Εμφάνιση

en: Show QR code for fullscreen map
el_GR: Εμφάνιση κωδικού QR για χάρτη πλήρους οθόνης

en: Show address
el_GR: Εμφάνιση διεύθυνσης

en: Show advanced settings
el_GR: Εμφάνιση σύνθετων ρυθμίσεων

en: Show all available markers (disables individual filters)
el_GR: Εμφάνιση όλων των διαθέσιμων δεικτών (απενεργοποιεί μεμονωμένα φίλτρα)

en: Show bearings
el_GR: Προβολή εδράνων (bearings)

en: Show blog posts and link section:
el_GR: Εμφάνιση αναρτήσεων ιστολογίου και ενότητας συνδέσμων:

en: Show bounds on hover
el_GR: Εμφάνιση ορίων κατά την αιώρηση  του δείκτη του ποντικιού (hover)

en: Show clear button
el_GR: Προβολή πλήκτρου εκκαθάρισης

en: Show coordinates
el_GR: Εμφάνιση συντεταγμένων

en: Show directions link
el_GR: Εμφάνιση συνδέσμου οδηγιών

en: Show end icon
el_GR: Εμφάνιση εικονιδίου τερματισμού

en: Show error tiles
el_GR: Εμφάνιση ψηφίδων (tiles) σφάλματος

en: Show fullscreen link
el_GR: Εμφάνιση συνδέσμου πλήρους οθόνης

en: Show health check:
el_GR: Εμφάνιση ελέγχου υγείας:

en: Show imperial
el_GR: Εμφάνιση Αγγλοσαξονικού

en: Show in markers list
el_GR: Εμφάνιση στη λίστα δεικτών

en: Show in popup
el_GR: Εμφάνιση σε αναδυόμενο παράθυρο

en: Show interval markers
el_GR: Εμφάνιση δεικτών διαστήματος

en: Show location finder
el_GR: Προβολή ανιχνευτή τοποθεσίας

en: Show location marker
el_GR: Εμφάνιση Δείκτη τοποθεσίας

en: Show marker name
el_GR: Εμφάνιση ονόματος δείκτη

en: Show me where I am
el_GR: Δείξε μου πού βρίσκομαι

en: Show metric
el_GR: Εμφάνιση Μετρικού

en: Show minimap
el_GR: Εμφάνιση μικρο-χάρτη (minimap)

en: Show popup
el_GR: Εμφάνιση αναδυόμενου παράθυρου

en: Show release notes
el_GR: Προβολή σημειώσεων έκδοσης

en: Show search and sort
el_GR: Προβολή αναζήτησης και ταξινόμησης

en: Show start icon
el_GR: Εμφάνιση εικονιδίου εκκίνησης

en: Show start/end icons
el_GR: Εμφάνιση εικονιδίων έναρξης/λήξης

en: Show traffic layer?
el_GR: Εμφάνιση επιπέδου κυκλοφορίας;

en: Show unit button
el_GR: Προβολή πλήκτρου μονάδας

en: Shows a placeholder image for tiles that cannot be loaded
el_GR: Εμφανίζει μια εικόνα placeholder (κράτησης θέσης) για ψηφίδες που δεν μπορούν να φορτωθούν

en: Sindhi (Arabic)
el_GR: Σίντι (Αραβικά)

en: Single marker mode
el_GR: Λειτουργία μεμονωμένου δείκτη

en: Sinhala
el_GR: Σινχαλά

en: Sitemaps
el_GR: Χάρτες ιστότοπου

en: Slovak
el_GR: Σλοβάκικα

en: Slovenian
el_GR: Σλοβένικα

en: Sort order
el_GR: Ταξινόμηση κατά

en: Sorting
el_GR: Ταξινόμηση

en: Source
el_GR: Πηγή

en: Source or target missing
el_GR: Λείπει η πηγή ή ο στόχος

en: Source or target not found
el_GR: Η πηγή ή ο στόχος δεν βρέθηκε

en: Spanish
el_GR: Ισπανικά

en: Spanish (Mexico)
el_GR: Ισπανικά (Μεξικό)

en: Spanish (Spain)
el_GR: Ισπανικά (Ισπανία)

en: Spanish (United States)
el_GR: Ισπανικά (Ηνωμένες Πολιτείες)

en: Spiderfy multiplier
el_GR: Πολλαπλασιασμός εξάπλωσης δεικτών (Spiderfy multiplier)

en: Spiderfy on every zoom
el_GR: Εξάπλωση δεικτών (Spiderfy) σε κάθε μεγέθυνση

en: Square
el_GR: Προσθήκη τετράγωνου καλύμματος σε κάθε άκρο της γραμμής

en: Start
el_GR: Έναρξη

en: Start anonymous free 30-day trial period
el_GR: Ξεκινήστε ανώνυμη δωρεάν δοκιμαστική περίοδο 30 ημερών

en: Start backup
el_GR: Εκκίνηση δημιουργίας αντιγράφου ασφαλείας

en: Start export
el_GR: Έναρξη εξαγωγής

en: Start full-text search
el_GR: Ξεκινήστε την αναζήτηση πλήρους κειμένου

en: Start icon
el_GR: Εικονίδιο έναρξης

en: Start import
el_GR: Έναρξη εισαγωγής

en: Start migration
el_GR: Έναρξη μετανάστευσης

en: Start personalized free 30-day trial period
el_GR: Ξεκινήστε εξατομικευμένη δωρεάν δοκιμαστική περίοδο 30 ημερών

en: Start typing for suggestions
el_GR: Ξεκινήστε να πληκτρολογείτε για προτάσεις

en: Start typing for suggestions (%1$s characters minimum)
el_GR: Ξεκινήστε να πληκτρολογείτε για προτάσεις (ελάχιστο %1$s χαρακτήρες)

en: Starting with Maps Marker Pro 4.0, marker maps have been deprecated, but can still be used for backwards compatibility. However, additional shortcode attributes are needed in order to make them look the same. Due to the high risk of doing this programmatically, we require you to replace these shortcodes manually. Start the migration check to get a list of used shortcodes and how they need to be updated. Only shortcodes in posts and pages can be detected, so please also check if you are using any shortcodes in widgets or other places. This only affects shortcodes for marker maps. Shortcodes for layer maps do not need to be updated.
el_GR: Ξεκινώντας με το Maps Marker Pro 4.0, οι χάρτες δεικτών έχουν καταργηθεί, αλλά μπορούν ακόμα να χρησιμοποιηθούν για συμβατότητα προς τα πίσω. Ωστόσο, απαιτούνται πρόσθετα χαρακτηριστικά shortcode (σύντομου κώδικα) για να φαίνονται ίδια. Λόγω του υψηλού κινδύνου να το κάνετε μέσω προγραμματισμού, σας ζητάμε να αντικαταστήσετε αυτούς τους  σύντομους κωδικούς με μη αυτόματο τρόπο.  Ξεκινήστε τον έλεγχο μετεγκατάστασης για να λάβετε μια λίστα με χρησιμοποιημένους συντομότερους κωδικούς και πώς πρέπει να ενημερωθούν. Μόνο σύντομοι κωδικοί σε αναρτήσεις και σελίδες μπορούν να ανιχνευθούν, επομένως ελέγξτε επίσης εάν χρησιμοποιείτε συντομότερους κωδικούς σε γραφικά στοιχεία ή άλλα μέρη. Αυτό επηρεάζει μόνο τους συντομότερους κώδικες για χάρτες δεικτών. Οι σύντομοι κωδικοί για χάρτες επιπέδων δεν χρειάζεται να ενημερωθούν.

en: Sticky
el_GR: Προσκολλημένο (Sticky)

en: Stop
el_GR: Διακοπή

en: String of available tile server subdomains (each letter is a subdomain name)
el_GR: Συμβολοσειρά διαθέσιμων subdomains του διακομιστή ψηφίδων (κάθε γράμμα είναι ένα όνομα subdomain)

en: Strings for all maps and markers successfully registered for translation
el_GR: Συμβολοσειρές (Strings) για όλους τους χάρτες και τους δείκτες που καταχωρήθηκαν  με επιτυχία προς μετάφραση

en: Stroke
el_GR: Γραμμή διαδρομής

en: Stroke color
el_GR: Χρώμα γραμμής διαδρομής

en: Stroke opacity
el_GR: Αδιαφάνεια γραμμής διαδρομής

en: Stroke weight
el_GR: Πάχος γραμμής διαδρομής

en: Styles
el_GR: Τεχνοτροπίες (Στυλ)

en: Subdomains
el_GR: Subdomains (Υποτομείς)

en: Submit
el_GR: Υποβολή

en: Support
el_GR: Υποστήρικη

en: Swedish
el_GR: Σουηδικά

en: Swedish (Sweden)
el_GR: Σουηδικά (Σουηδία)

en: Tagalog
el_GR: Ταγκαλόγκ

en: Tajik (Cyrillic)
el_GR: Τατζικικά (Κυριλλικά)

en: Tamil
el_GR: Ταμίλ

en: Target
el_GR: Στόχος

en: Tatar (Cyrillic)
el_GR: Ταταρικά (Κυριλλικά)

en: Telugu
el_GR: Τελούγκου

en: Terrain
el_GR: Έδαφος

en: Test mode
el_GR: Λειτουργία δοκιμής

en: Test mode off - changes will be saved to the database.
el_GR: Η λειτουργία δοκιμής είναι απενεργοποιημένη - οι αλλαγές θα αποθηκευτούν στη βάση δεδομένων.

en: Test mode on - no changes will be made to the database.
el_GR: Η λειτουργία δοκιμής είναι ενεργοποιημένη - δεν θα γίνουν αλλαγές στη βάση δεδομένων.

en: Thai
el_GR: Ταιλανδέζικα

en: The GPX file could not be loaded. Please contact the site owner.
el_GR: Το αρχείο GPX δεν μπόρεσε να φορτωθεί. Παρακαλούμε επικοινωνήστε με τον ιδιοκτήτη του ιστότοπου.

en: The URL points to a Web Map Service
el_GR: Η διεύθυνση URL οδηγεί σε Web Map Service (υπηρεσία χαρτών Ιστού)

en: The URL to the custom icons shadow image. If empty, no shadow image will be used.
el_GR: Η διεύθυνση URL της σκιασμένης εικόνας των προσαρμοσμένων εικονιδίων. Εάν είναι κενή, δεν θα χρησιμοποιηθεί σκιασμένη εικόνα.

en: The correct URL is: %1$s
el_GR: Η σωστή διεύθυνση URL είναι: %1$s

en: The culture parameter allows you to select the language of the culture for geographic entities, place names and map labels on Bing map images. For supported cultures, street names are localized to the local culture. For example, if you request a location in France, the street names are localized in French. For other localized data such as country names, the level of localization will vary for each culture. For example, there may not be a localized name for the "United States" for every culture code. See %1$s for more details.
el_GR: Η παράμετρος "πολιτισμός" σάς επιτρέπει να επιλέξετε τη γλώσσα του πολιτισμού για γεωγραφικές οντότητες, τοπωνύμια και ετικέτες χαρτών στις εικόνες του χάρτη Bing. Για υποστηριζόμενους πολιτισμούς, τα ονόματα των δρόμων εντοπίζονται στην τοπική κουλτούρα. Για παράδειγμα, εάν ζητήσετε μια τοποθεσία στη Γαλλία, τα ονόματα των οδών μεταφράζονται στα γαλλικά. Για άλλα τοπικά δεδομένα, όπως ονόματα χωρών, το επίπεδο τοπικής προσαρμογής θα διαφέρει για κάθε πολιτισμό. Για παράδειγμα, μπορεί να μην υπάρχει ένα τοπικό όνομα για τις "Ηνωμένες Πολιτείες" για κάθε κώδικα πολιτισμού. Δείτε %1$s για περισσότερες λεπτομέρειες.

en: The distance (in meters) within which to return place results. Note that setting a radius biases results to the indicated area, but may not fully restrict results to the specified area.
el_GR: Η απόσταση (σε μέτρα) εντός της οποίας  επιστρέφονται  αποτελέσματα. Σημειώστε ότι ο καθορισμός μιας ακτίνας προσανατολίζει τα αποτελέσματα μέσα στην υποδεικνυόμενη περιοχή, αλλά ενδέχεται να μην περιορίζει πλήρως τα αποτελέσματα εντός της καθορισμένης περιοχής.

en: The distance (in meters) within which to return place results. Note that setting a radius biases results to the indicated area, but may not fully restrict results to the specified area. Set to zero to disable.
el_GR: Η απόσταση (σε μέτρα) εντός της οποίας θα επιστρέφονται  αποτελέσματα τοποθεσίας. Σημειώστε ότι ο καθορισμός μιας ακτίνας οδηγεί στην υποδεικνυόμενη περιοχή, αλλά ενδέχεται να μην περιορίζει πλήρως τα αποτελέσματα στην καθορισμένη περιοχή. Ορίστε μηδέν για απενεργοποίηση.

en: The export endpoint is disabled, so this setting has no effect
el_GR: Η εξαγωγή σημείου τερματισμού είναι απενεργοποιημένη, επομένως αυτή η ρύθμιση δεν έχει καμία επίδραση

en: The fullscreen endpoint is disabled, so this setting has no effect
el_GR: Το  σημείο τερματισμού πλήρους οθόνης είναι απενεργοποιημένο, επομένως αυτή η ρύθμιση δεν έχει κανένα αποτέλεσμα

en: The geolocation has been denied
el_GR: Ο γεωγραφικός εντοπισμός έχει απορριφθεί

en: The geolocation has failed for an unknown reason
el_GR: Ο γεωγραφικός εντοπισμός απέτυχε για άγνωστο λόγο

en: The geolocation has timed out
el_GR: Ο γεωγραφικός εντοπισμός έχει διακοπεί

en: The geolocation is unavailable
el_GR: Ο γεωγραφικός εντοπισμός δεν είναι διαθέσιμος

en: The interface language to use on backend and/or on maps on frontend. Please note that the language for Google Maps and Bing maps can be set separately via the according basemap settings section.
el_GR: Η γλώσσα διεπαφής που θα χρησιμοποιηθεί στο backend (πλευρά διαχειριστή) ή/και στους χάρτες στο frontend (πλευρά χρήστη). Λάβετε υπόψη ότι η γλώσσα για τους Χάρτες Google και τους χάρτες Bing μπορεί να οριστεί ξεχωριστά μέσω της αντίστοιχης ενότητας ρυθμίσεων βασικού χάρτη.

en: The language in which to return results. For a list of supported languages, please visit %1$s.
el_GR: Η γλώσσα στην οποία εμφανίζονται τα αποτελέσματα. Για μια λίστα με τις υποστηριζόμενες γλώσσες, επισκεφτείτε %1$s.

en: The language used when displaying textual information such as the names for controls, copyright notices, and labels.
el_GR: Η γλώσσα που χρησιμοποιείται κατά την εμφάνιση πληροφοριών κειμένου, όπως ονόματα για στοιχεία ελέγχου, σημειώσεις πνευματικών δικαιωμάτων και ετικέτες.

en: The map is not used in any content.
el_GR: Ο χάρτης δεν χρησιμοποιείται σε κανένα περιεχόμενο.

en: The map is used in the following content:
el_GR: Ο χάρτης χρησιμοποιείται στο ακόλουθο περιεχόμενο:

en: The maximum upload file size on your server is %1$s
el_GR: Το μέγιστο μέγεθος αρχείου μεταφόρτωσης στον διακομιστή σας είναι %1$s

en: The point around which you wish to retrieve place information. Must be specified as latitude,longitude (e.g. %1$s).
el_GR: Το σημείο γύρω από το οποίο θέλετε να ανακτήσετε πληροφορίες τοποθεσίας. Πρέπει να καθοριστεί ως γεωγραφικό πλάτος, γεωγραφικό μήκος (π.χ. %1$s).

en: The priority of maps relative to other URLs on your site.
el_GR: Η προτεραιότητα των χαρτών σε σχέση με άλλα URL στον ιστότοπό σας.

en: The tiles are non-geographical
el_GR: Οι ψηφίδες (tiles) δεν είναι γεωγραφικές

en: The x-coordinate of the "tip" of the icons (relative to its top left corner).
el_GR: Η συντεταγμένη x της "άκρης" των  εικονιδίων (σε σχέση με την επάνω αριστερή γωνία της).

en: The x-coordinate of the "tip" of the shadow icon (relative to its top left corner).
el_GR: Η συντεταγμένη x της "άκρης" του εικονιδίου σκίασης (σε σχέση με την επάνω αριστερή γωνία της).

en: The x-coordinate of the popup anchor (relative to the icon anchor).
el_GR: Η συντεταγμένη x της άγκυρας του αναδυόμενου παραθύρου (σε σχέση με την άγκυρα του εικονιδίου).

en: The y-coordinate of the "tip" of the icons (relative to its top left corner).
el_GR: Η συντεταγμένη y της "άκρης" των  εικονιδίων (σε σχέση με την επάνω αριστερή γωνία της).

en: The y-coordinate of the "tip" of the shadow icon (relative to its top left corner).
el_GR: Η συντεταγμένη y της "άκρης" του εικονιδίου σκίασης (σε σχέση με την επάνω αριστερή γωνία της).

en: The y-coordinate of the popup anchor (relative to the icon anchor).
el_GR: Η συντεταγμένη y της άγκυρας του αναδυόμενου παραθύρου (σε σχέση με την άγκυρα του εικονιδίου).

en: There are %1$s unassigned markers.
el_GR: Υπάρχουν %1$s ανεκχώρητοι δείκτες.

en: There are issues with your installation.
el_GR: Υπάρχουν προβλήματα σχετικά με την εγκατάστασή σας.

en: This includes custom layers, maps, markers and relationships. Settings need to be backed up separately.
el_GR: Αυτό περιλαμβάνει προσαρμοσμένα επίπεδα, χάρτες, δείκτες και σχέσεις. Οι ρυθμίσεις πρέπει να δημιουργηθούν ξεχωριστά.

en: This marker uses custom overlays and/or WMS layers, which are unsupported for marker maps. Please create a map for this marker and replace the old marker shortcode with the new map shortcode.
el_GR: Αυτός ο δείκτης χρησιμοποιεί προσαρμοσμένες επικαλύψεις ή/και επίπεδα WMS, τα οποία δεν υποστηρίζονται για χάρτες δεικτών. Δημιουργήστε έναν χάρτη για αυτόν τον δείκτη και αντικαταστήστε το παλιό shortcode (σύντομο κωδικό) δείκτη με το νέο shortcode (σύντομο κωδικό) χάρτη.

en: This will reset the Maps Marker Pro database. All custom layers, maps, markers and relationships will be deleted. Settings are not affected.
el_GR: Αυτό θα επαναφέρει τη βάση δεδομένων του Maps Marker Pro. Όλα τα προσαρμοσμένα επίπεδα, χάρτες, δείκτες και σχέσεις θα διαγραφούν. Οι ρυθμίσεις δεν επηρεάζονται.

en: This will reset the selected Maps Marker Pro settings to their default values.
el_GR: Αυτό θα επαναφέρει τις επιλεγμένες ρυθμίσεις του Maps Marker Pro στις προεπιλεγμένες τιμές τους.

en: This will test the plugin for problems and incompatibilities.
el_GR: Αυτό θα ελέγξει το πρόσθετο για προβλήματα και ασυμβατότητες.

en: Ticks font color
el_GR: Χρώμα γραμματοσειράς ελέγχου επιλογών (Ticks)

en: Tigrinya
el_GR: Τιγκρινιακά

en: Tiles courtesy of
el_GR: Ευγενική προσφορά ψηφίδων (tiles) από

en: Time
el_GR: Ώρα

en: TinyMCE button
el_GR: Πλήκτρο TinyMCE

en: To download a detailed report, please <a href="%1$s">click here</a>.
el_GR: Για λήψη  λεπτομερούς αναφοράς, <a href="%1$s">κάντε κλικ εδώ</a>.

en: To select a location, please click on a result or press
el_GR: Για να επιλέξετε μια τοποθεσία, κάντε κλικ σε ένα αποτέλεσμα ή πατήστε

en: To use the geocoding feature, please activate one or more providers in the <a href="%1$s" target="_blank">geocoding settings</a>
el_GR: Για να χρησιμοποιήσετε τη λειτουργία γεωκωδικοποίησης, ενεργοποιήστε έναν ή περισσότερους παρόχους στο <a href="%1$s" target="_blank">geocoding settings</a>

en: TomTom API key
el_GR: Κλειδί API TomTom

en: TomTom Geocoding API allows up to %1$s transactions/month and a maximum of %2$s requests/second with a free API key. Higher quotas are available on demand - %3$s.
el_GR: Το TomTom Geocoding API επιτρέπει έως και %1$s συναλλαγές/μήνα και έως και %2$s αιτήματα/δευτερόλεπτο με ένα δωρεάν κλειδί API. Υψηλότερες απαιτήσεις είναι διαθέσιμες κατόπιν αιτήματος - %3$s.

en: TomTom Geocoding API key
el_GR: Κλειδί  API Γεωκωδικοποίησης TomTom

en: Tools
el_GR: Εργαλεία

en: Tooltip
el_GR: Εργαλειοθήκη

en: Tooltip background color
el_GR: Χρώμα φόντου  εργαλειοθήκης

en: Tooltip font color
el_GR: Χρώμα γραμματοσειράς εργαλεοθήκης

en: Top
el_GR: Κορυφή

en: Total
el_GR: Σύνολο

en: Total maps:
el_GR: Σύνολο χαρτών:

en: Total markers:
el_GR: Σύνολο δεικτών:

en: Track
el_GR: Ιχνηλάτηση

en: Track color
el_GR: Χρώμα ίχνους

en: Track name
el_GR: Όνομα διαδρομής

en: Track opacity
el_GR: Αδιαφάνεια της διαδρομής

en: Track smooth factor
el_GR: Συντελεστής ομαλής διαδρομής

en: Track weight
el_GR: Πάχος ίχνους

en: Trademarks and copyright
el_GR: Εμπορικά σήματα και πνευματικά δικαιώματα

en: Translate
el_GR: Μεταφράστε

en: Translations
el_GR: Μεταφράσεις

en: Transparent tiles
el_GR: Διαφανείς ψηφίδες (tiles)

en: Turkish
el_GR: Τουρκικά

en: Turkmen (Latin)
el_GR: Τουρκμένικα (Λατινικά)

en: Turn off measuring
el_GR: Διακοπή μέτρησης

en: Turn on measuring
el_GR: Έναρξη μέτρησης

en: Tutorial and example styles
el_GR: Οδηγός εκμάθησης και παραδείγματα στυλ

en: Two finger zoom
el_GR: Μεγέθυνση (Ζουμ) με δύο δάχτυλα

en: Type
el_GR: Τύπος

en: Typeahead suggestions character limit
el_GR: Όριο χαρακτήρων για προτάσεις πληκτρολόγησης

en: Typing interval delay
el_GR: Καθυστέρηση διαστήματος πληκτρολόγησης

en: URL missing
el_GR: Λείπει η διεύθυνση URL

en: URL template for the tile server
el_GR: Πρότυπο URL για τον διακομιστή ψηφίδων

en: Uighur
el_GR: Ουιγουρικά

en: Ukrainian
el_GR: Ουκρανικά

en: Unable to determine delimiter
el_GR: Αδυναμία προσδιορισμού οριοθέτη

en: Unfortunately, Algolia has discontinued their geocoding services. In order to enable geocoding again, you need to register an API key for at least one of the other available geocoding providers and activate it as the new default. For more information on how to register and set up geocoding API keys, please <a href="%1$s">click here</a>.
el_GR: Δυστυχώς, η Algolia έχει διακόψει τις υπηρεσίες γεωκωδικοποίησης. Για να ενεργοποιήσετε ξανά τη γεωκωδικοποίηση, πρέπει να καταχωρίσετε ένα κλειδί API για τουλάχιστον έναν από τους άλλους διαθέσιμους παρόχους γεωκωδικοποίησης και να το ενεργοποιήσετε ως νέα προεπιλογή. Για περισσότερες πληροφορίες σχετικά με τον τρόπο εγγραφής και ρύθμισης κλειδιών API γεωκωδικοποίησης, <a href="%1$s">κάντε κλικ εδώ</a>.

en: Unit
el_GR: Μονάδα

en: Units
el_GR: Μονάδες

en: Until
el_GR: Έως

en: Until pan
el_GR: Έως τη μετακίνηση (Until pan)

en: Until pan or zoom
el_GR: Μέχρι τη μετατόπιση ή τη μεγέθυνση

en: Update
el_GR: Ενημέρωση

en: Update GPX
el_GR: Ενημέρωση GPX

en: Update existing, add remaining
el_GR: Ενημέρωση των υφιστάμενων, προσθήκη των υπόλοιπων

en: Update frequency
el_GR: Συχνότητα ενημέρωσης

en: Update instruction: as your user does not have the right to update plugins, please contact your <a href="%1$s">administrator</a>
el_GR: Οδηγίες ενημέρωσης: καθώς ο χρήστης σας δεν έχει το δικαίωμα να ενημερώνει πρόσθετα, επικοινωνήστε με τον <a href="%1$s">διαχειριστή</a> σας

en: Update instruction: please start the update from the <a href="%1$s">updates page</a>.
el_GR: Οδηγίες ενημέρωσης: ξεκινήστε την ενημέρωση από τη <a href="%1$s">σελίδα ενημερώσεων</a>.

en: Update markers
el_GR: Ενημέρωση δεικτών

en: Update settings
el_GR: Ρυθμίσεις ενημέρωσης

en: Updated
el_GR: Έχει ενημερωθεί

en: Updated by
el_GR: Ενημερώθηκε από

en: Updated on
el_GR: Ενημερώθηκε στις

en: Upload
el_GR: Μεταφόρτωση

en: Upload new icon
el_GR: Μεταφορτώστε νέο εικονίδιο

en: Uppercase parameters
el_GR: Παράμετροι Κεφαλαίων

en: Urdu
el_GR: Ουρντού

en: Use \u2318 + scroll to zoom the map
el_GR: Χρησιμοποιήστε \u2318 + κύλιση για να μεγεθύνετε το χάρτη

en: Use ctrl + scroll to zoom the map
el_GR: Χρησιμοποιήστε ctrl + κύλιση για να μεγεθύνετε το χάρτη

en: Use the following directions provider
el_GR: Χρησιμοποιήστε τον ακόλουθο πάροχο οδηγιών

en: Use tools
el_GR: Χρησιμοποίηση εργαλείων

en: Use two fingers to move the map
el_GR: Χρησιμοποιήστε δύο δάχτυλα για να μετακινήσετε το χάρτη

en: Used in content
el_GR: Σε χρήση στα περιεχόμενα

en: Used to create pretty links to fullscreen maps or API endpoints.
el_GR: Χρησιμοποιείται για τη δημιουργία όμορφων συνδέσμων (pretty links) σε χάρτες πλήρους οθόνης ή τελικά σημεία API.

en: Uyghur
el_GR: Ουιγουρικά

en: Uzbek
el_GR: Ουζμπέκικα

en: Uzbek (Latin)
el_GR: Ουζμπέκικα (Λατινικά)

en: Valencian
el_GR: Βαλενθιανά

en: Version
el_GR: Έκδοση

en: Version of the service to use
el_GR: Έκδοση της υπηρεσίας προς χρήση

en: Vietnamese
el_GR: Βιετναμέζικα

en: View fullscreen
el_GR: Προβολή πλήρους οθόνης

en: View maps
el_GR: Εμφάνιση χαρτών

en: View markers
el_GR: Προβολή δεικτών

en: View post
el_GR: Προβολή ανάρτησης

en: View release notes
el_GR: Προβολή πλροφοριών έκδοσης

en: Visible between %1$s and %2$s
el_GR: Ορατό μεταξύ %1$s και %2$s

en: Visible from %1$s
el_GR: Ορατό από %1$s

en: Visible until %1$s
el_GR: Ορατό έως %1$s

en: WARNING: If you restore a backup, the entire Maps Marker Pro database will be wiped and replaced with the data from the file. This cannot be undone.
el_GR: ΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ: Εάν επαναφέρετε ένα αντίγραφο ασφαλείας, ολόκληρη η βάση δεδομένων του Maps Marker Pro θα διαγραφεί και θα αντικατασταθεί με τα δεδομένα από το αρχείο. Αυτό δεν μπορεί να αναιρεθεί.

en: WARNING: this cannot be undone.
el_GR: ΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ: αυτό δεν μπορεί να αναιρεθεί.

en: WMS settings
el_GR: Ρυθμίσεις WMS (προτύπου διεπαφής χαρτών Ιστού)

en: Walking directions
el_GR: Οδηγίες πεζοπορικής διαδρομής

en: Warning: If you migrate your data, any maps or markers created with Maps Marker Pro 4.0 will be deleted and replaced with the Maps Marker Pro 3.1.1 data (which will remain unchanged). This cannot be undone.
el_GR: Προειδοποίηση: Εάν κάνετε μετεγκατάσταση των δεδομένων σας, τυχόν χάρτες ή δείκτες που έχουν δημιουργηθεί με το Maps Marker Pro 4.0 θα διαγραφούν και θα αντικατασταθούν με τα δεδομένα του Maps Marker Pro 3.1.1 (τα οποία θα παραμείνουν αμετάβλητα). Αυτό δεν μπορεί να αναιρεθεί.

en: Warning: invalid value for %1$s in row %2$s (%3$s) - using current value %4$s instead
el_GR: Προειδοποίηση: άκυρη τιμή για %1$s στη σειρά %2$s (%3$s) - αντί για χρήση της τρέχουσας τιμής %4$s

en: Warning: not recommended on production sites - use at your own risk!
el_GR: Προειδοποίηση: δεν συνιστάται σε ενεργούς ιστοτόπους - χρήση με δική σας ευθύνη!

en: Warning: your access to updates and support for Maps Marker Pro has expired!
el_GR: Προειδοποίηση: η πρόσβασή σας σε ενημερώσεις και υποστήριξη για το Maps Marker Pro έχει λήξει!

en: Warning: your license is invalid!
el_GR: Προειδοποίηση: η άδειά σας είναι άκυρη!

en: Waypoints
el_GR: Σημεία διαδρομής

en: Waypoints radius
el_GR: Ακτίνα σημείων διαδρομής

en: We recommend using OpenStreetMap, but if you also want to use Google Maps, you need to register a <a href="%1$s" target="_blank">Google Maps Javascript API key</a>.
el_GR: Συνιστούμε να χρησιμοποιήσετε το OpenStreetMap, αλλά εάν θέλετε να χρησιμοποιήσετε και τους Χάρτες Google, πρέπει να καταχωρίσετε ένα <a href="%1$s" target="_blank">κλειδί API Google Maps Javascript</a>.

en: Weekly
el_GR: Εβδομαδιαία

en: Weighting method of routing
el_GR: Σταθμισμένη μέθοδος δρομολόγησης

en: Welsh
el_GR: Ουαλικά

en: When looking up a location without choosing a maximum distance, the map will zoom to this level (0 to disable).
el_GR: Όταν αναζητάτε μια τοποθεσία χωρίς να επιλέξετε μια μέγιστη απόσταση, ο χάρτης θα κάνει ζουμ σε αυτό το επίπεδο (0 για απενεργοποίηση).

en: When panning past the edges of a map, objects such as markers will seamlessly be moved to the new copy of the map
el_GR: Κατά τη μετατόπιση πέρα από τις άκρες ενός χάρτη, αντικείμενα όπως δείκτες θα μετακινηθούν απρόσκοπτα στο νέο αντίγραφο του χάρτη

en: When using batch geocoding or when ambiguous results are returned, any results within the provided bounding box will be moved to the top of the results list. Below you will find an example for Vienna/Austria:
el_GR: Όταν χρησιμοποιείτε μαζική γεωκωδικοποίηση ή όταν επιστρέφονται διφορούμενα αποτελέσματα, τυχόν αποτελέσματα εντός του παρεχόμενου πλαισίου οριοθέτησης θα μετακινηθούν στην κορυφή της λίστας αποτελεσμάτων. Παρακάτω θα βρείτε ένα παράδειγμα για τη Βιέννη/Αυστρία:

en: Whether or not to show an error image in place of map imagery for each map tile that cannot be retrieved from the selected basemap provider. When disabled, the tiles that fail to load will show as empty squares on the map.
el_GR: Εάν θα εμφανίζεται ή όχι μια εικόνα σφάλματος στη θέση της εικόνας χάρτη για κάθε πλακίδιο χάρτη που δεν μπορεί να ανακτηθεί από τον επιλεγμένο πάροχο βασικού χάρτη. Όταν είναι απενεργοποιημένο, τα πλακίδια που δεν μπορούν να φορτωθούν θα εμφανίζονται ως κενά τετράγωνα στο χάρτη.

en: Whether the layer should be treated as a basemap or an overlay
el_GR: Εάν το επίπεδο (layer) πρέπει να αντιμετωπίζεται ως βασικός χάρτης ή ως επικάλυψη

en: Width
el_GR: Πλάτος

en: Width of the icons in pixels.
el_GR: Πλάτος των εικονιδίων σε εικονοστοιχεία (pixels).

en: Width of the shadow icon in pixels.
el_GR: Πλάτος του εικονιδίου σκίασης σε εικονοστοιχεία (pixels).

en: Width unit
el_GR: Μονάδα πλάτους

en: Will be used if a link to a fullscreen map gets added to the homescreen on mobile devices. If empty, the Maps Marker Pro logo will be used.
el_GR: Θα χρησιμοποιηθεί εάν προστεθεί ένας σύνδεσμος προς έναν χάρτη πλήρους οθόνης στην αρχική οθόνη σε κινητές συσκευές. Εάν είναι κενό, θα χρησιμοποιηθεί το λογότυπο Maps Marker Pro.

en: Will display a marker each kilometer or mile, depending on the units setting
el_GR: Θα εμφανίζεται ένας δείκτης κάθε χιλιόμετρο ή μίλι, ανάλογα με τη ρύθμιση των μονάδων

en: Wolof
el_GR: Γουόλοφ

en: WordPress Admin Bar integration
el_GR: Ενσωμάτωση της γραμμής διαχειριστή του WordPress

en: WordPress admin dashboard widget
el_GR: Εφαρμογή (widget) πίνακα ελέγχου διαχειριστή WordPress

en: WordPress integration
el_GR: Ενσωμάτωση WordPress

en: WordPress version
el_GR: Έκδοση WordPress

en: XML sitemaps help search engines like Google, Bing, Yahoo and Ask.com to better index your blog. With such a sitemap, it is much easier for the crawlers to see the complete structure of your site and retrieve it more efficiently. Geolocation information can also be added to sitemaps in order to improve your local SEO value for services like Google Places.
el_GR: Οι χάρτες ιστότοπου XML βοηθούν τις μηχανές αναζήτησης όπως το Google, το Bing, το Yahoo και το Ask.com να ευρετηριάσουν καλύτερα το ιστολόγιό σας. Με έναν τέτοιο χάρτη ιστότοπου, είναι πολύ πιο εύκολο για τους ανιχνευτές να δουν την πλήρη δομή του ιστότοπού σας και να τον ανακτήσουν πιο αποτελεσματικά. Οι πληροφορίες γεωγραφικής τοποθεσίας μπορούν επίσης να προστεθούν σε χάρτες ιστοτόπου, προκειμένου να βελτιωθεί η τοπική σας αξία SEO για υπηρεσίες όπως το Google Places.

en: Y-axis max value
el_GR: Μέγιστη τιμή άξονα Υ

en: Y-axis min value
el_GR: Ελάχιστη τιμή άξονα Υ

en: Y-axis offset value
el_GR: Τιμή μετατόπισης άξονα Υ

en: Yearly
el_GR: Ετήσια

en: Yiddish
el_GR: Γερμανοεβραικά

en: Yoruba
el_GR: Γιορούμπα

en: You already started a free 30-day-trial for this site - free trial license key: %1$s
el_GR: Έχετε ήδη ξεκινήσει μια δωρεάν δοκιμή 30 ημερών για αυτόν τον ιστότοπο - δωρεάν δοκιμαστικό κλειδί άδειας χρήσης: %1$s

en: You are currently using v%1$s and the plugin author highly recommends updating to v%2$s for new features, bugfixes and updated translations (please see <a href="%3$s" target="_blank">this blog post</a> for more details about the latest release).
el_GR: Αυτήν τη στιγμή χρησιμοποιείτε το v%1$s και ο εκδότης του προσθέτου συνιστά ανεπιφύλακτα την ενημέρωση σε v%2$s για νέες δυνατότητες, διορθώσεις σφαλμάτων και ενημερωμένες μεταφράσεις (ανατρέξτε σε <a href="%3$s" target="_blank">αυτή την ανάρτηση ιστολογίου</a> για περισσότερες λεπτομέρειες σχετικά με την τελευταία έκδοση).

en: You are using the plugin "%1$s", which is severely outdated and incompatible with Maps Marker Pro - please deactivate it.
el_GR: Χρησιμοποιείτε το πρόσθετο "%1$s", το οποίο  είναι πολύ ξεπερασμένο και δεν είναι συμβατό με το Maps Marker Pro - Πρέπει να το απενεργοποιήσετε.

en: You are within %1$s %2$s from this point
el_GR: Βρίσκεστε εντός %1$s %2$s από αυτό το σημείο

en: You can backup, restore and reset the settings on the <a href="%1$s">tools page</a>.
el_GR: Μπορείτε να δημιουργήσετε αντίγραφο ασφαλείας, να αποκαταστήσετε και να επαναφέρετε τις ρυθμίσεις στη <a href="%1$s">σελίδα εργαλείων</a>.

en: You can choose from different geocoding providers, which enables you to get the best results according to your needs.
el_GR: Μπορείτε να επιλέξετε από διαφορετικούς παρόχους γεωκωδικοποίησης, κάτι που σας δίνει τη δυνατότητα να έχετε τα καλύτερα αποτελέσματα σύμφωνα με τις ανάγκες σας.

en: You can continue using version %1$s without any limitations. However, you will not be able access the support system or get updates including bugfixes, new features and optimizations.
el_GR: Μπορείτε να συνεχίσετε να χρησιμοποιείτε την έκδοση %1$s χωρίς περιορισμούς. Ωστόσο, δεν θα μπορείτε να έχετε πρόσβαση στο σύστημα υποστήριξης ή να λαμβάνετε ενημερώσεις, συμπεριλαμβανομένων διορθώσεων σφαλμάτων, νέων δυνατοτήτων και βελτιστοποιήσεων.

en: You can copy your existing maps to this version using the <a href="%1$s">data migration tool</a>.
el_GR: Μπορείτε να αντιγράψετε τους υπάρχοντες χάρτες σας σε αυτήν την έκδοση χρησιμοποιώντας το <a href="%1$s">εργαλείο μετεγκατάστασης δεδομένων</a>.

en: You can enable or disable the built-in layers. When a layer is disabled, it will not be available when creating, editing or viewing maps. Please note that layers that require registration will not be available until credentials (API key etc.) have been added, even if they are enabled here.
el_GR: Μπορείτε να ενεργοποιήσετε ή να απενεργοποιήσετε τα ενσωματωμένα επίπεδα (layers). Όταν ένα επίπεδο είναι απενεργοποιημένο, δεν θα είναι διαθέσιμο κατά τη δημιουργία, την επεξεργασία ή την προβολή χαρτών. Λάβετε υπόψη ότι τα επίπεδα που απαιτούν εγγραφή δεν θα είναι διαθέσιμα έως ότου προστεθούν διαπιστευτήρια (κλειδί API κ.λπ.), ακόμα κι αν είναι ενεργοποιημένα εδώ.

en: You can test Maps Marker Pro for 30 days for free without any obligations.
el_GR: Μπορείτε να δοκιμάσετε το Maps Marker Pro για 30 ημέρες δωρεάν χωρίς καμία υποχρέωση.

en: You do not have the required capabilities to add maps.
el_GR: Δεν έχετε τις απαιτούμενες δυνατότητες για να προσθέσετε χάρτες.

en: You do not have the required capabilities to add markers.
el_GR: Δεν έχετε τις απαιτούμενες δυνατότητες για να προσθέσετε δείκτες.

en: You do not have the required capabilities to edit the map with ID %1$s.
el_GR: You do not have the required capabilities to edit the map with ID%1$ s.

en: You do not have the required capabilities to edit the marker with ID %1$s.
el_GR: Δεν έχετε τις απαιτούμενες δυνατότητες για να επεξεργαστείτε τον δείκτη με αναγνωριστικό %1$s.

en: You may bias results to a specified circle by passing a location and a radius parameter. This instructs the Place Autocomplete service to prefer showing results within that circle. Results outside of the defined area may still be displayed. You can use the components parameter to filter results to show only those places within a specified country.
el_GR: Μπορείτε να προσανατολίσετε τα αποτελέσματα μέσα σε έναν καθορισμένο κύκλο επιλέγοντας μια θέση και μια παράμετρο ακτίνας. Αυτό δίνει εντολή στην υπηρεσία αυτόματης συμπλήρωσης τοποθεσίας να προτιμά την εμφάνιση αποτελεσμάτων εντός αυτού του κύκλου. Τα αποτελέσματα εκτός της καθορισμένης περιοχής ενδέχεται να εξακολουθούν να εμφανίζονται. Μπορείτε να χρησιμοποιήσετε την παράμετρο στοιχείων για να φιλτράρετε τα αποτελέσματα για να εμφανίζονται μόνο εκείνα τα μέρη σε μια καθορισμένη χώρα.

en: You must agree to the ToS
el_GR: Πρέπει να συμφωνήσετε με τους Όρους Παροχής Υπηρεσιών

en: You need to confirm this action
el_GR: Πρέπει να επιβεβαιώσετε αυτήν την ενέργεια

en: You seem located outside the boundaries of the map
el_GR: Φαίνεται ότι βρίσκεστε εκτός των ορίων του χάρτη

en: Your chosen file has %1$s, cannot continue
el_GR: Το αρχείο που επιλέξατε έχει %1$s, δεν μπορούμε να συνεχίσουμε

en: Your chosen file has %1$s, we are good to go
el_GR: Το αρχείο που επιλέξατε έχει %1$s, είμαστε έτοιμοι να ξεκινήσουμε

en: Your free 30 day trial license key has expired. <a href="%1s" target="_blank">Please purchase a valid pro license key to continue</a>.
el_GR: Το δωρεάν κλειδί άδειας χρήσης δοκιμής 30 ημερών έχει λήξει. <a href="%1s" target="_blank">Αγοράστε ένα έγκυρο κλειδί άδειας χρήσης για να συνεχίσετε</a>.

en: Your free 30 day trial license key is invalid.
el_GR: Το δωρεάν κλειδί δοκιμαστικής άδειας χρήσης  30 ημερών  είναι άκυρο.

en: Zoom
el_GR: Μεγέθυνση

en: Zoom buttons
el_GR: Πλήκτρα μεγέθυνσης (ζουμ)

en: Zoom in
el_GR: Μεγέθυνση

en: Zoom level offset
el_GR: Μετατόπιση του επιπέδου ζουμ

en: Zoom out
el_GR: Σμίκρυνση

en: Zoom step
el_GR: Βήμα μεγέθυνσης (ζουμ)

en: all
el_GR: Όλα

en: click here for 1000+ free icons
el_GR: κάντε κλικ εδώ για 1000+ δωρεάν εικονίδια

en: click here for more details
el_GR: Κάντε κλικ εδώ για περισσότερες λεπτομέρειες

en: click to sort
el_GR: κάντε κλικ για ταξινόμηση

en: contributors
el_GR: συνεισφέροντες

en: culture code
el_GR: κωδικός πολιτισμού

en: days left
el_GR: Εναπομείνασες ημέρες

en: disabled
el_GR: ανενεργό

en: download GPX file
el_GR: Κατεβάστε το αρχείο GPX

en: edit
el_GR: επεξεργασία

en: enabled
el_GR: ενεργό

en: feet
el_GR: πόδια

en: hidden
el_GR: κρυμμένο

en: hide
el_GR: απόκρυψη

en: imperial (miles)
el_GR: Αγγλοσαξονικό (μίλια)

en: isiXhosa
el_GR: Κόσα

en: isiZulu
el_GR: Ζουλού

en: language code
el_GR: κωδικός γλώσσας

en: markers
el_GR: δείκτες

en: meters
el_GR: μέτρα

en: metric (km)
el_GR: Μετρικό (χλμ)

en: miles
el_GR: μίλια

en: nautical miles
el_GR: ναυτικά μίλια

en: no
el_GR: όχι

en: none
el_GR: Κανένα

en: of
el_GR: από

en: open starter guide
el_GR: Άνοιγμα οδηγού εκκινησης

en: openrouteservice.org (based on OpenStreetMap, Europe only)
el_GR: openrouteservice.org (βασισμένο στο  OpenStreetMap,μόνο για  Ευρώπη)

en: optional
el_GR: προαιρετικό

en: preview
el_GR: προεπισκόπιση

en: required
el_GR: απαιτείται

en: results
el_GR: Αποτελέσματα

en: settings
el_GR: ρυθμίσεις

en: show
el_GR: εμφάνιση

en: show all available changelogs
el_GR: εμφάνιση όλων των διαθέσιμων αρχείων καταγραφής αλλαγών

en: translate
el_GR: μεταφράστε

en: under
el_GR: κάτω από

en: use custom shadow (please enter URL below)
el_GR: χρησιμοποιήστε προσαρμοσμένη σκίαση (εισαγάγετε τη διεύθυνση URL παρακάτω)

en: use default shadow
el_GR: χρησιμοποιήστε προεπιλεγμένη σκίαση

en: visible
el_GR: ορατό

en: yes
el_GR: ναί

en: {x} and {y} - tile coordinates
el_GR: {x} και {y} - συντεταγμένες ψηφίδων

en: {z} - zoom level
el_GR: {z} - επίπεδο ζουμ
